2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Ezdok Kamera Ve Fsx Vc sorunu

Kaptanlarım hayırlı akşamlar ezdok 2.0 kamerayı kurup eğey bir uçtum. Birkaç yazılımsal sıkıntıları dışında çok güzel yapılmış. Ben Ezdok kamerayı silip tekrar kurmak istedim. Çünkü PMDG 737 VC içinde num lock a basıp hiçbir tuşla sağa sola bakamadım ve sildim ve tekrar kurmaya başlarken Ezdoksuz uçağı başlattım bir baktım sadece 2d kokpi var ve virtual cockpit sekmeside gözkmüyor ve diğer microlight default 737 ve kısacası FSX içindeki hiç bir uçak helikopter vs de virtual kokpit gözükmüyor direk 2d kokpitten başlıyor. Ama PMDG 737 777 de sadece FO tarafından kokpit içi gözüküyor. Anlayamadım sıkıntının kaynağını bir metin kısmı silinmiş gibi geldibana aircraft cfg dosyalrının genelinde bir sıkıntı var gibi sizler yardımcı olursanız çok sevinirim.

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Aircraft.cfg değil de "panel.cfg" dosyalarınızda sorun olmuş bence ... Onların içini kontrol edip Virtual Cockpit ile ilgili kısımlara odaklanın, ya komple devre dışı kalmışlardır ya da içlerinde halen ezdok referansları olduğu için FsX okuyamıyordur VC ayarlarını.

Tabii en sağlam çözüm varsa panel.cfg dosyasının yedeğini kullanmak, hiç riske girmemiş olursunuz. Ezdok bence kurulum sırasında mutlaka yedek almıştır düzenlediği dosyaları.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]