Ya biliyorum, bir sürü soran olmuştur ama simülatör alt başlıkları ayrı ayrı olduğu için ne yapsam bilemedim, biraz arandım, bulamayınca sorayım istedim.

FSX ve devamındaki simülatörleri düzgün çalıştırabilecek bir bilgisayar sahibi olamadım hiç. Emekli ikramiyesi alabilirsem bir gün planlarımda var ama hayatımız bu simülatörlerden şikayet ederek geçti resmen. Neyse, yaşlılığın verdiği huysuzlukla hemen söylenmeye başladığımı fark ettim.

Bir zamanlar FSX çalıştırmak için debelenen bilgisayarımdan daha iyi bir makineye sahibim şu an. SSD diskim var, 16 GB RAM kullanıyorum ve işlemcim de RYZEN 5. FS 2020 çok zorluyor (ekran kartı [HD 6800] kısmında şişiyorum, ) ama bir yandan da ara sıra uçma isteğim var. Youtube'de Mentour Piot izledikçe ara sıra uçma isteğim arttı, ben de şu anki makinemin FSX Steam Edition çalıştıabileceğine kanaat getirdim. Sonuç olarak 39 TL. Sonra acaba P3D ya da X-Plane mi diye düşünmeye başladım.

Bunun çok kapsamlı bir şey olduğunun farkındayım ama şöyle ara sıra hem PMDG benzeri airlinerlar ile ara sıra da VFR koşullarda gerçekçi uçuşlar yapmak için hangi simülatörü tavsiye edersiniz? (X-Plane de 89 TL)

Çok teşekkürler.