Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    3.5 Ghz üstü 4 çekirdek işlemci , 16 gb üstü ram , 8 gb üstü ekran kartı , ssd disk , w10 64bit ... Hay maşallah Sıfırdan toplamaya kalkılsa en az 3000 dolarlık pc masrafı.

Bunca para ver pc'yi al sonra vay edendim frame düştü, yok anlık takılma oldu, uçarken atlama oldu, ama kaplama bulanık çıkıyor, sebepsiz ctd oluyorum falan olursa intihar sebebi olur
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.5 Ghz üstü 4 çekirdek işlemci , 16 gb üstü ram , 8 gb üstü ekran kartı , ssd disk , w10 64bit ... Hay maşallah Sıfırdan toplamaya kalkılsa en az 3000 dolarlık pc masrafı.

Bunca para ver pc'yi al sonra vay edendim frame düştü, yok anlık takılma oldu, uçarken atlama oldu, ama kaplama bulanık çıkıyor, sebepsiz ctd oluyorum falan olursa intihar sebebi olur
    Haklısınız hocam , önerilen sistemler için uçuk özellikler istemekte şöyle baktığımızda 3,5 ghz üstü işlemci ortalama 1.300 TL ve bir çıt yukarsı olsa ,ssd lerin fiyatları malum min.iyi bir ssd 600 TL den başlıyor. Anakart 900 küsür TL ddr4 ram 16 gb ve üstü 900 TL küsür , işin asıl en önemli kısmı 8 gb ekran kartı 1070 olsa min 2,250 TL hal böyle iken ortaya ciddi bir mebla çıkıyor. Peki ben dünyanın parasını harcayıp iyi bir makine topladıktan sonra sizin dediğiniz gibi lockhed martin bana sorunsuz bir uçuş vaad ediyor mu ? Hayır. Şunu unutmamak gerekir diye düşünüyorum evet mimari 64 bit fakat kodlama mantığı ve algoritması hala diğer versiyonları ile aynı çakışma donma flulaşma vs yine olacaktır. Adamlar reklamlarında out of memroy sorunun artık olmayacağını üstüne basarak reklam yaptılar ama çok elzem bir değişiklik kesinlikle yok görsellik ve diğer detaylar açısından fakat yinede 64 bit mimari olayı devrim olacaktır prepar 3d için, geliştirmeler out of memory olmadan rahatlıkla yapılacaktır. Öteki taraftan bu noktada xplane için ciddi eklentiler çıkarsa prepar3d istediği başarıyı yakalayamayabilir. Görsellik ve realistic açısından xplane 11 yanına maalesef yaklaşamaz prepar 3d hepimiz hemfikir zaten bu konuda. Xplane 11 prepar 3d kullandığım gibi kullanamıorum ( eklenti olmadığından doğru düzgün ) doğru fakat arada bir vfr uçuş için açtığımda inanılmaz lezzetli geliyor. Kısmet olursa bu ay içinde prepar 3d almayı planlıyorum deneyimlerimi paylaşırım siz değerli hocalarımla
    Konu Gokhan Sonturk tarafından (31-05-2017 Saat 08:33 ) değiştirilmiştir.
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Sorun şu ki, P3D en başından beri -ısrarla ve inatla söylediğim gibi- X.y olacak sürümü bir bakıyorsunuz versiyon Z diye sürüvermiş! Bunu baştan beri yapıyorlar. Yerseniz, kendi adıma .4 veya .5 e kadar yemiyorum. Sonra... yazmayayım sonuç ortada.
    Bu kez durum benim açımdan farklı; .4 de olsa .5 de olsa kararlıyım düşünmüyorum. Gerçekten görselikte hiçbir değişiklik yok. İnternette dönen videolara bakıyorum. Zerre fark yok.
    Ha 64 bitmiş iyi de sim henüz bitmemiş. Yeni bir sim alacaksam; bu şuan söz konusu değil, ileride de olursa X11 olacak. Adam gibi görselliği ve doğru düzgün uçuş dinamikleri var.
    VAS problemi.... iyi de ben yaşamadım ki bu güne kadar vas problemi! Önüne geleni sime dolduran; oda olsun, buda olsun diyen biri değilim. Kullanım alışkanlığım bu şekilde değil. Gereksiz hiçbir meydan veya ayda yılda bir kez uçacağım bir meydan bende yüklü değil.
    Onun haricinde bu mereti olabildiğince güzel yapan ORBX morbiks hepsi var ayarlar neredeyse full sağda buna rağman vas var mı yok. Memnun muyum evet. İleride eklentilerde 64 bit olursa... Varsın olsunlar, ne yapacaklar, NGX e takla mı attıracaklar?! PMDG ileride NGX i, 64 bit MAX yaparsa, işte o zaman tüm bu satrırların üzerini çizerim. Ama daha önce değil.
    Son söz, hiçbir yeni görsel barandırmayan aynı ürünü sırf 64 bit diye almayacağım.

Serhan
    Konu mavi tarafından (31-05-2017 Saat 12:20 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Arkadaşlar....

Hiç kastırmayın, alacağız işte... Yapacak bir şey yok...

Not : Yalnız GPU belleğini abartmışlar hakkaten...
    Konu btuncel tarafından (31-05-2017 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.

Member
    Yer
    Duşanbe, Tacikistan
    Türkiye dahil bir çok bölgede Vector Data kullanıyor olması çok güzel. Nihayet, FTX Vector gibi başka eklenti kurmadan kıyılarımızın, yolların, nehirlerin tadına varılıyor.
    Köksal

Hocalarım... Selamlar herkese, iki gün önce v4 alma imkanı buldum. Kısaca sizlerinde aklında fikir oluşturmak adına , bir kaç başlıkta paylaşmak isterim.

Sistem olarak ;
    *64 bit olması hemen kendini belli ediyor ssd diskiniz varsa daha fazla avantajlı oluyorsunuz. ( ssd diskim yok )
    *texture ve kaplama yüklemeleri minimum düzeyde bulanıklaşmakta
    *yeni sistem çıkmadan konuşulduğu gibi işlemci ve ekran kartı uyumu güzel 110-130 FPS gördüm ( 4k , high çözünürlük , tüm detaylar yüksek kalitede )
    *orbx 64 bit gsx 64 bit versiyonları çıkmış kurdum stabil şekilde akıcı yoğun şehir senaryolarında ki bknz : istanbul 35-40 fps bandında kullanabildim (4k , high çözünürlük , tüm detaylar yüksek kalitede)
    *en güzel yanı out of memory sorunu söz konusu değil harika bir durum

Görsel açıdan;
    *Çok fazla bir beklenti içine girmemek gerektiğini başından ilettiler aslında ufak tefek dokunuşlar var
    *en güzel özellik dinamik ışık özelliği
    *gün doğumu ve gün batımı sahneleri sanki envtex ürününü kullanıyormuşsunuz gibi başarılı
    *orbx 64 bit global bambaşka bir hale getiriyor kaplamaları 64 bit olan uyumluluğu görselle birleşince güzel bir tablo çıkıyor ortaya
    *default bulut kaplamaları oldukça tatmin etti beni rex soft clouds yada asca tadına yakın
    *yağmur ve kar effectleri de tatmin edici

özetlemek gerekirse sistemin 64 bit olması gerçekten performans farkını gözler önüne seriyor. Önerilen sistem özelliklerini biraz abartmışlar orta düzey bir makine ile tatmin edici ( görsel özellikleri biraz kısarak ) sonuç elde edilebilinir. Forumlara ve yapımcı sitelerine baktığımda firmalar ürünlerin yetiştirmek adına yarışıyorlar, yanlış hatırlamıyorsam 2 gün önce pmdg 747 v4 çıkardılar. Orbx global ve open lc 64 bit şeklinde hazır , gsx 64 bit olarak hazır şekildeler.
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Kaşıma, kaşıma Gökhan Kaptanım; huylandırma durup duruken!
    Şaka şaka, hayırlı olsun, sorunsuz ve keyifli uçuşlar dilerim. Benim için uzak; uzun bir sürede uzak kalacak. (belki V5 belli mi olur?)

Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Bende en az bir iki ara sürüm ile bulunacak hataların giderilmesini bekleyeceğim , ilk 64bit sürümü her ne kadar merakla bekliyor olsam da keyfimi bozacak sabırsız değilim ve zırt pırt güncellemesi ile uğraşacak kadar vaktim yok Kullandığım, sahip olduğum ürünler inceden güncellensin, ilk rüzgar geçsin bakarız bir çaresine.

Şu anda 3.2 mutluyum
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Alıntı mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaşıma, kaşıma Gökhan Kaptanım; huylandırma durup duruken!
    Şaka şaka, hayırlı olsun, sorunsuz ve keyifli uçuşlar dilerim. Benim için uzak; uzun bir sürede uzak kalacak. (belki V5 belli mi olur?)

Serhan
    Serhan kaptanım çok teşekkür ederim. İmza kısmında yer alan sisteminle daha iyisini yaşamak varken bence eziyet çekme derim. 64 bit farkı gerçekten makinenin son zerresine kadar kullanıyor. Şuan ufak tefek hatalar var forum sitelerinde herkes geri dönüş yapmış, kısa sürede bir uptade çıkartırlar diye tahmin ediyorum. Bende dahil olmak üzere herkes önümüzde ki haftayı bekliyor çünkü ngx 64 bit açıkladıkları yol haritasına göre haftaya çıkıyor, asıl performans ve sistemi zorlayıp zorlamadığı ve diğer tüm koşulları rahatlıkla aktarabileceğim.Umarım en kısa sürede sizlerde 64 bite geçiş yaparsınız.

Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende en az bir iki ara sürüm ile bulunacak hataların giderilmesini bekleyeceğim , ilk 64bit sürümü her ne kadar merakla bekliyor olsam da keyfimi bozacak sabırsız değilim ve zırt pırt güncellemesi ile uğraşacak kadar vaktim yok Kullandığım, sahip olduğum ürünler inceden güncellensin, ilk rüzgar geçsin bakarız bir çaresine.

Şu anda 3.2 mutluyum
    Gayet mantıklı Fatih hocam , ben aranızdan kendimi kurban olarak seçtim hataları vs aktarmak adına ufak tefek hatalar mevcut hızlıca aksiyon alacaklardır. Beni en şaşırtan just sim firmasının sceneryleri v4 de paralı uptade, 5 euro gibi bir fiyat ile gerçekleştirmesi son derece canımı sıktı bir daha asla o firmanın ürünlerini almama kararı aldım. Bu arada PTA ürününü şiddetle öneriyor herkez şuan v4 versiyonu 15 euro siz nedersiniz bilmiyorum ama baya değiştiriyor görsel anlamda.
    Konu Gokhan Sonturk tarafından (08-06-2017 Saat 08:41 ) değiştirilmiştir.