7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.

Helikoptercilere AH-64D

Aramızda helikopterci var mı? Ben kesinlikle değilim!

S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    P3D V4.5 + DCS2.5/// Win10 Home /// i7 6700K @4.2Ghz, MB:Asus z170 ProGaming, Zotac 2060 Super mini, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 250GB Samsung 870 Evo SSD, 2 x 1TB Samsung 7200 Rpm HD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu...

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Ben severim Zamanında çok vakit geçirdim helikopter simulasyonları ile, hele bir GunShip 2000 vardı ki unutulmaz. Halen dos emulatörü ile ara sıra açar uçarım

https://en.wikipedia.org/wiki/Gunship_2000

Bu arada müjde Serhan kaptanım, DCS'i kurdum. Daha doğrusu önce LockOn ve Flaming Cliffs 2 kurdum (özlemişim). Sonra baktım olmuyor DCS'i kurdum, tabii çıplak, ne harita var ne uçak SU-25T ile görevleri yapıyorum. 14 gün deneme süresi koymuşlar tüm eklentiler için, FC3'ü bu şekilde indiresim var, beğenirsem ve 14 günde hevesim kaçmazsa satın alma opsiyonlarına bakarım.

Suriye haritası çok cezbedici duruyor, acaba onu da mı trial ile indirsem ?

Sevgiler
    Fatih
    B. Fatih KOZ [ Istanbul / OnurAir / Flight Dispatcher - Uçuş Harekat Uzmanı ]

[ DCS 2.7 / X-Plane 11.5x ve muhtelif eklentiler ]
    [ Asus TUF Gaming FX505DV : AMD Ryzen7 3750 (3.3 ~ 4.0Ghz) / Nvidia RTX 2060 / 16GB DDR4 Ram / 500GB M2 + 1TB SSD / Ms Sidewinder FF2 Stick ]

Yer
    İzmir, Turkey.
    O zaman kocaman bir "hayırlı olsun ve keyifli görevler/uçuşlar olsun" temennisi gelsin Fatih Hocam'a... İyi hem de çok iyi yapmışsın Fatih Hocam. Şu sıralar zamanınız varsa ne âlâ, yoksa zamanın daha bol olduğu dönemlere saklayın hakkınız ve 15 günlük deneme sürelerinde modül ve modülleri tadını çıkara çıkara kullanın.
    Nacizane tavsiyem; Suriye mapini mutlaka deneyin. Mariana Adaları da Kafkas bölgesi gibi ücretsiz, onuda kuarbilirisiniz. İlginizi hangisi çeker bilemem ama %80 i tamamlanmış F-18; %60 ı tamamlanmış F-16; A-10 CII; Mirage 2000C versiyonII beta; JF-17 denemeniz için ilk sırada önereceğim modüller olur.
    FC3 içerisinde çok keyifli birden falza model var ancak, bu modüller oldukça eski ve kokpit içerisinde Su-25 te olduğu gibi tuşlar, switchler vs hiç birşeye dokunamıyorsunuz, hepsi için tuş takımı atamalarını çok iyi ayarlamak ve akılda tumak gerekiyor. Bu anlamda yeni modeller bir hayli kullanımı kolaylaştırıyor elbette.
    DCS in kullanıcı sayfasında binlerce tekil ve çok kullanıcılı görevler, kaplamalar, vs vs vs pekçok şey ücretsiz olarak mevcut.
    Ne diyeyim bir kez daha keyifli uçuşlar dilerim ve hoş geldiniz.
    S. ONU® / Izmir

P3D V4.5 + DCS2.5/// Win10 Home /// i7 6700K @4.2Ghz, MB:Asus z170 ProGaming, Zotac 2060 Super mini, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 250GB Samsung 870 Evo SSD, 2 x 1TB Samsung 7200 Rpm HD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu...

Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Fatih Abi sen de bu girdaba girdin demek ki Eğer SU25 ile uçuyorsan A10C II ile nirvanaya ulaşırsın garanti veririm. Tüm modüllerin ücretli olması biraz can sıkıyor ama ara sıra indirimler olmakta mesela önümüzde kara cuma indirimleri var. Ancak parasının hakkını veren modüller de var, F14 / A10C II / F18 gibi. F16 için hala yapılacak işler var programlarında, eksik mühimmatlar ve çalışmayan sayfalar / üniteler gibi. Ama askeri simulasyon için tadından yenmez bir ortam. Ki LockOn zamanından bir tecrüben ve tanışıklığın var sistemle. Suriye haritasına yakın zamanda Kıbrıs da eklendi o yüzden bizim için tanıdık bir bölge uçması o yönden de keyifli olacaktır.
    Erhan YALIM / Antakya '79
    intel i7 6700K 4.2Ghz O.C. - 32 Gb Corsair 3000Mhz DDR4 RAM - Asus GTX1070 O.C. Edition
    DCS 2.5 / F-A 18C / F-16 / A-10C --
    MSFS2020 -- P3Dv4 / Boeing 737 Home Cockpit By Dreamflight737 / Prosim737 -- ActiveSky P3Dv4 -- PFPX -- TOPCAT

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Ben ara ara o girdaba giriyordum zaten Arşivde yıllar önce aldığım ve CD dönemi sona ermeden bilgisayara aktardığım LockOn ve FC2 duruyor, silmiyorum asla (Fs2004 gibi). Canım çektikçe kurup hem maziyi anıyor hem keyifle uçuyordum. Lakin artık gelişen teknoloji vs derken FC2 ve LockOn düzgün çalışmamaya, çalıştığı zaman da tat vermemeye başladı. DCS'i bu yüzden kurdum diyebilirim.

Önerilerinizi dikkatle inceleyeceğim, 14 gün hatta belki daha fazla zamanım var TurkSim'de yapılacak pek bir iş kalmadı, malum bizim şirketin de ne olacağı belli değil (OnurAir), evde boş boş oturuyorum. Açar Suriye haritasında uçarım, en azından Gürcistan'dan daha tanıdık bir bölge (hoş ben oralara da aşinayım, hiç yabancılık çekmiyorum yıllardır uça uça ezberledim gibi)

Arabanın bakım ve muayene işlerini halledeyim, FC3 ile başlayayım trial serüvenine. Biraz daha elim alışınca F-16 ve Suriye haritası ile devam ederiz

Serhan hocam bu mouse ile dokunma işi hep eksikliğini hissettiğim bir olaydı kokpitte lakin kendimce kneeboard ebatlarında bir plaka üzerine sık kullandığım tuş takımlarını yazarak çözüm bulmuştum, uçarken monitörün altına koyuyordum kolay erişim için. Tadından yenmez mouse ile interaktif bir hale geldi ise kokpitler (FC3 ve default SU-25 hariç tabii).

Dün geceki alıştırma görevinden bir kare paylaşayım sonra ufak ufak çıkayım evden
    Ekli Resimler Ekli Resimler  
    B. Fatih KOZ [ Istanbul / OnurAir / Flight Dispatcher - Uçuş Harekat Uzmanı ]

[ DCS 2.7 / X-Plane 11.5x ve muhtelif eklentiler ]
    [ Asus TUF Gaming FX505DV : AMD Ryzen7 3750 (3.3 ~ 4.0Ghz) / Nvidia RTX 2060 / 16GB DDR4 Ram / 500GB M2 + 1TB SSD / Ms Sidewinder FF2 Stick ]

Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Amerikan uçaklarının tümünde kokpitteki tuşlar, butonlar, switch'ler çalışıyor. Rus uçaklarının bazılarında "tıkla.able" kokpit yok. KA-50 Helikopteri de tıklanabilir kokpit mesela. Ama atanmış tuşlarla uçanlar da çoktur, el alışkanlığı kazanmakla alakalı bir de ezber işi tabi.
    Erhan YALIM / Antakya '79
    intel i7 6700K 4.2Ghz O.C. - 32 Gb Corsair 3000Mhz DDR4 RAM - Asus GTX1070 O.C. Edition
    DCS 2.5 / F-A 18C / F-16 / A-10C --
    MSFS2020 -- P3Dv4 / Boeing 737 Home Cockpit By Dreamflight737 / Prosim737 -- ActiveSky P3Dv4 -- PFPX -- TOPCAT

Yer
    İzmir, Turkey.
    Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ........lakin kendimce kneeboard ebatlarında bir plaka üzerine sık kullandığım tuş takımlarını yazarak çözüm bulmuştum, uçarken monitörün altına koyuyordum kolay erişim için. Tadından yenmez mouse ile interaktif bir hale geldi ise kokpitler (FC3 ve default SU-25 hariç tabii)
    Hiç şaşırmadım Fatih Hocam; sana kalsa home cockpit bile inşa edersin de yengeyle sorun çıksın istemeyiz tabii ki Şirket, İnşaallah yoluna girer. Herşey güzel olur. Bu şirketlerin varlığını sürdürmesi elzem. Yukarıda ilk etepta saymadım ama onları da unutmamak lazım F-5, L-39; hatta F-86 hepsi güzel modüller. Güzel olan tarafı hepsinin ayrı ayrı 15 gün deneme sürelrinin olması. hatta üzerinden 6 ay geçince bir kez daha 15 gün deneme hakkı veriyorlar. Erhan hocamında dediği gibi yakında ciddi indirmler gelir. Özellikle eski modüllerde süper indirimler görmek mümkün.
    Ne diyeyim, tekrar hayırlsı olsun, keyifli uçuşlar Fatih Hocam.

home cockpit demişken
    Konu mavi tarafından (11-10-2021 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir