5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Bu İletileri Neden Alıyorum.

Uzun süredir içimi kemiren kurta hakim olamadan P3D V4.3 yavaş yavaş geçiyorum. Fakat FS global 2018 i yükledim dağlar ve yükseklikler daha bir gerçekçi olsun diye ama ne yazıkki aşağıdaki hatayı alıyorum yada uyarıyı. Fsx gibi Scenery bölümüne giriyorum bomboş hiç bir şey yok ama Program data içinde scenery yazılı notepad de fs global 2018 in yüklü olduğunu gösteriyor. Birde add on kısmı orasıda boş.Sevgili kaptanlarım ne yapmam gerektiğini bana her ikisi içinde izah edermisiniz. Uzun süredir uçuşlardan ayrıydım P3DV4 ile yardımlarınızla tekrar semalara dönmeyi dört gözle bekliyorum.
    Ekli Resimler Ekli Resimler   

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Simulator ile ilgilenmeyeli uzun zaman oluyor ancak hatırladığım kadarı ile P3D'nin ingilizce dışındaki diller ile ilgili bir sıkıntısı vardı , özellikle Türkçe dil paketi yüklü olan ve tüm ayarları Türkçe / Türkiye şeklinde yapılmış olan işletim sistemlerinde benzer sorunlar olabiliyordu , 4.3'te de bunu düzeltmediklerini düşünüyorum üzülerek. [ Dil çok elzem değil ise bu tarz sorunları önlemek için W10'u komple İngilizce'ye çevirip klavyenizi Türkçe Q olarak tanımlayabilirsiniz aklınızda bulunsun ]

Bunun yanında temel olarak P3D'yi Windows'un korumalı alanlarının dışına bir yere kurmak ( örneğin D:\Prepar3d , C:\Simulation\P3D gibi ) , kulumu yaparken ilgili dosyayı mutlaka sağ tık -> yönetici olarak çalıştır seçeneği ile çalıştırmak , yine aynı şekilde ileride kuracağımız eklentilerde bu tekniği kullanmak faydalı olabilir.

En son kurduğum sürümünde üstte yazdıklarımın tamamını uygulamış hiç sorun yaşamamıştım ( Sanırım v4.1 ya da 4.2 idi emin değilim )

Kolay gelsin, keyifli uçuşlar
    Konu fatih.koz tarafından (03-09-2018 Saat 23:39 ) değiştirilmiştir.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    Merhaba,

Prepar3d V4.3'te böyle bir durumla karşılaşmanız olasıdır. İşletim sisteminiz klavye dili dahil ingilizce olsaydı şayet Fatih Hocanın da dediği gibi sizin önünüze böyle bir sorun getirmeyecekti ki buna sorun demeye de gerek yok aslına bakarsanız. C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v4 yolunu takip ederek scenery.cfg dosyasına ulaşıp not defteri ile açınız. Görmek veya değiştirmek istediğiniz tüm senaryoları buradan manuel değer girerek halledebilirsiniz.

Saygılar...

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Bu durum özellikle V4 sonrasında başladı. Avsim'de uzun uzun tartışılmıştı. Scenery.cfg ve diğer cfg dosyasını elle modifiye ederken dikkatli olmak gerek. Ayrıca eski Orbx installer dosyaları da V4 ile uyumlu değilken buna sebep oluyordu. Güncel Orbx kurulum dosyaları kullanmak gerekli. Scenery.cfg dosyası bozulduysa dosyası silin, P3D gelecek açılışında yani temiz bir dosya oluşturacaktır. Orbx FTX Central ile tekrar doğru bir şekilde scenery yerleşimini deneyin, çoğunluk benzer problemeri bu şekilde çözebilmiş görünüyor.

Çok tşk ederim değerli yorumlarınızdan ötürü bu sorunu harici bir addon manager programı ile çözdüm. P3D V4 de her ne kadar böyle ufak sorunlarda olsa bile fsx den kat be kat yüksek performans alıyorum. Monster Abra A7 V6.4.2 laptopumla 2048 high ayarda prepar3d.cfg dosyasına tweak bile yapmadan sadece nvidis inspector programı ile fps yi dışarıdan 45 fps ye kilitleyerek çok güzel verim alıyorum.