Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Msfs-2020

Msfs-2020

Bazilarinin cebi fena yanacak, kimisi ucus saatinden kisip (yaklasik 10 saat gibi) sistemini yenileme gibi dertlere düsecek.
    Ek'deki örneklere bakilirsa bence degecek, gibi...

dinamikleri bilemem ama görseller muhtesem, gercek gibi.
    Konu 102-SoniC tarafından (30-09-2019 Saat 19:32 ) değiştirilmiştir.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Ortaladan biraz daha halli bir bilgisayarın ortalama 15.000+ civarında olduğunu düşünürsek bunun için sanırım 25-30 aralığı gerekecek (tüm donanınları ile)
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member mustafa ece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Antalya, Turkey.
    Hakan Hocaya katılıyorum. Bu videolarda en az 20.000TL görüyorum.
    Ama aklımdaki soru şu; Add-on işi olacak mı? veya ne kadar ihtiyaç olacak?
    Saygilar, sevgiler

Mustafa ECE
    Antalya/1980

Mustafa kaptanim, onlarda artik kelebegiyle böcegiyle ugrasirlar. Gidisat, orbx ve saz arkadaslarina bu sahneden artik ekmek cikmiyacak gibi gözüküyor.
    Senol Aydogan/EDSB

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Herşey olabilir Paranın konuştuğu dünyadayız. Daha sim. çıkarmayacaklarını söylediklerinde de çıkarırlar demiştim Gelişimi durdurmak diye birşey olmayacak(İnsan doğasına aykırı). Eklenti uçaklar simden ayrı bir sektör. Mfs. buna müsade etmese 1 yıl sonra alternatif sim çıkar boyut başka yere gider. Gerçi o yine çıkar da neyse. Simi ilk kullandığımdan beri görsele çok önem verdiğimi bilen bir kaç dostum var, ancak uçaklar-fizik motoru vs. görselden önemli ve x-plane de daha doğru dürüst eklenti yokken geçiş yapmıştım. Orbx ve saz arkadaşları muhakkak birşeyler bulur buna inancım tam Uydu görüntülerinin yetmediği yerlere giderler çekim yaparlar yine açıkları kapatan scenery airport vs yaparlar. Yolları düzenlerler vs vs. Burada ki mesele bu sevdaya bulaşan bizlerin devamlı pc güncellemesi yapmak zorunda olması. Bu kadere alıştım artık ona da ses etmiyorum. 3 yıl önce 32 gb ram almıştım belki 4 tam hatırlayamadım. Ram yetse işlemci o yetse hdd o yetse anakart desteklemeyecek vs. 1000 dolara satışa çıkarsalar yine alırım...Sim dünyasına yeni boyut getirdiklerini söylüyorlar rüzgar modellemeleri, termikler, bulut dinamikleri vs vs (Bunu para çokluğunda değil yokluğunda söylüyorum ki hastalığın boyutunu düşünün) Bence bizim için bazı ödemeleri sgk karşılamalı. Konu uzun klavye sert zor yazılıyor. Aslında bunlar bulusma, etkinlik ve çay içilirken konusulacak konular. Kalın sağlıcakla...
    Yucel TURK
    TA1AYE

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    1. sim'e harcanan para
    2. EYTlilerin derdi...

asla bitmez bu memlekette...

Bir EYT'li olarak söylüyorum...

Hepimiz benzer sorunlardan magduruz anlasilan.
    Konu 102-SoniC tarafından (02-10-2019 Saat 19:09 ) değiştirilmiştir.
    Senol Aydogan/EDSB

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Microsoft bütün dünyayı uğraşıp böyle modellemez , yapabilme kabiliyeti olsa bile bilinçli olarak modellemeyecektir (aksini söyleseler bile bu fikirleri bence değişir ürünün son aşamalarında) ... Bu nedenle eklenti üreticilerine iş ve aş kapısı olarak yeni bir platform daha gelmiş olacak diyebiliriz. Uçak eklentisi üreticileri zaten şimdiden avuçlarının içini kaşımaya başlamıştır, nasılsa ellerinde ön çalışmalar ve yeterli bilgi birikimi var Birkaç modifikasyonla ellerindeki uçakları MsFs ile uyumlu hale getirir , sonra utanmadan yeniden sıfırdan yaptık diye daha pahalıya satarlar emin olunuz.

Simulatöre harcanan paraya çözüm basit, sistemden tüm simulatör ve ilintili uygulamaları kaldırmak, bir daha geri yüklememek, olası yükleme isteği geldiğinde başka bir meşgale bulup bir iki gün onunla uğraşıp normal hayata geri dönmek ... Denedim %100 başarılı oluyor, biraz can acıtıyor başta ama alışınca çok güzel devam ediliyor emin olabilirsiniz

EYT grubunun hak mahrumiyeti ve sıkıntıları da bence 2021'den sonra 2022 ortaları ya da sonu gibi çözülecek ... Bunca zamandır unutturulmaya çalışılan, yeri geldiğinde seçim malzemesi yapılan ve hor görülen tüm mağdurlar bir sonraki seçim döneminde "mecburen" hatırlanacak ve ortak bir çözüm yolu bulunacak. En azından ben buna inanmak istiyorum

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Uçmak isteyen uçar,geri kalan paragraf dolusu yazar çizer .
    İyi uçuşlar.
    Berhan Dönmez
    ATPL(A),F27,B737,A306,A310.

Senior Member mustafa ece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Antalya, Turkey.
    Alıntı 102-SoniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa kaptanim, onlarda artik kelebegiyle böcegiyle ugrasirlar. Gidisat, orbx ve saz arkadaslarina bu sahneden artik ekmek cikmiyacak gibi gözüküyor.
    Hocam zaten çiçek böcek işleri pahalı
    Saygilar, sevgiler

Mustafa ECE
    Antalya/1980