Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Serhan hocam, doğru o bina bir ek bina. İçinde motoru olmayan gördüğüm 3 uçak var, onlarda asılı olanlar. Harrier'in motoru içeride sergileniyordu. Muhtemelen diğerleride oralarda bir yerdedir ama ben dikkat etmemişimdir. Yoksa o yapıyor motorları ile berabe ro uçakları asamazlar mümkün değil. Google map'de otoyol tarafındaki parlak gönünen bina. "street view" ile içinde gezilebiliyor ama resimlerin yeni olduğunu sanmıyorum çok eski bir yerleşim planı herhalde. Bendeki resimler gibi değil. Müzenin web sayfasında hangarlarda hangi uçaklar olduğu yazdığı için güncel hali o.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Hakan hocam eline sağlık. Bende de 2012'den kalma Seattle Museum of Flight fotoları var, birara onları yüklerim
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Hakancığım,

Muhteşem resimler, eline, gözüne ve emeğine sağlık. En az 2 KEZ Washington DC deki Space Museum a gidip bir resim çekmeden geldiğime, inan çok pişmanım.
    Lütfen inanın sabah açıldığında gidip akşam kapanırken çıkan son kişiydim. Hele bir oda var ki hayatıma fena kazınmıştı. Mustang, Spitfire ve Messherschmitt aynı yerde, diğer bir deyişle" üçü bir yerde". Saatlerce orada oturur ve o pilotların neler yaşadıklarını okuduklarımdan ve gördüklerimden düşünmeye ve anlamaya çalışırdım, bilmiyorum hala aynı durumda mı?

Havacılık bambaşka bir şey, başka bir aşk, tabii bu aşk uğruna kimler hayatını kaybetmiş, o da başka bir acı....

sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul

Yer
    istanbul, Turkey.
    GAro ağabey , yapmayın bunlar bildiğiniz "gezelim görelim" resimleri o kadar...Sadece ben ne gördüysem aynısını paylaşıyorum. Çektiğim düzinelerce resimden doğru düzgün olanlarını ayırdım kalanını siliyorum zaten. Amatörün 1. sınıf seviyesine epeyce resim biriktirdim seyahatlerden, eskden kalmalardan. Eksiden olsa çantamda en az 10-15 makara film, 2 kamerave tripodla giderdim buraya. Artık resim tab ettirmek pek mümkün değil. Hala banyosu yapılamamış makaralarım var evde. Mevsim uyar mı, ben gidermiyim, vaktim bütçem müsaade edermi, elimde ne olur resim çekmek için o zaman bilmiyorum ama 3 tane yer belirledim kendime; duxford-city havaalanı (saatler sınırlı trafik açısından ama birkaç güzel yer var resim çekmek için)- ve Londranın güneyinde yine şehir dışında bir planör klübü, gerçi onlarda yasaklar yüzüdnen ziyaretçi kabul etmiyorlar...bakacağız.
    Bir cumartesi günü yaptığımız otelin sahibinin evine gitmem gerekti. Şoförü beni aldı gidiyoruz,bende dalgın dalgın etrafı seyrediyorum. Sonra bir ara evlerin arasında bir açıklık olduğunu farkettim "meydan mı var yaw orada bir yerde.. nerdeyiz ki biz?" derken binalar bitti ve bir pistin başının herhalde 50mt başından geçtik..ben cama nasıl yapıştıysam boynumu çevire çevire bakıp geriye şoförde korktu ne oluyor niye zıpladı koca adam durduk yere diye...meğer RAF Norholt üssünün dibinden geçiyormuşuz...Cumartesi olduğu için uçuş yokmuş yoksa her 2 dk da bir uçak iner kalkar buraya demez mi?...insan pist görünce böyle içinin yağları erir mi? eriyo işte ne bileyim...iyiki başka birşeyin bu kadar bağımlısı değiliz çünkü bağımlılık hakikaten tedavisi zor birşey..şimdi anlıyorum....insanın baktığı gördüğü herşeyde bir imge oluşuyor onunla ilgili...seçici oluyorsunuz ..başkasının zerre görmediği birşey gözünüze takılıyor onu sadece siz görüyorsunuz...sabahları en sevdiğim saat aralığı "7"...saate her baktığımda bir boeing görüyorum gözümün önünde mesela....320 rakamını görünce gözümün önüne birden 320 geliyor...bir resimin kenarında köşesinde arka planında ufacık birşeyi farkediyorsunuz "burası şu meydan, şu havalaanı, şu uçak..şu bilmemne....." halbuki hamburger, şeker reklamı!

tuhafız biz....tedavisi olamayız..o yüzden arada bir uçmak lazım

resimleri deviantart'a yükledikçe buraya da atacağım.

Hakan hocam kronolojige uyarak özenerek paylasmisniz cok tesekkür ederim. Sadece Panavia Tornado'nun sancak tarafli inis takiminin havasi biraz düsüktü, digerleri hepsi bakimli.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Hakan hocam elinize, gözünüze sağlık Hiç bir yere gidemediğimiz bu dönemde sanal müze turu ilaç gibi geldi , müze de müze ama Harika bir iş yapmışsınız gitmekle.

Hakan hocam elinize saglik gitmis kadar olduk Lockdown vs kalktiginda gitmeyi cok istedigim yerlerden bir tanesi.
    Ali Yilmaz
    1978

Yer
    istanbul, Turkey.
    Sunay hocam, Ali hocam rica ederim...benimki bizim gözümüzden gezi programı resimleri ) bu vesile ile herkesten olurda denk gelir gittikleri veya yaşadıkları yerlerde varsa hava müzesi, veya havacıık ile ilgili birşeyler, resimlerini çekmelerini isteyelim....Ali hocam sizinki sayılmaz , sz kazana düşmüşsünüz (hoppedix hesabı) ))

Kalan resimleri yüklemeyi bugün bitiririm herhalde. Biter bitmez devamına eklerim.

Senior Member mustafa ece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Antalya, Turkey.
    Hakan Hocam beni benden aldın. Eline sağlık. Hepsi harika.
    Saygilar, sevgiler

Mustafa ECE
    Antalya/1980

Yer
    istanbul, Turkey.
    Yılların acısını çıkarıyorum ...bu kadar zaman siz beni benden alıyordunuz...intiikaaammm.....!!! ...şaka şaka...kimse ciddiye almasın sakın..bunların hepsi gezelim görelim ayarında resimler. Birde terminal içinde kameralardan bakın" napıyo bu herif digip köşelerin dibinde eğilip bükülüp" resim çekiyor dediklerinden var ) lambalar yansımasın diye telefonu kapatmak için debelenmekten...benim performans bu kadarla sınırlı darısı bir gün tam takım makine alırsam..şimdilik cep telefonu ve yazılımla ne geliyorsa o