Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası
    Alıntı mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapmaaaa Mehmet Hocam yapma, bırak alsınlar ve dahi kullansınlar ki, gerçeğini bilenlerin kıyaslamasını dinleyelim, okuyalım...

Bence imkanı olan alsın/edinsin cidden güzel bir yazılım. İlk yayımlandığında yerden yere vurmuş hiç beğenmemiştim. Şimdi ise cidden müptelası oldum. Uçmayınca sıkıntı yapıyor insanda. Düşünüyorum da bunun gerçeği nasıl bağımlılık yapar kimbilir

Sevgiler.

EDIT: Topik sahibi Gökhan Kaptana bir not: Gökhan kaptan hayırlı olsun, keyifle ve sıkıntısız kullanmanı dilerim. Çok geç gördüm ve topiğe yazmışken sana da hayırlı olsun demek istedim. PMDG ne yaparsa yapsın hakkını vererek yapıyor. O konuda hiç endişen olmasın. Senin sorunda aslında iki uçak çok farklı konseptteler ama uzun uçuş yapmak istiyorsan zaten alternatifin yoktu. 777 veya 747 V3 Öte yandan 777 nin fly by wire olması, ağır 'heavy' olması kullanım esnasında sana 737 den çok farklı bir kullanım hissi verecektir. Güle güle kullan.
    Hocam çok teşekkürler , topikte değerli bilgilerini paylaşan tüm hocalarımıza da ayrıca tekrar teşekkürler . Gerçekten 777 çok komplike kaliteli ve hakkını veren bir yazılım. En bariz farkı 737 de 159 knot hızla flaplarımız güzel stabil iniş yaparken , 777 nin dev cüssesi 167 knot hızda bile direk burnu havaya kaldırıo bir diğer farkı kesinlikle fmc sisteminin rahatlığı, uçuş rotasını gir, gel performans tablosuna bas otomatik hesaplamaya indirsin, gel forecast sayfasına baz otomatik hesaplamaya hop rota üstündeki iniş esnasında ki tüm rüzgar ve hava detaylarını indirsin, otomatik vor istasyon ayarlaması da ayrı bir rahatlık.

fslabs a320 de çok meraklandırıyor fakat onu almak için aerosoft a320 serisinin 2018 professional edition beklemekle, beklememek arasında gidip geliyorum. Benim merak ettiğim pmdg777 hiç fps sorunu yaşatmadı fslabs da sanırım çok fps drop yaşanıyormuş, doğrumu ? Örneğin yoğun bulutlu havalarda ve yoğun senaryolarda bknz : aerosoft frankfurt vb fps dropları yaşıyormusunuz.
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Senior Member mehmetcelbis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Yapmaaaa Mehmet Hocam yapma, bırak alsınlar ve dahi kullansınlar ki, gerçeğini bilenlerin kıyaslamasını dinleyelim, okuyalım...
    Serhan Kaptanım

Bu öyle değil,,,
    Benim Boeing sever olduğumu biliyor. Airbus ile bana taş atıyor.

Gökhan Kaptanım

Bana göre 737 ile 777 için iniş hızların biraz yüksek kalmıyor mu? 777 için max. iniş ağırlığı 250 tonda bile 148 knottır. 737 yi yazmıyorum bile .İniş hızını biraz düşür. Ben bu hızlarda inersem crash olurum.
    Konu mehmetcelbis tarafından (23-11-2017 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.
    Mehmet CELBIS-1964
    MSI MPG X570S EDGE MAX WIFI DDR4-AMD RYZEN 7 5700X 3,6-4,6 Ghz-32GB CRUCIAL BALLISTIX DDR4 4000 Mhz-SAPPHIRE RX 6700XT NITRO 12GB GDDR6 192Bit DX12-CRUCIAL P5 PLUS 1TB NVMe M2 SSD-SCANDISK ULTRA 3D 1TB NVMe M2 SSD-H.POWER 80+BRONZE 1000W-SHARKOON ELITE SHARK CA200M KASA
    32inch GAMEBOOSTER GB-327LCQ-H LOGITECH X52 Professional H.O.T.A.S. - FLIGHT RUDDER PEDAL - WINDOWS11 PRO 64BİT

Alıntı mehmetcelbis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhan Kaptanım

Bu öyle değil,,,
    Benim Boeing sever olduğumu biliyor. Airbus ile bana taş atıyor.

Gökhan Kaptanım

Bana göre 737 ile 777 için iniş hızların biraz yüksek kalmıyor mu? 777 için max. iniş ağırlığı 250 tonda bile 148 knottır. 737 yi yazmıyorum bile .İniş hızını biraz düşür. Ben bu hızlarda inersem crash olurum.
    Mehmet Hocam kesinlikle landing hızında haklısınız , ya benim yaptığım bir yanlış var ( uçak burnu çok kaldırıyor 777 de zira ) yada yakıt yolcu yükte bir hatam var he koşulda bir hatam var touchdown sırasında hız fmc üzerinde ayarladığım optimal inme hızına stabil geliyor fakat iniş esnasında söylediğim gibi uçağın burnu optimal düzeyde tutmak adına mevcut gazı biraz yüklenmek zorunda kalıyorum 777 . En son stuttgart uçuşunda biraz daha stabildi gerçi
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Alıntı Gokhan Sonturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .... fslabs a320 de çok meraklandırıyor fakat onu almak için aerosoft a320 serisinin 2018 professional edition beklemekle, beklememek arasında gidip geliyorum. Benim merak ettiğim pmdg777 hiç fps sorunu yaşatmadı fslabs da sanırım çok fps drop yaşanıyormuş, doğrumu ? Örneğin yoğun bulutlu havalarda ve yoğun senaryolarda bknz : aerosoft frankfurt vb fps dropları yaşıyormusunuz.
    Gökhan kaptan; aerosoft'u hiç bekleme. Vakti zamanında extended ve sonrasında piyasaya sürdükleri son güncellemeleri içeren versiyonu kullanmış biri olarak yazıyorum; "arcade" nin ötesine geçmeyecek, geçemeyecek bir ürün. FSlabs ile kıyas kabul etmez. Benim imza bölümünün altında makinenin özelliklerini görebilirisin. Ben bu sistemle frame sorunu hiç yaşamadım. Daha düşük bir sistemde de olsa yaşanacağını sanmıyorum zira çok kullanan var. Benim tespitim frame konusunda ngx ten daha iyi ve PMDG 777 ayarında, kaldı ki son çıkardıkları P3D V4 versiyonun çok daha iyi, çok daha akıcı ve stabil olduğu yönünde bilgiler var. Ancak ben henüz V4 e geçmediğim için kullanma şansım olmadı bilmiyorum.
    Eğer genel bir tavsiye istersen benim tercih listem şöyle olacaktır.
    1- GA uçuşları için kesinlikle A2A ya ait bir uçak, fazlasıyla yeterli gelecektir. Başka hiçbir şeye ihtiyaç bırakmaz.
    2- Airliner uçuşları için PMDG nin tüm ürünleri. Hangisini seçresen seç hepsi muhteşem. 747 V3 ile işin zirvesindeler.
    3- Eğer bir otobüs sever isen FSLabs A320
    4- Turboprop seviyorsan Majestic Dash-8 Q400 Pro veya Pilot edition. (Pro'nun birkaç fazla özelliği var, en önemlisi paylaşımlı kokpit yani sen bir koltukta başka bir arkadaşın diğer koltukta online uçabiliyorsun.

Benim tercihlerim böyle, gerisi bana göre gereksiz.

Saygılar,

Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Gökhan kaptan; aerosoft'u hiç bekleme. Vakti zamanında extended ve sonrasında piyasaya sürdükleri son güncellemeleri içeren versiyonu kullanmış biri olarak yazıyorum; "arcade" nin ötesine geçmeyecek, geçemeyecek bir ürün. FSlabs ile kıyas kabul etmez. Benim imza bölümünün altında makinenin özelliklerini görebilirisin. Ben bu sistemle frame sorunu hiç yaşamadım. Daha düşük bir sistemde de olsa yaşanacağını sanmıyorum zira çok kullanan var. Benim tespitim frame konusunda ngx ten daha iyi ve PMDG 777 ayarında, kaldı ki son çıkardıkları P3D V4 versiyonun çok daha iyi, çok daha akıcı ve stabil olduğu yönünde bilgiler var. Ancak ben henüz V4 e geçmediğim için kullanma şansım olmadı bilmiyorum.
    Eğer genel bir tavsiye istersen benim tercih listem şöyle olacaktır.
    1- GA uçuşları için kesinlikle A2A ya ait bir uçak, fazlasıyla yeterli gelecektir. Başka hiçbir şeye ihtiyaç bırakmaz.
    2- Airliner uçuşları için PMDG nin tüm ürünleri. Hangisini seçresen seç hepsi muhteşem. 747 V3 ile işin zirvesindeler.
    3- Eğer bir otobüs sever isen FSLabs A320
    4- Turboprop seviyorsan Majestic Dash-8 Q400 Pro veya Pilot edition. (Pro'nun birkaç fazla özelliği var, en önemlisi paylaşımlı kokpit yani sen bir koltukta başka bir arkadaşın diğer koltukta online uçabiliyorsun.

Benim tercihlerim böyle, gerisi bana göre gereksiz.

Saygılar,

Serhan
    Serhan Hocam nokta atışı yorum olmuş klavyenize sağlık , fslabs muhtemelen alacağım lakin ekonomik olarak şu ara beni yıpratır. Ngx pmdg nin çok eski bir yazılımı olduğu için fpsler 777 lere göre biraz daha düşük kalıyor sanırım, umarım yazılımı yeni 737 max ile ( geliştirirlerse ) bence daha güzel olur.

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    FsLabs,

PMDG dahil bence yapılmış en iyi sim...