Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası
    Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Fatih Hocam selamlar;
    Bu betalarla anlaşamıyoruz bazen. Biraz sabredeyim dedim. Sonra bugün baktım ki stabil olarak MD-11 version 1.07.5 e geçmiş indireyim derken e tabii ücretsiz olarak XP12 versiyonunu da veriyorlar (sağ olsunlar ) Bulunsun diye onuda indirdim. Ama başka ücrestiz bir versiyon yükseltmesi yok XP12 tarafında.
    Şöyle biraz bakınayım dedim (tamamen meraktan, başka kötü bir amacım yok) Toliss + $10 falan istiyor; Active sky ise hiç sormayın 40 Euro isterim diye yazmış!
    Şimdi anlayacağınız üzere soruma geleyim; XP12 steam versiyonunda meteorolojik kondisyon, programın kendi içine gömülü gelen modülünde nasıl? Hava durumu güncellemesi vs. Bu active sky (tamam çok güzel bir ürün ama) bizi öpmeden paçayı kurtara bilir miyiz?

Selamlar, sevgiler...
    Konu mavi tarafından (29-07-2023 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Steam'de "public beta" yayınlarını takip eder durumda olmanızı tavsiye ederim... En azından XP12'nin güncel betalarını kullanma şansınız olur, son güncellemeler ile birlikte "default weather" bir tık olsun düzeldi, sorunsuz değil ama eskisine göre daha iyi diyebiliriz.

ActiveSky'a gerek yok şimdilik, can sıkıcı bir politika izlediler (modaya uyup) ve XP11/XP12 uyumlu tek paket yerine bedava verdikleri XP12 sürümünü çalışmaz hale getirerek iptal edip ayrıca parayla satmaya başladılar. Bu konu hakkında ciddi yazışmalar oldu, ben kanıtları ile birlikte XP12'de testlere katıldığımı, yaptıklarının etik olmadığını ispatlayınca da konular kitlenip mesajlar silindi. Neyse, uzun konu, HiFi eski HiFi değil ve şu anda ActiveSky'ın çok bir artısı yok. En ufak sorunda "Efendim XP12 halen beta, çekirdek düzelsin bizde düzeltiriz, bakarız, bizden kaynaklanmıyor" bahanesine sığınıp geçiştiriyorlar konuları, hatta kanıtlı resimli raporları bile görmezden gelip konu kapattıkları oluyor. Şu an için tek artısı plan import etmek ve voice atis diyebiliriz İndirim falan olursa alırsınız bir ara, hiç masraf etmeyin şimdi.

Birçok bilinen ve başarılı eklenti XP12 ile tam uyumlu hale geldi, tabii ki halen eksiklikler ve hatalar çıkıyor. Ancak XP12'nin daha stabil hale gelmesi ile birlikte en azından güncellemeler daha elle tutulur bir hal aldı.

Genel anlamda keyif veriyor hepsi

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .... ben kanıtları ile birlikte XP12'de testlere katıldığımı, yaptıklarının etik olmadığını ispatlayınca da konular kitlenip mesajlar silindi...
    Şaşırmadım dersem abartı falan olmaz! Elinize sağlık. Yani steam versiyounu belki alabilirim sırf bu MD11 için ama dün XP11 de denedim. Daha önceki bazı "sorunlu" konular halen aynen devam ediyor!? Bir gelişme göremedim. Canımı sıktı. Peki bu eklentileri steam versiyonuna eklemede sorun yaşanır mı? Yoksa aynı normal versiyonda olduğu gibi "yükle at klasöre" olsun bitsin mantığı ile çalışıyor mu?
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Eklentiler konusunda mantık aynı Serhan Kaptanım, atın klasöre olsun bitsin. Evet, maalesef bazı eklentilerde XP11'de çözülemeyen konular halen XP12'de de devam ediyor, ümitle bekliyoruz gelişmiş altyapının daha iyi işlere vesile olmasını. Beni en çok üzen 2023 senesinde halen SASL gibi eski ve hantal sistemlere bel bağlayarak eklentiler yapılması (SASL kötü değil ama çok eski ve hiç optimize değil, özellikle işlemci kullanımı berbat). Çok güzel çalışmalar var, SASL bağımlılığı yüzden hep sıkıntı çıkıyor beklenmedik yerlerde, tabii bir de yapımcıların "optimizasyon" kavramından ne anladıkları önemli. 10-15 satırda yazılabilecek bir işlevi 100 satırda dış bağlantılarla yazan ve sonra neden işlemci kullanımı arttı diyen var

Neyse lafı uzatmadan şöyle de bir dip not ekleyelim, bazı arkadaşlar tereddüt ediyor; Oyunu steam'den aldınız diyelim ama eklentileri SimMarket, X-Plane.org Store, Aerosoft Shop gibi bilimum yerlerden aldındınız/alıyorsunuz, hiç mahsuru yok, gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Benim steam'den alınmış eklentim yok Şimdi XP11 için almış olduklarımdan XP12 ile tam uyumlu hale gelenleri kovalıyorum, sanırım eksik kalmadı hepsinin XP12 sürümleri geldi

Keyifli uçuşlar
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]