Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
50 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Klavye ve joystick tuşlarını öğrendikten sonra sanıyorum benim tek problemim AI trafik olacak. Plugin mantığı enteresan. Bir şey yüklüyorsun, ekranda yazı çıkıyor bunu çalıştırmak için şunu da yükle diye. Bir de forum sayfalarındaki insanları pek sevmedim. Tamam bu bir simülatör ama oyun mantığına yönelik bir soru sorulmuşsa azıcık aşağılar tonda yanıtlar verilmiş.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Bosver agabey sen forum ortamindaki adamlari , biz bize yeteriz dinazor tayfasi olarak

Plugin vb isleri ilk basta benim de garibime gitti, bir iki readme okuma ve deneme yanilma ile cozdum ... Ortam freeware emek uzerine kurulu oldugu icin genelde birbirine baglantili eklentiler cikiyor ortaya, bu aslinda kotu degil bence hem ortak emek var hem digerinin emegine saygi var mecburen. Tabii yuklerken bu bizim gibi sonradan xplane kuran ve deneyen insanlara garip geliyor, eskiden beri xp kullaniyor olsak belki ezbere yapiyor olurduk tum bunlari.

Ben kendi kullandigim eklentileri yazayim, daha dogrusu ucretsiz pluginlerim soyle ;

Better Pushback
    AviTab
    Terrain Radar
    AutoGate
    NOAA Weather

SAM Plugin (Bu Prepardaki SODE gibi bir altyapi, kendi kurulum arayuzu var cunku kutuphaneleri mevcut bunun)

FlyWithLUA NG (Bu aslinda bir nevi script calistirma arayuzu, bircok ise yariyor ve kodlama imkani sunuyor sevdim)
    3jFPS (FlyWithLUA ile calisiyor fps gosterme ve gerektiginde otomatik fps ayarlama amacli bir script)
    Auto Transponder (FlyWithLUA ile calisiyor iniste ve kalkista on/off islemi yapiyor sadece)

Bunlara ek olarak X-IVAP ve Full CSL kutuphanesi (MTL) kurdum mecburen cunku yeni program (Altitude) maalesef sorun yapti bende.

AI trafik icin guzel ve free calismalar gordum aslinda, Live Traffic gibi ilginc eklentiler var ancak bakmadim ... Istersen bakarim ama agabey vaktim yok dersen.

Asagiya son ucusumdan birkac kare ekleyeyim, herhangi bir edit/kirpma/kesme falan yok ... LTFM-LROP yaptim, gittigim meydan ve dunya "default" herhangi bir eklenti yok gorsellik guzellestirme adina. Bulutlar vs tamamen xplane ne yuklemisse o ucak freeware 738NG (Zibo). Ekran goruntusunden belli oluyor mu bilemem ancak Prepar3D v5 ile gelen ve mucize gibi sunulan "Runway Slope" olayi yani pistlerin egimli olabilmesi XP11 icin default bir ozellik ve LROP'ta gayet guzel belli oluyor varligi Taksi yollari , apron ve pistlerde egim mevcut (gerceginde varsa tabii), haliyle bu egim ucagin durumuna da etki ediyor.

Son resimde sol alt kosede 33 yaziyor ya, iste o 3jFPS'te benim yaptigim ayar sonucu cikan bir ibare. FPS 35 ve altina duser ise devreye girip gosteriyor, 30 ve altinda otomatik ayarlama yapiyor (uzak objelerin LOD degerini degistirmek, agaclari kismak falan gibi). Bulutlarin icinde yaklasma yaparken gozum hep oradaydi , bir kere LROP yuklenirken duser gibi oldu ama onun disinda hic devreye girmedi ve sorun yasamadim.

Sevgiler, emniyetli ucuslar
    Ekli Resimler Ekli Resimler        
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Fatih kaptanim, xplane'in temel navigasyon database'i güncellenir olmasida arti noktalardan biri.
    Cogu meydan, trabzon haric, güncel yapidalar. Kullaniciyi ugrastirmiyan, "pimp my sim" hobisinden uzak tutan ve stabil bir yazilim.
    Bol ve eglenceli "ucus" saatleri dilerim.

Zibo icin eklentiyi önerebilirim.
    https://forum.thresholdx.net/files/f...zibos-737-800/
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Yer
    Istanbul, TR
    Tesekkurler Senol Kaptan, verdiginiz adresi inceleyecegim. Bugun soyle bir Istanbul Antalya yapayim dedim ve gordum ki Beta17 yayinlanmis ... Hemen indirdim tabii

https://developer.x-plane.com/2020/0...ormance-fixes/

Kalkisimi gerceklestirdim, RATVU UT35 BABSA ile devam ediyorum ... Herhangi bir negatif etki gormedim Beta17 surumunde.

Hepimize keyifli ucuslar

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Yer
    Istanbul, TR
    Beta17'den aksam LTFM manzaralari ... Gorseldeki eklentliler ; NOAA Real Weather , Better Pushback , Zibo738 Mod ve default LTFM. En altta da bu gorselleri veren ayarlari paylasayim kafa karisikligi olmasin

Keyifli ucuslar

Alıntı hakan737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaptanim reklamini iyi yaptilar, yutup'da kabiliyetli bir seye benziyor.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    yalnız 90£ biraz kazık!...ama bir A300-600r (yani A310) için değermi acaba hakikaten?
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Istanbul, TR
    Ucuz ya da uygun fiyatli eklenti mi kaldi agabey piyasada Hepsi birbirini takip ediyor anlayis olarak ve simulator kullanicisini yolunacak kaz gibi gorduklerinden uygun fiyatli satalim cok satalim mantigini guden kalmadi maalesef.

Senior Member vikartindur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kuşadası, Turkey.
    Zibo mod 3.43 yayınlanmış. Bilgi vereyim dedim.
    Tuna Bilgi - 1977

ASUS G-750 Notebook (Modifiyeli win.10 )
    MSFS - 2020
    X-Plane 12 bekliyorum