Selamlar'

Yıllardır offline uçarken dertsiz başıma dert almak mı yoksa bir adım hobimi ileri taşımak mı bilemiyorum ama Online uçuş yapmaya karar verdim. Bu nedenle birkaç sorum olucak tecrübeli arkadaşlara.
Öncelikle IVAO ve VATSIM e üye oldum. Araştırdığım forumlarda gördüğüm kadarı ile VATSIM'in daha iyi olduğu yönünde idi ama ortak yorum aslında birçok kişinin ikisinede üye olup hangisinde daha çok online ATC - Trafik varsa kontrol edip onu kullandıkları yönünde idi , sizedir bu doğru mu yoksa birini tercih etmek daha mı doğru ve eğer böyle ise hangisi daha mantıklı.
Yazılım olarak ikisinde kurdum online olup test ettim yerde önleme bağlantıda sorun yaşamadım. Sorum şu ki trafik konusunda kafam karıştı.

Normalde Mytraffic 6 kullanıyorum offline için ve VATSIM de bu paketi kullanabiliyoruz gördüğüm kadarı ile ama IVAO kendi MTL pakedini yükle tonla ve VATSIM de buda kullanıyormuş bir ayar ile, normalde offline uçarken trafik %30 ayarlı online uçarken bunu 0 a çekmek gerekli anladığım kadarı ile birde bu ilave paketler biraz sim in açılış süresini uzattı tabi ama SSD de kurulu olduğu İçin öyle çok önemli bir artış olmadı. FPS olarak etkisi var mıdır düşüş anlamında bunu merak ediyorum.

Şafak