Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Hafiza sorunu hariç olmak üzere performans anlamında ben bir iyileşme göremedim. 32 bit ile ne fps alıyorsam hemen hemen aynısını 64 bitte alıyorum. Hele şu "dynamic lighting" özelliğini açarsanız, fps neredeyse yarı yarıya düşüyor. Dolayısıyla V4'ün görsellik anlamındaki en büyük kazanımını şu an için kullanamıyorum. Güncellemeleri beklemek lazım.

Alıntı Ahmetcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafiza sorunu hariç olmak üzere performans anlamında ben bir iyileşme göremedim. 32 bit ile ne fps alıyorsam hemen hemen aynısını 64 bitte alıyorum. Hele şu "dynamic lighting" özelliğini açarsanız, fps neredeyse yarı yarıya düşüyor. Dolayısıyla V4'ün görsellik anlamındaki en büyük kazanımını şu an için kullanamıyorum. Güncellemeleri beklemek lazım.
    Dinamik ışıklandırma olayına katılıyorum ya hot fix çıkarıcaklar yada yeni bir uptade bekleyip göreceğiz.
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

P3D v3'te bu kadar detaylı bakmamıştım aslında hep VAS korkusundan dolayı; ama görüntü olarak ciddi bir değişim var. Flulaşma, arkadan yüklenme gibi bir sorun kalmamış artık. Tama yakın ayarlarda dahi New York'ta 23-24 FPS aşağısına kolay kolay düşmüyor. Default görüntü, mesh kalitesi açısından önceki sürümlerle pek farkını göremedim ben de açıkçası, bu konuda XP11 baya önde. Ancak ORBX kullanıyorsanız tadından yenmiyor. Londra, Şikago vb. autogen sayısı oldukça fazla olan yerlerde de aynı şekilde FPS düşüklüğü yaşanmıyor. Tabi ki bunların hepsi default uçaklar için geçerli; PMDG vb. firmaların uçaklarını deneme fırsatım olmadı; ancak çok fazla kayıp yaşanacağını zannetmiyorum.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Az önce taxi2 gate ltba denedim, maalesef bazı bina ve dokular gözükmüyor. uptade konusunda ne yapacak taxi 2 gate bilmiyorum fakat bu konuda inanılmaz yavaş ve beceriksizler. Forum sayfalarında ve diğer sosyal medya hesaplarında ne bir açıklama var ne bir çalışma
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Alıntı Gokhan Sonturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce taxi2 gate ltba denedim, maalesef bazı bina ve dokular gözükmüyor. uptade konusunda ne yapacak taxi 2 gate bilmiyorum fakat bu konuda inanılmaz yavaş ve beceriksizler. Forum sayfalarında ve diğer sosyal medya hesaplarında ne bir açıklama var ne bir çalışma
    Zahmet edip V3 için bile yükleyici çıkarmadılar ki V4 için çıkarsınlar.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Alıntı Haluk Sarisel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zahmet edip V3 için bile yükleyici çıkarmadılar ki V4 için çıkarsınlar.
    Maalesef öyle bir umut belki çalışır dedim ama hayal kırıklığı oldu , bizim için belkide en önemli meydanlardan biri şüphesiz, Sunay Hocamızın LTFJ senaryosuna bakmadım henüz kendisi bir iki değişiklik yapacağım dedi ama bize dosyamı sunacak yoksa direk uptade versiyonlu olarak sim markete mi verecek bilemedim. Bildiğim şu ki justsim ve taxi2gate ürünlerini kesinlikle bu saatten sonra almayacağım.

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Ben Prepar3D V3.x ve V4 arasında T2G LTBA çalışması arasında fark göremedim açıkçası. Siyah autogen konusu fix uygulandığında çözülüyor, gece pist aydınlatması ise bende V3'te de tam çalışmıyordu zaten. Onun haricinde meydan içinde başka yeni olumsuzluk göremedim.

Sunay Hocam,

autogen problemini yaşamadım ( farklı klasöre kopyaladığı dosyaları effect , texture dosyalarına kopyaladığımdan ) fakat ilk kez başıma bu problem geldi oda 36 L - 36 R pisti pist sonunda sol tarafta bulunan turksih technic ve oradaki özel havayolu şirketlerine ait hangarlar gözükmüyor bulunduğu yerlerde bina yok sadece siyah renkli alanlar var okadar. Birde gece aydınlatmasında ışıklar lamba direklerinin ortasında ve gökyüzüne doğru bakar şekilde bir problem mevcut.
    Konu Gokhan Sonturk tarafından (13-06-2017 Saat 08:35 ) değiştirilmiştir.

Scenery updateleri ile ilgili faydali olabilecek bilgi.. Yasadigimiz dynamic lighting problemi bundan kaynaklaniyor olabilirmis:

https://www.avsim.com/forums/topic/5...-installation/

Eger oyleyse sceneryi guncelledim diyen ureticilerin cogu dogru yolu takip etmemisler sanki..

DUZENLEME: FSDreamTeam bunun dogru olmadigini (en azindan kendi urunleri icin) belirtiyor.
    Konu Ahmetcan tarafından (21-06-2017 Saat 00:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: yeni bilgi

Şuanda bir kaç dosya dışında güncelleme yaptım diyen firmaların hepsi geçici çözüm yolları ile güncellemeleri yaptılar. Fly tampa forumlarında herkes v4 problemlerinden dert yanıyor. En mantıklısı sim market yada bilimum satış yapan sitelere v4 uyumlu olduğuna dair setup gelmeden yüklememek.

Pmdg ceosunun yazısı çok detaylı ve açıklayıcı olmuş. Sabırsızlıkla ngx bekliyorum performansını denemek için.

Bu arada Sunay Hocam, ltba yı sim marketten indirip tekrar kurdum sıkıntı gitti fakat t2g sitesinden uptade 1.1 indirip kurduğumda tekrar aynı sorun söz konusu oluyor. Sim markette yer alan setup uptade olanımı acaba çözemedim.
    Konu Gokhan Sonturk tarafından (21-06-2017 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.