2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.

Frankfurt İniş

Frankfurt Main Havaalanı 07R pisti iniş.

Fatih Hocam, Toliss hakkında diğer topikte yazdıklarınıza buradan yanıt vereyim. Gerçekten pırıl pırıl bir iş çıkarmışlar. P3D de fslabs vardı. O yüzden hiç denememiştim. Evet fslabs cilalı, janjanlı ama performans canavarı. Ve bunun kullanımı her açıdan çok ama çok daha prüssüz, keyifli. Sizde biliyorsunuzdur a320 değil ama 340-600 yapıyorlar ve yanlış okumadıysam bu versiyonlar değil ama -600 xp12'de de çalışacakmış.

Herneyse siz zaten dün sitede görmüşsünüzdür bu uçuşu. "satble" oldu ama minik bir zıplama var. Hoş o zıplamalar "gerçek uçuşlarda da olduğu zaman" bana keyif veriyor! Bu da öyle bir tuhaflık işte.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Gördüm gördüm "STABLE" olarak Zıplama 321'in karakteristik özelliklerinden biri diyebiliriz, tamam zıplamadan da inebiliyor lakin amortisörlerin hafifçe sizi geri atması ve tekrar kibarca oturmasında hiçbir mahsur yok.

A340 zaten satışa çıktı, XP11'de mevcut. XP12'de ne olacak bilemiyorum, derin konu ancak görünen o ki şu andaki eklentilerimiz orada belki yamasız belki küçük yamalar ile bir şekilde çalışacak (her ne kadar adı XP12 olsa da aslında altyapı XP11.6 gibi duruyor şu an, belli başlı alanlar XP12 için yeniden yazılıyor yahut ciddi şekilde değiştiriliyor sadece), net bilemiyoruz tabii başımıza gelecek olanları

Bu arada iki küçük tüyo vereyim;

1. Touchdown monitor penceresini açıldığı zaman istediğiniz yere sürükleyip üzerinde sağ click yaparsanız bir sonraki inişinizde bıraktığınız yerde açılır Position save özelliği mevcut. (Hatta kapatma imkanı da var ayarlardan)

2. X-Plane joystick ayarlarında sadece ToLiSs için geçerli olacak bir tuş ataması yapabilirsiniz (gerçek stickteki AP Instinctive Disconnect butonu), Flight Director Down olması lazım karşılığı (ToLiSs Simulation klavuzunda başka detaylarda mevcut, sizin Hotas'ta işe yarabilir). Böylece hiç mouse ile AP Off + MC Reset yapmanıza gerek kalmaz yaklaşmanın kritik anlarında, stickten butona basarsınız tertemiz

Keyifli, emniyetli uçuşlar
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]