3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.

Garip bir durum

Değerli üyeler,
    Uzun bir süreden beri,anlatacağım sorun artık çekilmez durumda. FSX veya FS2004 ikisinde de FS deki "şu an hava durumunu" (Download Real wheather) açtığımda Gebze'den ve İzmit'in ilerisine kadar "kar yağıyor" !! Yanlış okumadınız Ağustos ayı hangi simulator olursa olsun hava sıcaklığı 35-38 derece ve o bölge karlı...
    Anlamsız bir durum veya benim PC, o bölgelere gelince Uludağ özlemi çekiyor.
    Zaman, Mevsim, Tarih ve diğer ayarlar doğru, iki değişik Sim'de aynı yerde olması çok tuhaf
    Yardımlarınızı bekliyorum
    Sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Garo bey merhabalar,
    Başıma gelmedi hiç ancak yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla MS real-world weather sisteminden bazen takılmalar olduğu, bir süre farklı bir zamanın hava durumunu verebildiği belirtilmekte. Muhtemelen FS2004 ve FSX aynı sisteme bağlanarak gerçek zamanlı hava durumunu almaya çalışıyorlar ve de sistemsel sorun nedeniyle ikisi de aynı hatalı sonucu göstermekteler. Bu tarz durumlar yaşamamak için gerçek zamanlı hava durumunu yardımcı program vasıtasyla almayı tavsiye ediyorlar. Ben uzun süredir payware ActiveSky2016 programını kullanıyorum örneğin, ancak denemek için freeware FSRealwX (FS2004/FSX/P3D) veya FSXWX (FSX/P3D) programını test edebilirsiniz.

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Sunay hocam,
    Zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim.Ben de Active Sky 2004 versiyonu vardı, ancak hem FS9 ve hem de FSX de aynı hata verdiği için pek düşünmedim. Yazdığınızı indirdim ve kurdum herşey tamamdır,tekrar tekrar sağolun, iyi Pazarlar.
    sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul