Sayfa 18/22 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
220 sonuçtan 171 ile 180 arası
    Alıntı sequence Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten güzel yatırım olmuş aşağıdaki linkte de ücretlendirmenin nasıl olacağını ve diğer kuşların ne zaman çıkacağını detaylı yazmışlar. Daha önce P3D sürümünü alanların hesaplarını kontrol etmelerinde fayda var

https://forum.pmdg.com/forum/main-fo...ow-to-purchase

Bu arada Haluk kaptanım uçağı test ettikten sonra izlenimlerinizi paylaşırsanız seviniriz
    Heyecan ve bilgisizlikle ürünü almış bulundum; ama linki görünce üzüldüm şimdi. 800 çıkınca da aynı fiyata satacaklar o halde; şimdilik halinde paket satış yapmayacaklarını belirtmişler.

Yakın zamanda belleklerimden biri bozuldu, yoluma şimdilik 12GB bellek ile devam etmeye çalışıyorum ki bu şekilde de pek tat vermiyor. Bellek eklemek lazım idi şimdi şart oldu; fakat kuşu ilk fırsatta deneyip yorumlarımı aktarırım elbette.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Geçmiş olsun, 700'de güzel uçak neticede hatta birçok gerçek pilotun 800'e kıyasla onu daha keyifli bulduğunu biliyorum.

Aynı imkana sahip arkadaşlar inşallah aceleyle -700'ü alıp yapılan ikramı hemen kullanmazlar.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    İstanbul
    Alıntı Haluk Sarisel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heyecan ve bilgisizlikle ürünü almış bulundum; ama linki görünce üzüldüm şimdi. 800 çıkınca da aynı fiyata satacaklar o halde; şimdilik halinde paket satış yapmayacaklarını belirtmişler.

Yakın zamanda belleklerimden biri bozuldu, yoluma şimdilik 12GB bellek ile devam etmeye çalışıyorum ki bu şekilde de pek tat vermiyor. Bellek eklemek lazım idi şimdi şart oldu; fakat kuşu ilk fırsatta deneyip yorumlarımı aktarırım elbette.
    Her ne kadar PMDG eski sürümü kullananlara ücret iadesi ile jest yapmış gibi görünse de kullanıcıları ciddi anlamda tuzağa düşürmeye çalışmışlar. Ben -800 ün şuan hazır beklediğini düşünüyorum buna rağmen mayısta -700 ü satıp ağustosta -800 için aynı parayı istemek doğru olmamış. Zaten paylaştığım linkte bütün kullanıcılar aynı serzenişte bulunmuş ve tepki göstermiş sonuç olarak da " PMDG fiyat politikasını tartışmaya açık tutmaz" diyerek konuyu kilitlemişler.

Bence de uçağı kurup keyfini çıkarın Haluk Kaptanım. Zira zamanında düşük kurdan alıp şuan 1000 TL ödemediğiniz için hala şanslı kategoridesiniz )
    Yalçın - İstabul /1983

Asus TUF Gaming B450M-Pro S | AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz | Asus TUF Gaming RTX 2060 OC GDDR6 6GB 192 bit | 32 GB (2x16GB) DDR4 3600MHz | MSFS 2020 - XPLANE 11 | Logitech Extrene 3D & Ch Yoke |

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Tamamen duygusal; e bu zamanda kimseye birşey denmez! Yaklaşımları tabi ki ticari olacak, kaçınılmaz. Ben markete girmemelerine gıcık oldum. Her neyse, grafikler, görüntüler güzel. Uçuş dinamikleri bana yavan geldi. Ama bu çok büyük ihtimal ile MSFS 2020 nin platform olarak sorunu. FPS sorunu falan yaşamadım. Gayet akıcı. Tuhaf bir şekilde sürekli bir yanal salınım vardı. Denediğim uçuşta yaklaşık baş taraftan sola 5-10 dereceden 50kt gibi bir rüzgar alıyordu. Ama buna ragmen sağa sola gereksiz bir salınım vardı. Hoşuma gitmedi.
    Ki benzer sorunu (kısmen çok daha az olmakla beraber) Leonardo Fly The Maddog X de de yaşadım. Sistemler çalışıyor. Bir abukluk görmedim. WX radar elbette yok O da MSFS den gelen bir eksiklik. Seslere 10 üzerinden 8 derim. Görüntü ve grafiklere 10 üzerinden 8 derim. Genel olarak bütüne 10 üzerinden 7 derim.
    Yaklaşık 1.5 yıldır bunun gelmesini bekliyordu(k)m. Sonunda geldi, gördüm ki 2020 nin halen yolu var. Ama şu bir gerçek bu son gelen add-on lar ile P3D devri bitti. Fakattt X-plane halen çok taminkar ve XP12 nin ne getireceğini cidden merak ediyorum.
    Konu mavi tarafından (10-05-2022 Saat 23:38 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Geldi Gelmekte Olan...

Ekli Resimler Ekli Resimler  
    Erhan YALIM / Antakya '79
    intel i7 6700K 4.2Ghz O.C. - 32 Gb Corsair 3000Mhz DDR4 RAM - Asus GTX1070 O.C. Edition
    DCS 2.5 / F-A 18C / F-16 / A-10C --
    MSFS2020 -- P3Dv4 / Boeing 737 Home Cockpit By Dreamflight737 / Prosim737 -- ActiveSky P3Dv4 -- PFPX -- TOPCAT

Her ne kadar PMDG eski sürümü kullananlara ücret iadesi ile jest yapmış gibi görünse de kullanıcıları ciddi anlamda tuzağa düşürmeye çalışmışlar. Ben -800 ün şuan hazır beklediğini düşünüyorum buna rağmen mayısta -700 ü satıp ağustosta -800 için aynı parayı istemek doğru olmamış. Zaten paylaştığım linkte bütün kullanıcılar aynı serzenişte bulunmuş ve tepki göstermiş sonuç olarak da " PMDG fiyat politikasını tartışmaya açık tutmaz" diyerek konuyu kilitlemişler.
    Bu hususa kesinlikle katılıyorum. Benim gibi "avlananlar", paket indirimi yapılır diye satın almış olabilirler. Açıkçası simülatöre, özellikle belleğin bozulmasından sonra ara vermiştim ve gündemi takip etmiyordum. Zaten satın alırken de şüphelenmedim değil; Neredeyse ilk haberi çıktıktan 3 sene sonra PMDG, yeni bir simülasyon için baştan aşağı yeniden yapılan bir 737 piyasaya sürmüşken bunu neden 74,99 USD'ye satıyor ve ürünlerinde hiçbir zaman indirim yapmayan şirket, kapış kapış satacağı bu üründe neden 5,00 USD'lik bir indirim yapıyor diye ki neden böyle yaptıkları sizin gönderdiğiniz linkte mevcutmuş. Sanki kandırılmış gibi hissediyorum. Nitekim önceki satış politikaları böyle değildi çünkü. Neyse...

Bence de uçağı kurup keyfini çıkarın Haluk Kaptanım. Zira zamanında düşük kurdan alıp şuan 1000 TL ödemediğiniz için hala şanslı kategoridesiniz )
    Artık öyle yapacağız kaptanım. -800 sürümü çıktığında da şu zamanın kuruna göre yeniden 600,00 TL ödeyip satın alır mıyım bilemiyorum gerçekten (30,00 USD hesapta olduğundan tabi). Döviz ile para kazanan bir insan için belki önemsiz gelebilir bu meblağ; lakin bizim için ne yazık ki çok para.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Senior Member vikartindur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kuşadası, Turkey.
    Merhaba,

FS steam üzerinden alınır mı sizce? Yoksa microsoft'tan almak mı daha uygun?

Microsoft store'da 60usd, steam'de ise 349tl. Bir de microsoft store sanki düzgün çalışmıyor, linkler birbirine karışıyor, ödeme ekranına ulaşamıyorum.
    Tuna Bilgi - 1977

ASUS G-750 Notebook (Modifiyeli win.10 )
    MSFS - 2020
    X-Plane 12 bekliyorum

Senior Member
    Yer
    İstanbul
    Alıntı vikartindur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

FS steam üzerinden alınır mı sizce? Yoksa microsoft'tan almak mı daha uygun?

Microsoft store'da 60usd, steam'de ise 349tl. Bir de microsoft store sanki düzgün çalışmıyor, linkler birbirine karışıyor, ödeme ekranına ulaşamıyorum.
    Hocam ben Microsoft store üzerinden satın aldım hiç bir sorun yaşamadım , satın alırken de bir problem olmamıştı. VPN kullanıyorsanız ya da DNS adresini manuel olarak girdiyseniz belki ondan sorun yaşamış olabilirsiniz bilemiyorum. Ayrıca xbox pc uygulaması üzerinden de satın almayı deneyebilirsiniz. Steam üzerinden tecrübe etmediğim için yorum yapamayacağım.

Bu arada Microsoft store üzerinde de fiyatlar 350 TL - 550 TL -725 TL olarak görünüyor. Sizin 60 usd diye gördüğünüz deluxe premium paket olabilir mi acaba?

edit: tekrar baktım Microsoft store da kampanya var. Ben standart paketi satın aldığım için fiyatı görüntüleyemiyorum muhtemelen onun fiyatıda 280 TL olması lazım

Ekli Resimler Ekli Resimler  
    Konu sequence tarafından (14-05-2022 Saat 14:46 ) değiştirilmiştir.
    Yalçın - İstabul /1983

Asus TUF Gaming B450M-Pro S | AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz | Asus TUF Gaming RTX 2060 OC GDDR6 6GB 192 bit | 32 GB (2x16GB) DDR4 3600MHz | MSFS 2020 - XPLANE 11 | Logitech Extrene 3D & Ch Yoke |

Senior Member vikartindur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kuşadası, Turkey.
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Hiçbir vpn vs yok. Ama ilk açtığımda ingilizce açılmıştı, sanırım o yüzden abd fiyatlarını verdi. Sonradan türkçe açılınca 350tl fiyatı gördüm ben de.

Ama artık chrome'dan mıdır nedir, satın alamıyorum. Satın alma linkini tıkladıkça başa dönüyor, kendini yeniden yüklüyor. Kredi kartı ekleme sayfasına gelince adres sürekli united states görünüyor, onu da değiştiremiyorum. Bu arada microsft hesabımda da bilgilerim doğru. Ama nedense biraz tuhaflık var. Olmazsa firefox veya edge ile deneyeceğim.

Microsoft store kampanyasını görmedim. Yine bakayım şimdi. Çok teşekkür ederim.

Edit: Win10 çok aşina değildim, yeni kurmuştum. Meğer kendi içinde Microsoft Store app varmış. Bu app üzerinden hemen hallettim, indirmeye başladım. Boşuna web sayfasından uğraşıyordum. Çok teşekkürler tekrar.
    Konu vikartindur tarafından (14-05-2022 Saat 15:31 ) değiştirilmiştir.
    Tuna Bilgi - 1977

ASUS G-750 Notebook (Modifiyeli win.10 )
    MSFS - 2020
    X-Plane 12 bekliyorum

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Ben Steam'den almıştım 350 lira gibi bir bedele, Ms mağazası ile Steam arasında teknik bir fark yok o konuda gönlünüzü ferah tutabilirsiniz. (Aynı mantık X-Plane için de geçerli)

Keyifli emniyetli uçuşlar
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]