Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.

LTFM MSFS2020 TrScenery

Resimlerde ki sorunu yaşayan var mı acaba? Sadece bana mı mahsus! Hiç bir eklenti veya mesh falan yok. Bu güne kadar hiç bir scenery de yaşamadığım bir problem ilk defa karşılaştım MSFS 2020 de.

S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Serhan kaptanım selamlar,

Aynı sorunu rapor eden bir başka kullanıcı daha olmuş (SimMarket'te gördüm), bende alpha/beta sürümleri oldu bu çalışmanın, denedim bir sorun görmedim Tekrar bakayım, 1.0 sürümü var şu an kurulu, 1.1 sürümünü henüz indirmedim.

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Yer
    Istanbul, TR
    35R/35L

36

34R/34L

Bunlara ek olarak şimdi tekrar bir "Native Scan" yaptım bizim acars ile, meydan sorunsuz okundu ve kayıt altına alındı.

Umarım Sunay hocamız tez zamanda bulur sıkıntıyı ve minik bir güncelleme ile çözer.

Sevgiler

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Yer
    İzmir, Turkey.
    Bilmiyorum Fatih Hocam. Bu meydandan pek haz etmiyorum. O da beni sevmiyor anlaşılan Ben MSFS içerisinde ki marketten indirdim kurdum. Kaldırdım. Rolling Cache vs. sildim tekrar kurdum aynı sorun devam ediyor.
    Zaten acarsda da sorun çıkarmıştı. "Native" taramada görmüyordu acars. Sırf bu meydanı bulsun diye "make rwy" ile tarama yaptırdım. O zaman gördü. Sorun sevimsiz. Meydanın batı tarafında sorun yok ama doğu tarafında ve güney yaklaşmada bu problem mevcut. Kuzey yaklaşma da da sorun görmedim.

Her neyse tekrar sildim. Aslında asobonun ayıbı bu. Bunca güncellemeye rağmen bu kadar büyük bir meydanın halen default olarak eklenmemesi... Söyleyecek söz bırakmıyor insana. sadece küfür ediyorum açık açık burada yazamıyorum ama umarım kulakları bol bol çınlıyordur! Ama siyasetin oyunlara kadar indirgenmesi bilmiyorum kızgınlık yaratıyor bende.

Benim için çok ta büyük bir kayıp değil bu meydanın olmaması. Sayın Celbiş üstadın tavsiyesi ile ekledim. O da bende çalışmadı. Sıkıntı yok.

Sevgiler.

Ek Bilgi: ^Konu ile ilgisi yok ama bir not düşeyim yinede; Sunay Bey'in Ankara Scenerysinde de sorun var (en azından bende) 03R ve 21L pistlerine yaklaşmada G/S hattında tam oturmasına rağmen PAPI ler 1 beyaz 3 kırmızı görünmekte ve 03R pistine threshold noktasından 300-500 metre mesafede teker konduğunda tüm sim yaklaşık 4-5 saniye kadar donmakta. Ses gelmeye devam ediyor bu süre zarfında ve o zaman aralığı geçtikten sonra sim çalışmaya devam ediyor (bende). Bu sorunu inişleri 03L/21R pistine alarak by-pass yaptım. O pistte sorun yok.
    Konu mavi tarafından (13-09-2022 Saat 11:23 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Yer
    Istanbul, TR
    Marketplace'den indirdiyseniz bilemem, oradan alınan herhangi bir scenery'nin acars tarafından okunması mümkün değil (şifreli geliyor onlar, acars/log.txt dosyasında görebilirsiniz okunamayan tüm eklentilerinizi). MakeRunways'in okuması garip, orada da sonuç aynı olmalıylı.

LTAC'de ilk sürümde bende de benzer bir sorun vardı, hatta 03R pistinin yanında paralel devam eden bir edge light seti daha vardı. Sağolsun Sunay hocamız düzeltti ve yeni bir güncelleme yayınladı. Tabii ben SimMarket'ten aldığım için güncellemeler orada daha kolay oluyor ve scan problemi yaşamıyor olabilir

Diğer görüşlere yorum yapmayayım, gece gece günaha girmeyelim :P

Sevgiler

Yer
    İzmir, Turkey.
    Pazar candır. Hele şu ekonomide Pazardan şaşmam öyle avm lerde falan işim olmaz

Teşekkürler hocam, yanıt için. Ne var ki aldığım herşey pazardan. Anladığım kadarı ile bir sebepten ötürü yapımcılar markete ürünü yüklüyor ama güncelleme biraz ağır/geç geliyor veya belkide gelmiyor. Demek ki PMDG markete girme konusunda ağırdan alma sebebi olarak bunu göstermekte haklıymış.
    Pazardan pek çok scenery aldım kurdum enteresandır acars hiç nazlanmadı ve sorunda yaşamadım. LTFM ye kadar! Onu da make rwy ile ekledim çalışma mantıkları farklı olabilir diye düşünmüştüm, siz mantık aynı deyince dumur oldum. Hadi bu markete yeni girdi, Ankara bayadır var demek ki yapımcısı güncellemeyi oraya vermemiş. Zira güncelleme olan meydan veya eklentileri "contenent manager" gösteriyor ve güncelemek gayet kolay oluyor.

Sıkıntı yok. Yanıtlar için tekrar teşekkürler.

Sevgi, saygı bizden hocam...
    S. ONU® / Izmir

Yer
    Istanbul, TR
    Bende ona şaşırdım zaten

Bizim acars'a "MakeRunways" opsiyonunu şifrelenmiş paketleri okumak için değil, "Native" taramadaki bir sorunu geçici olarak bertaraf etmek için eklemiştik Sonra kaldırmayalım, dursun lazım olur dedi arkadaş (mantıklı neticede, madem yapıldı dursun bulunsun bir kenarda)

Şimdi sizin Native ile okuyamadığınız bir paketin MakeRunways ile okunması olayı farklı bir boyuta taşıdı, acaba bir şekilde veriler başka yerden mi geliyor (navigraph navdata gibi) çok merak ediyorum. Zaman ayırmak lazım, sizdeki MakeRunways çıktılarına bakmak lazım vs vs

Bir ara ucuz bir ürün bulursam sırf denemek için pazar yerinden alır bakarım

Sevgiler

Yer
    İzmir, Turkey.
    Teşekkürler, scenery kaldırınca "make rwy" oluşturduğu kayıtlarıda comunity klasöründen sildim. Ama sorun değil, ihtiyaç duyarsanız tekrar kurar make rwy ile taratır, çıktılarını size ulaştırırım.

Pazarı ihmal etmeyin, Bazen üstüne üstlük bir de indirime giriyor, 15 - 20 tl ye sceneryler oluyor ki 15-17 TL ye almış olduklarım var Almayanı döverler yani o derece.

Sevgiler...
    S. ONU® / Izmir

Yer
    Istanbul, TR
    Pazaryeri steam'de çalışıyor mu bakmam lazım önce Bizi dışlamış olabilirler oradan belli olmaz

Sevgiler

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Serhan hocam, bu konuyu değindiğiniz için teşekkür ederim, başkalarına da yardımcı olabilir. Bu durum Beta testlerde karşılaşılmamış ve maalesef bazı sistemlerde Navigraph ile oluşan çakışmadan maydana geliyor. Simmarket'ta düzeltmesi yayınlandı ancak Marketplace maalesef güncellemeler konusunda çok yavaş, yayınlamasına sanırım daha bir hafta var.

Düzeltme yayınlanana kadar, en kısa anlatımıyla "content.xml" dosyasında son satır olarak aşağıdaki satırı ilave etmek konuyu çözebiliyor.
    ...
    ...
    <Package name="scenerytr-airport-ltfm-istanbul" active="true"/>
    </Content>

Eğer SU10Beta kullanıyorsanız; General Options> Experimental> Package Reorder Tool ile "scenerytr-airport-ltfm-istanbul" satırını an aşağı alabilirsiniz. Veya "content.xml"dosyasını manuel olarak editleyerek LTFM satırını priority değerini 100 olarak tanımlayabiliriz.

Bu konuda desteğe ihtiyaç duyanlar bana ulaşabilirler (scenerytr at gmail.com).