Sayfa 8/22 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
220 sonuçtan 71 ile 80 arası
    Senior Member Faruk Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir / İstanbul
    Hiç ciddi şekilde CTD (Çökme) sorunu yaşayan var mı ? MS Store'dan indirdim. GTX1070 i76700k ile OC olmadan herşey defaultta deniyorum. Yok arkadaş 3 defa zor uçabildim o da 5'er dakika filan. 2. defa indirdim ilk denemede yine daha açamadım bile uçuşu. Aradım taradım belki bir bilen vardır diye size sorayım dedim.

Ek: Şuradaki maddeleri uygulayarak düzelttim problemimi tık tık
    Konu Faruk Işık tarafından (21-08-2020 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.
    Sessizliğin Kanatları ​..

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Alıntı Faruk Işık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç ciddi şekilde CTD (Çökme) sorunu yaşayan var mı ? MS Store'dan indirdim. GTX1070 i76700k ile OC olmadan herşey defaultta deniyorum. Yok arkadaş 3 defa zor uçabildim o da 5'er dakika filan. 2. defa indirdim ilk denemede yine daha açamadım bile uçuşu. Aradım taradım belki bir bilen vardır diye size sorayım dedim.

işlemci ve ekran kartımız aynı, deneyince ben de yazarım buraya.
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Benim sistemim i7 8086K 1080ti 32 gb 3600Mhz ram. Bende hiç çökme falan olmadı. Sim direk Ultra ayarlarda açıldı ve developer modu açıp FPS göstermeyi seçtiğimde cessna ile ( diğer uçaklarda da benzer) 42 fps aldım İstanbul üzerinde.

Fakat bende free flight modunda İstanbul üzerinde 2 kere sim donar gibi oldu bir 20 -30 sn arası durdu sonra kilitlenme olmadan devam etti, landing challenge'larda böyle bir takılma hiç olmadı. Acaba o sırada data indirme mi yaptı bilmiyorum, bugun tekrar deneyeceğim.

Bunun dışında oldukca akıcı, görüntü anlamında keyifli bir sim olmuş.

Şafak Çaylı
    Konu safakcayli tarafından (20-08-2020 Saat 10:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme
    Safak Cayli

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Görseller güzel olmuş deyip P3D ile devam ederim
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    1050ti ekran kartlı 16 Gb ddr4 2666mhz ramli bir bilgisayarda bile rahat rahat oynayabiliyorum. 1 kez çökme oldu onda da hata raporu falan da vermedi, sonrasında da hiç bir problem ile karşılaşmadım.

Yalnız bir durum fark ettim:

Simülasyon, uçuş esnası haricinde ana menü de dahi ekran kartını %100'de çalıştırıyor. Sizde de durum öyle midir?
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Az önce sistemden kaldırdım.
    Bir alfa tester'ın yazmış olduğu gibi "simülasyon adı altında, arcade tadında bir oyun". Bir iki sene sonra gelişince tekrar denerim gari.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member Faruk Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir / İstanbul
    Alıntı Haluk Sarisel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız bir durum fark ettim:

Simülasyon, uçuş esnası haricinde ana menü de dahi ekran kartını %100'de çalıştırıyor. Sizde de durum öyle midir?
    Bende aynı ekran kartını kullanıyorum. Ayarların çoğunu ultra yapmadıkça ve FPS 'yi kendi başına bırakmadıkça (Dışarıdan RTSS ile FPS limitli 30'a) %100 görmedim ben. Driver güncellemesi eksiği yada OClock filan var mı GPU üzerinde ? Belki bunlar etkendir diye düşünüyorum.

Senior Member Batur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Çok çok uzun bir zaman oldu sevgili arkadaşlar. Beni hatırlamışsınızdır belki ben de aranızdayım uzun bir aradan sonra. Herkese tekrar merhabalar, sevgiler saygılar. Sizleri özledim.
    Batur
    A319-A320-A321
    OFFLINE PILOT

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Alıntı Batur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok uzun bir zaman oldu sevgili arkadaşlar. Beni hatırlamışsınızdır belki ben de aranızdayım uzun bir aradan sonra. Herkese tekrar merhabalar, sevgiler saygılar. Sizleri özledim.
    Hoş geldin Batur kaptanım, eskiler bir bir dönüyor ne güzel!

performans ve çökme sorunu yaşayan arkadaşlar, sistemimin özellikleri aşağıda yazılı, hiç bir sorun yaşamadım. 1 saatlik bir vfr yaptım. Bol bol içeri dışarı çıktım aktif pause denedim vs. vs vs. İleride sorun çıkarsa birşey diyemem. Şuan için sorunsuz. Ayarlar hepsinde ulturanın bir kademe aşağısında. Herşey açık.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals