Eklentiler konusunda mantık aynı Serhan Kaptanım, atın klasöre olsun bitsin. Evet, maalesef bazı eklentilerde XP11'de çözülemeyen konular halen XP12'de de devam ediyor, ümitle bekliyoruz gelişmiş altyapının daha iyi işlere vesile olmasını. Beni en çok üzen 2023 senesinde halen SASL gibi eski ve hantal sistemlere bel bağlayarak eklentiler yapılması (SASL kötü değil ama çok eski ve hiç optimize değil, özellikle işlemci kullanımı berbat). Çok güzel çalışmalar var, SASL bağımlılığı yüzden hep sıkıntı çıkıyor beklenmedik yerlerde, tabii bir de yapımcıların "optimizasyon" kavramından ne anladıkları önemli. 10-15 satırda yazılabilecek bir işlevi 100 satırda dış bağlantılarla yazan ve sonra neden işlemci kullanımı arttı diyen var

Neyse lafı uzatmadan şöyle de bir dip not ekleyelim, bazı arkadaşlar tereddüt ediyor; Oyunu steam'den aldınız diyelim ama eklentileri SimMarket, X-Plane.org Store, Aerosoft Shop gibi bilimum yerlerden aldındınız/alıyorsunuz, hiç mahsuru yok, gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Benim steam'den alınmış eklentim yok Şimdi XP11 için almış olduklarımdan XP12 ile tam uyumlu hale gelenleri kovalıyorum, sanırım eksik kalmadı hepsinin XP12 sürümleri geldi

Keyifli uçuşlar