Sayfa 25/36 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
356 sonuçtan 241 ile 250 arası

Konu: X Plane 11

Eddf->efhk->eddf
    Ekli Resimler Ekli Resimler      
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    0102 by Serhan Onur, on Flickr
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Sevgili arkadaşlarım

Öncelikle hepinize iyi haftalar ve sağlıklar dilerim.

Serhancığım, 727 çeşitlemelerini devamlı bekliyorum, (727 forever...) ahh, bir de A310 olsa..
    Hakancığım, böyle giderse ağaçtan bir 727 kokpiti oymayı düşünüyorum...Tanrı bizleri bu yoldan asla ayırmasın. (amin)

Tabii bu ara yılın en önemli haberi (şok! şok! şok!)

Fatih'in sayesinde "X-Plane" dünyasına doğru emin adımlarla yol alıyorum. Biraz zaman gerekiyor doğal olarak, FS1 den beri alışkanlıklar bir anda değişemiyor,
    ancak hedef artık o. Her şeyi zaman içinde tam öğrenip satın alacağım.
    Tabii buradan en büyük teşekkürüm Fatih'e. Her zaman olduğu gibi delilik seviyesindeki sorularıma sıkılmadan, tahammül sınırlarını zorlayıp sakince cevap veriyor.

Yani anlayacağınız savulun 727 geliyor...

Hakancığım, İngiltere de çektiğin fotoğraflar konusunda bir sözüm olacak, önce eline, gözüne, emeğine ve zamanına sağlık...
    Aynı şeyleri yaşayan biri olarak insanın ağzı sulanıyor ve sonra da neden ülkemizde de böyle bir şey olamıyor diye üzülüyoruz. (değer ölçüleri)
    Fotoğraf kalitesi beni zerre ilgilendirmiyor, içeriği önemli, unutmayın eski resimlere hangi duygularla bakarız, siyah beyazdırlar ancak resimlerdeki çok kişiler aramızda yoktur.
    İç çeker tekrar tekrar bakarız, hiç olmazsa bu uçaklar yıllarca hep orada duracaklar.

Tekrar eline sağlık, ss yollayan her sevgili arkadaşlarıma da sonsuz teşekkürler, tabii bu ara büyüyünce ben de yollayacağım !!

Hepinize sağlık ve iyilikler dilerim.

sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul

Serhan hocam corlu semalarinda kuzey yönlü seferiniz nereye?.

Garo hocam simdiden eglenceli ucuslar dilerim. Görüntü olarak Fs serisini biraz olsun aratir ama dinamikleri bir baska.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Şenolcuğum, iyi akşamlar

Dileğine teşekkürler, sadece ilk andan itibaren görüntüler bana FS den daha sıcak geldi. Tabii karar vermek için vakit çok erken.

sevgiler

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Garo ağabey ahdım var...gittiğim her yerde varsa bir müze bir günü buna ayrıcağım..."ahhh eşek kafam ahhhh" diyorum kendi kendime "Riyadh'da şantiyenin 20dk uzağındaki müzeye neden gitmedin en sonra bıraktın" diye. (yürüme yolu değil maalesef oralarda..zaten imkansızdı adamlar müzeyi ordu karargahının içine koymuşlar...kısmet, yarım kalan işimize belki yeniden başlarız)

Ben Xplane 11'ün görüntülerini son derece yeterli buluyorum kendi adıma. Genelde en başından beri Fatihle de aynı fikirdeyizdir. 40000bin ft'de uçarken pilot ne görüyorsa o yeter Bir bilgisayar ne zaman toplarım bilmiyorum ama gönlümden hep Xplane geçmiştir ne yalan söyleyeyim. Hayırlısı olsun Garo ağabey SSleri bekliyoruz....ŞEnol delirtiyor zaten..sende takıma katıl artık neyapalım )
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Hakancığım günaydın,

Dün gece cevap verecektim ancak 4.8 üzeri en az üç deprem, şu ana kadar süren afet yağmur, şimşek ve yıldırım, zaman şimdi.

X-Plane'de görüntüler gerçeğe çok daha yakın, bunu Fatih'e de söylemiştim, gerçek hayatta görüşün limitsiz olmasına rağmen her zaman hafif bir pus olur, adamlar bunu iyi becermişler. Uçaklar hakikaten çok iyi ve de en önemlisi, bir model çıkıyor yama da yama, eklenti de eklenti, aynen Posky ve TDS modelleri gibi, bu X-Plane'de yok. Tabii bunu benim söylememe ne kadar haddim var o da ayrı bir konu.

Çok yeni ancak deneme modundayım amma keyif mi ? çok keyifli, gerçeklik mi? oldukça gerçekçi, dinamikler mi? yaşadıklarıma göre evet. Tabii biraz renkler daha mat veya pastel. Ancak Fatih hep söyler "adamlar işlerini gayet iyi yapmışlar" çok doğru, haaa MSFS 2020 ileride ne olur? onu bilemem, işin uzmanları en doğru yorumu yapacaklardır.

sevgilerimle

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Şenol Hocam, aynen yazdığınız gibi istikamet Çorlu. Benim için kısa hat line eğitimi, test, deneme vs vs vs uçuşları için klasik hattım. 45 - 50 dk lık hatta ne varsa deneme imkanı buluyorum. Hele rüzgar uygunsa 22 pstine VOR yaklaşma çok zevkli. yağmur, sis, kar hepsi mümkün. Bu yüzden çokca uçuyorum bu hatta.

Garo Ağabey, o halde şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Siz 727'i çok seviyorsunuz. Zaten bu bile, XP11' i sizin için favori seçenek yapmaya yeterli. Zira Jsim çok güzel bir iş çıkarmış. 727'i mükemmel. Ben bu kuşla hiç uçamadım. Kısmet olmadı. Neyse ki MD8x lere yetiştik. Sizin yazdıklarınızdan sonra sim de kullanmaya başladım. Cidden inanılmaz keyifli. Ben hiç gerçekte uçmadığım halde bu kadar keyif alıyorsam, sizin bu kuşla anılarınız, kokpitinde bulunmuşluğunuz ile sizin için vaz geçilmez olacağını hissedebiliyorum.

Bence vakit kaybetmeyin, hazır evdesiniz malum sebeplerden; e malum İzmir'e de yaz erken gelir. Biran önce başlayın. Kim bu kuşa "kuğu gibi" demişse gerçekten doğru demiş!
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Garo abicim,

X-plane dünyasına hoş geldin A310 demişken yakında sizler olacak mükemmel bir A310 üzerinde inibuilds çalışmakta..

AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Bunun için bile tekrar xplane'e dönülür yani
    Erhan YALIM / Antakya '79
    intel i7 6700K 4.2Ghz O.C. - 32 Gb Corsair 3000Mhz DDR4 RAM - Asus GTX1070 O.C. Edition
    DCS 2.5 / F-A 18C / F-16 / A-10C --
    MSFS2020 -- P3Dv4 / Boeing 737 Home Cockpit By Dreamflight737 / Prosim737 -- ActiveSky P3Dv4 -- PFPX -- TOPCAT