5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Gecikmis 1 Nisan sakasi: A-350

Bu iki konu nedeniyle, veya bu iki konu sonrasi Airbus A-350 pedestal'in sivilara karsi hassas oldugunu fark etmisler.

http://avherald.com/h?article=4d24da4d&opt=0

http://avherald.com/h?article=4cf14f72&opt=0

Cözüm olarak Airbus A-350 serilerinde kalkis ve inis haric tüm ucus süresi boyunca gaz kollari camekan ile kapatilmasi gerekiyormus.

Ilgilenenler icin AD:
    https://ad.easa.europa.eu/ad/2020-0090

Fotograf veya örnek bulamadim, ama saka gibi.
    Konu 102-SoniC tarafından (23-04-2020 Saat 15:20 ) değiştirilmiştir. Sebep: AD baglantisi güncellendi
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Bildiğim kadarı ile sorun gaz kollarında değil, onların hemen altında yer alan kısımda ... Gaz kollarındaki tasarım sıvıya dayanıklı ancak Airbus nasıl bir gaflet içinde hemen onların altında yer alan bölgede böyle bir hata yapmış onu anlamak mümkün değil

Siz sanırım Engine Master Lever'ı farklı yorumladınız "Master Lever" denen bölge gaz kolları değil, resimde ortada start selector olan ve yanında 1 ve 2. motorlar için switchlerin bulunduğu alan oluyor ... Onun da hemen altında ECAM işlemerinin kontrol edildiği bölüm var , tasarım olarak sorunlu bölge bu büyük alan.

Emniyetli uçuşlar
    Ekli Resimler Ekli Resimler  
    Konu fatih.koz tarafından (23-04-2020 Saat 17:06 ) değiştirilmiştir.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarı ile sorun gaz kollarında değil, onların hemen altında yer alan kısımda ... Gaz kollarındaki tasarım sıvıya dayanıklı ancak Airbus nasıl bir gaflet içinde hemen onların altında yer alan bölgede böyle bir hata yapmış onu anlamak mümkün değil

Siz sanırım Engine Master Lever'ı farklı yorumladınız "Master Lever" denen bölge gaz kolları değil, resimde ortada start selector olan ve yanında 1 ve 2. motorlar için switchlerin bulunduğu alan oluyor ... Onun da hemen altında ECAM işlemerinin kontrol edildiği bölüm var , tasarım olarak sorunlu bölge bu büyük alan.

Emniyetli uçuşlar
    Haklisiniz Kaptanim, düzeltme icin tesekkürler.
    Biraz heycana geldim, millet limonlu cayini nerede yudumlayacak diye düsündüm bir an.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Limonlu çay , karabiberli domates suyu ... Bunlar önemli
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Hatırladım bende konuyu, geçen gün bir yerde okumuştum çok güldüm okurken....çay kahve yasağı getirmişlerdi hatta kokpitte..
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi