10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Hocam çoook uzun tutmuşlar. Sonuna kadar dayandım ve tamamladım ama bir ara neredeyse "ha......n yaaa" deyip elim köşedeki X e gitti ama hadi dedim adamlar uğraşmış hazırlamış tamamlayayım bari dedim. Sonunda "sabrınız için teşekkürler" gibi birşeyler bekledim ama boşa beklemişim.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Bana gelen mailde uzun oldugu yaziyordu acik acik, ayrica artik dinozor kabul edildigimiz icin cokta ustune dusmedim ne yalan soyleyeyim ... Nasilsa bizi dinleyen kalmadi gencler doldursun anketi, yon versinler sektorun gidisine ve ureticilerin arz/talep olaylarina
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    121 sayfa?!?!!...ama iyi düzenlenmiş açıkçası...
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Gerçekten iyi çalışılmış. İşlerini ciddiye alıyorlar.
    Bir sonuca çok şaşırdım açıkcası. En çok kullanılan sim; ilk sırada MSFS2020 var!!!. İkinci sırada XP11.50+ Üçüncü sıra P3D V4.5 dördüncü sıra hemen hemen aynı iki platform var; DCS ve FSX ve beşincilik "goes to" P3D V5

2020 yi pompalıyorlar mı diye düşünmeden edemedim. Tamam ben de kurdum, sistemimde de halen duruyor ama zaman zaman bir ay hiç açmadığım da oluyor.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

MSFS Her simulatorun başlangıçta yaşadığını yaşıyor ve gelecek vaadeden bir sümulator orası çok net. Fakat analamadığım ikinci sırada X-PLANE varken neden uçak üreticileri X-PLANE gerçeğinden kaçıp Prepar'a yöneliyorlar, bunu bir türlü anlamış değilim. Benim için de X-PLANE bir tabuydu yıktım ve prepar açtığımda hiç keyf almamaya başladım. Mesela eminim ki PMDG X-PLane için bir NGX yapmış olsaydı eminim ki Preapr daha da çok kan kaybederdi. Çünkü stabilite ve görünüm oalarak X-Plane prepardan gerçekten çok daha önde. Eksiklerden dikakt çekici olan ise X-Plane de mevsimlerin malesef tam olarak simule edilememiş olması...
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Benim içinde tam tersi mesela,xplane çok yapay geliyor görüntü olarak,bir solukluk var gibi.P3D 5.1 görüntüde baya ilerledi,MSFS VFR için çok iyi elbette,üreticiler piyasaya add on sürdükçe daha da keyifli olacak .
    Berhan Dönmez
    ATPL(A),F27,B737,A306,A310.

Yer
    Istanbul, TR
    Alıntı mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Bir sonuca çok şaşırdım açıkcası. En çok kullanılan sim; ilk sırada MSFS2020 var!!!. ...
    Ankete daha cok kimlerin ilgi gosterdiginin bir gostergesi olabilir bu, dinozor yahut veteran tabir edebilecegimiz, etliye sutluye karismayan simulatorculer hic anketle ugrasmamis olabilir Ben misal ikinciligi X-Plane'nin alabilecegini hic dusunmuyorum, tamam hem windows hem mac ortaminda calisabiliyor, mac tarafinda ciddi bir kullanici potansiyeli var dogrudur ama genel olarak bakildiginda bence siralama P3D-FsX / X-Plane / MsFs2020 / Fs2004 seklindedir. ( Evet halen azimsanamayacak kadar insan Fs2004 kullaniyor mutlu mesut sekilde )

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Yer
    Istanbul, TR
    Alıntı A310 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Fakat analamadığım ikinci sırada X-PLANE varken neden uçak üreticileri X-PLANE gerçeğinden kaçıp Prepar'a yöneliyorlar, bunu bir türlü anlamış değilim...
    En kisa yol bildigin yoldur derler ya Emirhan, bence hic ugrasmak istemiyorlar X-Plane'e kendilerini ya da tasarim ekiplerini adapte edebilmek icin. Misal FsX/P3D ortaminda bir ucagin sistemlerini simule ettigin zaman bunu cok kolay sekilde baska bir modele adapte edebiliyorsun (PMDG ve Aerosoft'un yaptigi budur yillardir). Ancak X-Plane'de model tasarimi sistem tasarimi ile iliskili ve bir o kadar detayli, dolayisi ile biraktim P3D ortaminda urun hazirlayan firmalari, sadece X-Plane'de calisan tasarimcilar bile genelde tek bir model ile yetiniyor. Ikinci bir modele girmeyebiliyor

Bircok firmanin MsFs icin tarih verememesi ise bence Asobo'nun model ve aerodinamik konusunda kismen X-Plane mantigina yakin bir yapiya gecmesi. Eger bildikleri ve yillardir degismeyen Fs9/FsX model + aerodinamik yapisi kullanilsaydi emin olun simdiye kadar PMDG ve Aerosoft gibi firmalarin eklentilerini gorurduk yeni simulatorde.