Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member Bogac Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey.

Sivrihisar Hava Gösterileri 2020

Bu SHG'nin benim için çok özel bir yeri var.

İlk seneden bu yana her yıl arkadaşlarımla buluşuyor ve bir gece kamp yaparak gösterileri takip ediyoruz. Hatta iki sene falan ben iyice abartıp yanımda mangal falan götürdüm.

Ziyaretçi sayısı arttıkça uçaklara eskisi kadar yaklaşmak mümkün olmamaya başladı ne yazık ki ama yılda bir sefer yaşadığımız o cumartesi gecesinin tadı hep damakta.

Neyse...

Geçen seneki gösteri benim için çok tatsızdı ne yazık ki.

Provaların olacağı gün acaip bir kum fırtınası çıktı, prova yarım kaldı. Muhtemelen görmüşsünüzdür fotoğraflarını. O fırtına başladığında biz pistin kenarında fotoğraf çekiyorduk ve apar topar ayrılmak zorunda kaldık.

Gösteri günü de kedim hastalandı ve erkenden Ankara'ya dönmek zorunda kaldım.

Aslına bakarsanız geçen sene ne keyif aldım ne de güzel anılarım var ama yine de bir iki kare paylaşmak istedim.

Bu arada, hazır fırsat bulmuşken azıcık da reklam yapayım.

Sivrihisar Havacılık Merkezi ve aradan geçen yıllarda burada yaşadıklarımla ilgili birkaç yazı yazdım. Web sitemde var hepsi ve bu yazılara https://bogacerkan.net/shm-gunlukleri/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Alakası yok ama bunu da paylaşmadan edemiyorum... Biricik kızımı kaybettik bir haftanın sonunda ve içim paramparça oldu. Onun anısına bir şeyler yazmıştım, o da https://bogacerkan.net/bir-guzel-kizin-ardindan/ adresinde.

Şimdiden teşekkürler ilginiz için.

Bu da bonus ola!

Ekli Resimler Ekli Resimler                    
    Konu Bogac Erkan tarafından (21-05-2021 Saat 22:38 ) değiştirilmiştir.

Yer
    Ankara, Turkey.
    Çok özür dilerim, fotoğraf yüklemeyi becerememişim.
    Akşam düzelteceğim.

Yer
    Ankara, Turkey.
    Yükledim sanırım, görebilen varsa teyit etsin lütfen.
    Bu arada monitörlerin ayarları bozuldu korkarım, bazıları çok tuhaf görünüyorlar.

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    yüklemişsin yüklemişsin......

Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Ankara, Turkey.
    Şükürler olsun!

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Olmadi ... Annesini kaybetmis, hasbelkader bizim gezgin oglanlar tarafindan bulunup kurtarayim, bakayim diye bana getirilmis, biberon ve ozel mamayla iki hafta boyunca besledigim minicigin son nefesini veris ani ve aramizdan ayrilis acisi tazeyken olmadi Veteriner agabey ve ablalari "Yasamasi cok zor, cok ufak bu" demislerdi de "Neden yasamasin canim, bakarim ben ona" demistim. Baktim da, annesi gibi temizledim besledim sevdim lakin olmadi.

Can kiymeti bilmeyenin anlamasi zor, okurken hem guldum hem agladim.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Boğaç hocam elinize sağlık fotoğraflar harika, kedi babası olarak da kaybınızı derinden hissediyorum başınız sağolsun.
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Yer
    Ankara, Turkey.
    Fatih Hocam, inanın çok zor. Hem bahsettiğiniz durumda bir kediyi yaşatmak çok zor hem de o hisleri anlatmak. Elinizden geleni yaptığınıza zerre şüphe yok ama bazen ne yaparsak yapalım olmuyor işte.

Buğra Hocam çok teşekkür ederim güzel sözleriniz ve hâlâ dinmeyen acımı paylaştığınız için. Bu çocuklar insanın hayatına çok fena giriyorlar her zaman farkında olmasak da ve ayrıldıkları zaman vedalaşmak da çok zor oluyor. Bu yüzden yanımızdalarken her anın tadını çıkartmak ve çok çok sevmek lazım. Tek teselli, birlikte olduğumuz zamanlarda mutlu olduklarını düşünmek oluyor. Sağ olun tekrar.

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    sevgili arkadaşlarım.

Öncelikle Boğaç'cığım resimler harika, eline sağlık.

Senin ve Fatih'in acılarını paylaşırım, bu acıları çokça yaşamış ve hala kızımın kedileri ve köpekleri için elimden geleni ardına koymayan bir insanım. Acıları çok derin oluyor.

Karşılıksız sevgi işin galiba özeti.

Keşke resim atmayı bilseydim de size hayatımın birer parçası olup şu an yanımda olmayan kedilerimin ve köpeklerimin resimlerini paylaşabilseydim...
    Çocukluğumdan bu güne bizimle olan tüm bu güzel ve masum yaratıkları hep düşünürüm uzun uzun. Hayatımıza kattıklarını hep hatırlarım, neyse of ki of...

Hayvan sevgisi bambaşka, hep derler ya, çocuğunuz için mutlaka bir hayvan alın, amma sakın atmayın, sizinle yaşasın ve sizin yanınızda son nefesini versin ve asla bir an keyif alıp sonra onu asla kapı dışarı etmeyin....

sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul

Yer
    Ankara, Turkey.
    Öncelikle güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim ağabey.

Bunun nasıl bir şey olduğunu yaşamayan anlamıyor korkarım. Bence dostlarımızı kaybettiğimizde bu kadar ağır şeyler hissediyor olmamızın en önemli sebeplerinden biri sorumluluk duygusu. Hani şöyle mi yapsaydım böyle mi olurdu diye düşünmeden edemiyor insan ve o çok sevdiğimiz varlığın hayatımızdan gitmiş olması zaten yeterince üzücüyken bir de bu duyguyla karşı karşıya kalmak insanı hırpalıyor.

Hayatımıza kattıkları gerçekten inanılmaz. Onlar olmayan bir hayatın çok daha sıkıcı olacağına hiç şüphe yok bence.

Evet, bence de her ebeveyn çocuğu için bir hayvan almalı ama o hayvanın da ihtiyaçları ve istekleri olduğunu da bilmeli. Özellikle de küçük çocuğuna aldığı yavru kedinin bir oyuncak olmadığını bilmeli anne baba. Dışarı atmak konusuna hiç girmeyeyim, zira örnekleriyle karşılaştığım zaman gerçekten çok sinirleniyorum.

Umarım hayvan sahibi olan herkes uzun ve mutlu bir hayat sürer bu muhteşem yaratıklarla ve sokakta yaşayan canlar da bir an önce çok daha uygun koşullara kavuşurlar.