3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Senior Member gokmanpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Türkiye

ADE P34 hakkında....

Merhabalar;
    Airport Desing Editor P4 v01.76.6715 ile yeni bir havalimanı AFCAD yapmak istiyorum..Fakat yeni proje ac dedigim zaman bana STOCK Airport ta bu meydan var diyor...LTCO Prepar3Dv4 de default ben yeniden AFCAD olarak yeni tasarım yapacagım..Default meydanın uzerine nasıl yapacagım bir yolu olmalı yardımcı olursanız sevinirim..Simdiden cok tesekkur ederim...
    Sevgilerimle

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Erman hocam merhaba,
    ADE ile ne kadar tecrübeniz olduğunu bilmediğim için temel düzeyde bilgi vemeye çalışayım.
    ADE ile default'ta mevcut olan bir meydanda çalışma yapmak istiyorsanız başlangıç noktanız >"Open Stock Airport" seçeneği. Daha sonra çalışmanızı "Compile airport" ile export ettiğinizde oluşan bgl dosyasının içinde default meydanı baskılama kodlaması mevcut oluyor ve scenery olarak yüklendiğinde (örneğin "Compile Options"ta belirttiğiniz adreste oluşturulan LTCO_ADEP4_ADE.bgl dosyasını oluşturacağınız LTCO2018/Sceney klasörü içinde P3D'de aktive etiğinizde) meydanın sadece bu yeni yaptığınız hali görünür oluyor.

Deafult meydandan başlarken ADE sizde default bina, apron, obje vs gösteriyor oluyor, siz istemediklerinizi silerek veya yerlerini değiştirerek başlıyorsunuz ve üzerine istediğiniz şekilde detaylandırıyorsunuz.

Bilmiyor olabilirseniz diye size ADE arka fon uydu görüntüsü kullanma konusunda da kısaca yönlendirme vereyim:
    Başka kaynaklardan da ADE için uydu görüntüsü ve köşe koordinatlarını bulabilirsiniz, ama örneğin
    http://www.ludowise.x10host.com/gmaps/rhumbamaps.html
    sitesinden LTCO koordiantlarını girerek (39.662666582 / 43.023249954) LTCO genel görüntüsünü açın ve meydanı pisti komple görecek şekidle poziyonlandırarak WINDOWS tuşu ile bu görüntüyü ayrı bir penceye açıp örneğin Screengrab gibi bir eklenti ile jpg olarak kaydedebilirsiniz. İlk sayfada "The boundaries of the map are:" diye verdiği dört köşenin koordinatlarını kullanarak bu görüntüyü ADE için arka plan olarak yerleştirebilirsiniz. (Sağ klik "Add Image seçeneği ive "enter koordinates" ile). Gerisi de uydu görüntüsü ve chartlara göre size kalmış.

Eğer detaylı bi çalışma düşünüyorsanız uydu görüntüsüne göre ADE çalışması yapma konusunda ileri seviye bir tutorial videso:https://www.youtube.com/watch?v=_y8RGOgxknw

Senior Member gokmanpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Türkiye
    Hocam Merhabalar;
    Değerli yardımlarınız için çok teşekkür ederim..ADE konusunda yeni sayılırım...Ufak çaplı denemeler yapıyorum; hobimizin bu tarafı ile de ilgilenmek istedim...
    Saygılarımla