4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.

az kaldı..hissediyorum kutudaki rakamı :)))

Evveeeettt arkadaşlar. Havacılık sektörünün simulasyon kısmı bizim fikirlerimizden feyz mi alıyor, esinleniyor mu desem yoksa aklın yolu bir mi desem bilemiyorum ama sonuçta aşağı yukarı üzerinde konuştuğumuz noktaya doğru adım adım ilerliyor yeni nesil sümulatörler. Ömrümüz vefa edermi etmezmi bilmiyorum ama yakın gelecekte daha düşük bütçeli simulatörler ve muhtemelen bugünkü kadar pahalı olacak ev tipi simulatörlerin başlangıcı sanırım bunlar;

https://www.ainonline.com/aviation-n...-new-simulator
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Hocam bodrum katini toplamak lazim. Bir de VR gözlükleri yerine görsel sistem icin kücük capta dome oturtmak daha iyi olabilir.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Benim tahminim bundan sonra VR üzerinden gidecekler muhtemelen. Yazılım ve görsel veri büyük hızla ilerliyor. Projektörlere gerek kalmayacak gibi. Geçen bir başka yeni jenerasyon simulator üzerinde konuştuğumuz gibi (bir konu önce), dummy kokpit referansı üzerinden yine VR le çalışacak bir sistemin, hatta bunu değiştirilebilir şekilde yapmanın gelecek vaat ettiğini düşünmüştük. Bunda da aynı sistem entegre edilebilir belki. Helikopter platformu için çok mantıklı . VR üzerinden çalışan dummy mockup maliyetleri en az %60 düşürecektir diye düşünüyorum.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Hocam ne edin edin, saglam bir yatirimci ile bu ise girin derim.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate