7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.

Payware scenery' e ilave

Payware bir ürüne sadece taxiway eklemek mümkünmüdür ? 2015 de yapılan FSDG nin Paro Scenerysinde o zamanki hali ile taxiway bulunmamakta. Forumlarina yazdim ama bir sonuc cikacagini sanmam. Ben birsey yapabililrmiyim acaba. AFCAD gibi.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Payware scenerylerde pist/taksi yolları ve apronlar ayrı bir ground polygon ile yaratılıyor, ancak her hakularda bir de klasik afcad dosyası mevcuttur mutlaka. (Ground polygonun altında görünmez kalacak şekilde asfalt yer kaplamaları vardır)
    Bu dosyayı örneğin ADE ile açarak değişiklikler yapmak mümkün elbette. Tabi ki ADE ile çizilerek eklenen taksi yolunun dokusu payware kaplama ile uyuşmaz ama bir ihtimalle idare edecek bir amatör çözüm yaratılabilir. Fakat muhtemellen yeni taksi yolunun ekleneceği yerde sceneryde çimenler veya diğer objeler olabilir ve tam istenen görsellik sağlanamayabilir.

Yer
    , Turkey.
    Dediginiz gibi oldu. Sansim cimenleri tek bir BGL de koymus olmalari. Onu ve bir BGL dosyasini kaldirarak ADE ile duzelttigim Airport dosyasi sorunsuz calisti.

ADE ile compile edilmiş iki dosyayı nereye koymak lazım. eski /edit edilmiş) bgl dosyasını
    silmek gerekli mi.
    malumat.
    Tesekkurler

Yer
    , Turkey.
    Her ihtimale karsi yeniden full install etmemek icin eski orjinalleri yedekleyip yapmis olduklarini ustune yazman lazim.

Merhaba,

Hazır konusu açılmışken bu program ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Default olan ve ILS eklenmemiş olan bir meydana ILS eklemeyi denedim başardım lakin yaptığım değişiklikleri kaydettiğimde .ad4 dosya uzantılı kaydediyor. Bunu nasıl halledebilirim acaba ?

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Export BGL ya da Compile komutları yok mu ?
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]