6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Orbx Ürünleri Ağustos ayı %48 indirim

Değerli Kaptanlar ,

Orbx ürünleri ağustos 22 gecesine kadar %48 indirime girdi, isteyen kaptanlarımız kaçırmasın derim. Bende vector almak istiyorum ama gerekli mi gereksiz mi bilemedim
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Forumda bir baska konuda P3Dv4'un vektor verilerinin gayet yeterli oldugundan ve harici bir vektor uygulamasinin artik gerekli olmayabileceginden bahsedilmisti.

Isin gercegi ben gorselleri zenginlestimek adina hala bir vektor uygulamasi almak istiyorum ama UTX ve Orbx Vektor arasinda kararsizim. Anladigim kadari ile UTX'in kendi "landclass texture"i da var. Fakat gordugum ekran goruntulerinde kaplamalari pek begenmedim. FTX Global ve Europe Open LC ile nasil uyum saglar onu da bilemiyorum. Muhtemelen scenery dosyasindaki oncelikleri ayarlayarak halledilebilir ama o ise daldigimda sonunda "basarmis" olarak cikma ihtimalimi "herseyi karman-corman etmis" olarak cikma ihtimalime nazaran zayif goruyorum. Ayrica Orbx Vector indirimle bir hayli ucuzluyor. Diger taraftan UTX verisinin cok daha guncel oldugu ifade ediliyor, bu da onemli bir arti.

Neyse konuyu dagittim.

Ahmet Hocam ,

Vector aldım tree hd ve ınsbruck airport alıcam kısmetse hazır indirimdeyken. Vector gelecek olursak harika bir çalışma biraz uğraştırıyor ama sonunda değeceğine eminim kütüphane sıralaması vs çok önemli internette bir çok bilgi mevcut saolsun @fatihkoz hocam bu konuda değerli bilgilerini paylaşıyor bizle, yavaş yavaş sonuçlandırmaya doğru gidiyorum gobal + open lc kullanıodum şimdi vector eklendi. Görsel olarak büyük fark yaratıyor özellikle open lc açıkça belirtiyim. Vector, normal şartlarda 212 TL olan ürün 79 TL gibi iddialı bir fiyata iniyor imkanınız varsa alıp kurun.

Keyifli uçuşlar
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Alıntı Ahmetcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... FTX Global ve Europe Open LC ile nasil uyum saglar onu da bilemiyorum ...
    FTX Global ile OpenLC Europe birbiri ile tam uyumludur ... Sırf bu uyum için zaten OpenLC kurmadan önce mutlaka FTX Global Base'i alıp kurmuş olmanız istenir

Aynı güvenceyi maalesef FTX ile UTX ürünleri için kimse size veremeyecektir

Evet, Vektör verilerinin P3D v4'te iyi olduğunu konuştuk "ancak" detayların çokluğu bakımından Orbx Vector'ün yerini tutamayacağını da gördük ... Yani sahiller ve ana girintiler tamam, belki ana hatları ile yollar da tamamdır ancak Vector'un sağladığı derinlik ve çeşitlilik P3D v4'ün standart paketinde yok. Yani kısaca size detay lazımsa Orbx Vector halen gerekli, detaya inmiyorum diyorsanız ya da performans problemi ihtimali varsa o zaman gereksiz kalıyor.

Keyifli uçuşlar
    Konu fatih.koz tarafından (11-08-2017 Saat 19:14 ) değiştirilmiştir.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FTX Global ile OpenLC Europe birbiri ile tam uyumludur ... Sırf bu uyum için zaten OpenLC kurmadan önce mutlaka FTX Global Base'i alıp kurmuş olmanız istenir

Aynı güvenceyi maalesef FTX ile UTX ürünleri için kimse size veremeyecektir

Yanlis ifade etmisim. Ben onceki cumleden devamla UTX'in FTX Global ve Europe Open LC ile nasil uyum saglayacagini bilemedigimi ifade etmek istemistim.

Vektor'u satin aldim. Tavsiyeler icin tesekkur ederim,

Senior Member agrilex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Çok şanssız bir insan olduğum bu kampanya ile tescillendi. Normalde indirim bizim tarih ve saatimize göre 22 Ağustosa kadardı ve ben de almak için bugünü bekledim nedense. Ve şirket Avusturalya Doğu zamanına göre kampanyayı birkaç saat önce sonlandırmış ve o fiyatlardan alamıyorum. Zaten geçtimiz haftalar için bir ekran kartı için sahibinden.com'da dolandırlmışken bu olayla üzerine resmen tüy dikti şanssızlığımın
    Sevgi ve saygiyla

Okhan UÇAR
    1969 - İzmir

MSI Z270 PRO A, I7 7700K 4.20 GHz, MSI Geforce 1080 TI , Corsair 2x8 GB DDR4 16 GB Ram, 750 W Power, 240 GB Toshiba OCZ SSD,240 GB Samsung EVO 850 SSD