10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member mustafa ece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Antalya, Turkey.

Havalar ısınmadan Antalya Spotting :)

Herkese merhaba, havalar ısınmadan Antalya yaklaşmalardan fotoğraflar çektim ve sizlerle paylaşmak istedim. 18L pisti için renkli uçaklar ve farklı firmaların uçaklarını çekmeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz.
    1) 9H MMO A320 200 Corendon Havayolları. Uçak sanıyorum kiralanmış.

2) TC TJJ B737 800 Corendon Havayolları.

3) TC JFM B737 800 Anadolujet. Nedense (renklerden sanırım) Anadolujet boyamasını çok seviyorum.

4) TC TLC B737 400 Tailwind Havayolları. Baba 400. Uçak çok gezmiş, Libyadan Benine, Son sahibi Tailwind ismi Capt. Z. Kılıç

5) TC JTD A321 200 WL THY.

6) TC NCT A320 NEO Pegasus Havayolları.

7) TC DCL A320 200 Pegasus Havayolları.

8) TC SEO B737 800 Sunexpress Havayolları. Şehrimizin bayrak taşıyıcı havayolu olduğu için torpil geçtim. Dört farklı tescilli uçak paylaşıyorum. :P . Ne önemi var diyebilirsiniz tabii ))

9) TC SOE B737 800 Sunexpress Havayolları.

10) TC SOI B737 MAX 8 Sunexpress Havayolları.

11) TC SOK B737 MAX 8 Sunexpress Havayolları.

Sezonun açılması, yurtdışı tatilcilerin, sanırım kur avantajı sebebiyle, tercihlerini Antalya'dan yana yaptıklarının kanıtı olarak farklı ülkelerden havayolu taşımacıları da bol miktarda iniş yaptılar.

12) EW 544PA B737 800 Belavia Havayolları. Belarus dolaylarından şehrimizi ziyaret ediyor.

13) G POWU A321 200 Jet2 Havayolları. Her zamanki gri kırmızı boyaması tercihim.

14) G UZHK A320 NEO Easyjet Havayolları. Boyamayı beğenenler?

15) JY SOA B737 400 Fly Jordan Havayolları. Esasen iki ülkede sıcak, denizdeki tuz oranı sanırım Antalya'yı çekici yapan.

16) OK TVT B737 800 Travel Service Havayolları. Erasmus denilince akla gelen ilk ülke )))).

17) RA 89141 SUKHOI SUPERJET 100 Red Wings Havayolları. Сухой Суперджет 100 (Not: Fotoğrafın altındaki siyahlık elektrik kablosu, zaten kötü çekiyorum, şanssızlık işte)

18) SP ESB B737 800 Enter Air Havayolları. Sanıyorum Polonya havayolu ????

19) SP RKF B737 800 Ryanair Havayolları. İrlanda görünümlü Polonyalı

20) UP B3720 B737 MAX8 SCAT Airlines. Kazakistan steplerinden sıcak denizlere yolculuk.

21) YU APD A319 100 Air Serbia. Boyaması hoşuma gitti.

Bonus 1) TZ PRM B737 700 BBJ. Mali Devlet Uçağı. Hayırlara vesile olsun.

Bonus 2) D CNUE LEARJET 60 FAI Air Ambulance. Umarım sadece güneş yanığı için gelmiştir ve kötü bir durum yoktur. Burda dikkatimi çeken kaptanın Antalya güneşi için şapkasını ihmal etmemesi.

Bonus 3) LZ LDT MCDONNELL DOUGLAS MD 82 2 European / Bulgarian Air Charter. Fatih KOZ Hocamın dikkatine arz ederim. Sever kendisi bunları )

Hepinize güzel günler dilerim.
    Ekli Resimler Ekli Resimler                           
    Saygilar, sevgiler

Mustafa ECE
    Antalya/1980

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    O JEt2 ve EasyJet'in birkaç tanesinin dönüşü Bristol ve Bristol'ün yaklaşması son 50 gündür kaldığım Bath diye bir kasabanın tam üzerinde beni gecenin bi körü uyandıranlar )

Eski Bulgarian Air charter yeni European Air chartermi olmuş?
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Antalya, Turkey.
    Hakan Hocam selamlar,

Bristol Havalimanının gürültü haritası var. Hatta haritaya
    "https://www.google.com/search?q=bristol+airport+noise+map&oq=Bristol+Airp ort+noise+map&aqs=chrome.0.0i512j0i390l2.12174j0j7 &sourceid=chrome&ie=UTF-8"
    adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca "https://www.bristolairport.co.uk/about-us/environment/aircraft-noise" adresinden de 2019-2024 gürültü eylem planını okuyabilirsiniz. Güzel haber "https://www.bristolairport.co.uk/about-us/community" kısmmında gürültüden etkilenenler için evlerinin ses yalıtımı için hibe programları için başvuru rehberi var. Sizi uyandaracak kadar gürültü çıkartıyolarsa kesinlikle ilgili havalimanı idaresine başvurun. Bu konularda ilgililer, bizden farklı olarak. İyi uygulamalarda öğrencilere de gösterdiğim "https://dus-travis.dus.com/travis.php?lang=en" adresinden çok hoşlanıyorum. Bristol için böyle bir uygulama halka açık var mı? Bilmiyorum ama online olarak izlediklerini söylüyorlar.

Ayrıca sanırım Bulgarian Air Charter, European Air Charter olmuş. İsim değişmiş uçak aynı ))).

Yine uzmanlığım gürültüye bağlayayım. Havalimanlarının gürültü haritaları yaparken uçaklar belirli gruplara ayrılırlar ve öyle modellenirler. Bu durumda MD80 ailesi günümüzde kesinlikle Antalya için çok alışıla gelmiş bir tip değil. Bu sebeple denk gelince MD çok hoşuma gitti.
    Saygilar, sevgiler

Mustafa ECE
    Antalya/1980

Yer
    istanbul, Turkey.
    yok yaw, Bristol kendini kurtarmak için çevresini kurban etmiş bence )) Bristol'ün doğu gelişli ve batı gelişli yaklaşmaları direk kaldıım yerin üzerinden geçiyordu. Üstelik gündüz daha yüksekten gelirken gece daha alçaktan geçiyorlardı. Üşenmeyip gece kalkıp flightradar24'den bakıyorum kim bu hangi uçak diye neyse macera bitt, kısmetse salı akşamı kendi evimdeyim artık )

Senior Member Bogac Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Hocam fotoğraflar için teşekkürler, elinize sağlık.

Yer
    Antalya, Turkey.
    Boğaç Hocam merhaba, sizin gibi üstadların beğenmesi cesaret veriyor. Teşekkür ederim.
    Saygilar, sevgiler

Mustafa ECE
    Antalya/1980

Yer
    Antalya, Turkey.
    Alıntı hakan737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yaw, Bristol kendini kurtarmak için çevresini kurban etmiş bence )) Bristol'ün doğu gelişli ve batı gelişli yaklaşmaları direk kaldıım yerin üzerinden geçiyordu. Üstelik gündüz daha yüksekten gelirken gece daha alçaktan geçiyorlardı. Üşenmeyip gece kalkıp flightradar24'den bakıyorum kim bu hangi uçak diye neyse macera bitt, kısmetse salı akşamı kendi evimdeyim artık )
    Hoş geldiniz Hocam.
    Saygilar, sevgiler

Mustafa ECE
    Antalya/1980

Yer
    istanbul, Turkey.
    Hoşgeldim hocam, teşekkürler....ama ateş beni çağırıyor..yine gideceğim 15 gün sonra....bu sefer Hatton Cross'a gidip cep telefonuylada olsa resim çekmeye niyetim var. Biraz AHLnin 05 ve 35 tarafını anımsatıyor mekan olarak..belki iyi birşey çıkar.

Yer
    Antalya, Turkey.
    Hakan Hocam söz ettiğiniz yeri wikide aratınca aşağıdaki not çıkıyor.

"Effects of London Heathrow Airport[edit]Hatton has a varied collection of industrial buildings providing ancillary services to Heathrow Airport. The east of Hatton is noisy due to aircraft frequently landing or taking off and at Myrtle Avenue has a well-cut green for spotting of aeroplanes. "

Airport Noise neredeyse ordasınız . Fotoğrafları merakla bekliyorum. Güzel yolculuklar.
    Saygilar, sevgiler

Mustafa ECE
    Antalya/1980

Yer
    istanbul, Turkey.
    valla benim telefonun çektiklerini yayınlıyorum ama sizin mutlaka oraya gidip kamp kurmanız lazım. youtube'daki bigjet 27R/09L pistinin yanındaki otoparktan çekim yapıyor ama bazende bu hatton cross denen yere geliyor. Tabi buraya karanlıkta gelmemek lazım. Pek karanlıkta gelinebilecek bir yer değil. London city'ye bir ara niyetlendim ama trafik sayısı çok azalmış.