Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası
    Sunay Hocam merhaba,Bir sorum bir de teyyid almam gereken konu var.1- Ben direkt olarak P3D'nin altındaki Texture klasörüne kopyalayıp çalıştırdım Converter'ı ve değişiklik olmadı. Daha sonra Effects klasörünün altındaki texture de çalıştırdım yine olmadı. Ancak burada her birinden 2şer tane oldu yani bir .bmp bir de .dds. BMP leri siliyoruz değil mi buradan?2- P3D nin altındaki Texture da çalıştırmam sorun yaratır mı sizce? (Simulatör davranışlarında her ne kadar ben bir değişiklik görmesem de)Şimdiden teşekkür ederim
    Always Keep The Blue Side Up!

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Hakan hocam, bu operasyon sadece P3D V3 ile sorun yaşamakta olduğunuz scenerylerin içindeki texture klasöründe yapılmalı. P3D içindeki orijinal bmp dosyaların müdahale söz konusu değil.

Belirttiğiniz şekilde operasyondan donra dds dosyalarını elde edince aynı isimli bmp dosyalarını siliyorsunuz. (Fakat P3D içinde yanlışlıkla bu opersyonu yaptıysanız da oradaki orijinal bmp dosyalarını silmeyin derim)

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Sunay Hocaya sorduğunuz sorunun cevabı değil ancak bir tavsiye; istediğiniz bir yerde (her hangi bir disk) bir add-on scenery klasörü oluşturun ve istediğiniz sceneryleri bu klasöre atıp tanıtımını bu klasörden yapın. Sorun çıkmayacaktır.

Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Sunay Hocam merhaba,
    Maalesef çalışmadı. Antalya'da ve Sivas'ta terminal binaları yok, İzmir düzeldi gibi ancak halen taksi yollarında çimenler var, vs. Nerede yanlış yapıyor olabilirim?

Serhan Hocam tavsiye için teşekkürler. Denedim ama o da çalışmadı.
    Hskan
    Always Keep The Blue Side Up!

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Haklısınız. Tek bir sorun çeşidi yok ve her durumun farklı bir müdahale ile düzeltilemesi gerekiyor. Benim önermiş olduğum müdahale FSX tekniği ile yapılan bir mdl dosyasının kaplamalarının bmp/dds düzeltmesi hakkındaydı.
    Ancak mdl dosyaları eğer FSX değil FS9 tekniği ile hazırlandıysa (ki scenery hem FS9 hem de FSX'te çalışsın istenince başvurulan kısa yollardan biridir FS9 mdl dosyaları kullanmak) P3D FS9 mdl dosyalarını kullanmadığı için konu orada takılıyor. (Tasarımcının fs9 mdl dosyasını FSX tekniği ile tekrar oluşturması gerekir..)
    Taksi yollarının görünmemesi konusu da afcad dosyasında ayrı bir müdahale gerektiriyor. Özetle normal kullanıcı için fazla detay operasyonlar...

Anladim Sunay Hocam,
    Su ise bulastigim gunden beri sorun yasamadigim bir an olmadi. Yok dusuk fps (haydi ekran kartini degistir) , yok takiliyor , crash oluyor yok islemciyi degistir, 84 tane tweak yap... P3D ye gec o da fsx icin yapilan scenerylerle uyusmasin. Vallahi keske hic bulasmasaymisim diyorum su merete ama oldu bir kere yapacak bir sey yok. O zaman bu anlamda gelismeler olana kadar cubuk gibi orijinal pistlere inmeye devam edecegiz. Gercekten kabus. Neyse hocam tekrar tesekkurler zaman ayirip verdiginiz cevaplar icin.
    Selamlar,
    Hakan