Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Alıntı mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıda linkini vereceğim vatandaşın gönderilerini tavsiye edebilirim. Bazılarında gereksiz uzatmalar olsada genelde kullanım klıavuzu tadında ve ayarında güzel çalışmaları mevcut... Faydası olacaktır, hem tanıma hem de kullanma açısından... "Blackbox711" kullanıcı adı youtube da.

https://www.youtube.com/channel/UCe9fggL9PwEqSyMDrlLubVw/videos

+1 Serhan hocam.

Aramizdaki pintiler icin sunu belirtebilirim single engine taxi kismini iyi halletmisler. Tek motorla, dümeni fazla kullanmadan meydanda rahatca pintilik simüle edebiliriz.
    Motor detentleri bende biraz sorun cikarti ve FBW calkantili hava durumlarinda gereginden biraz agir calisiyor. Daha önce söylenenlere bende katiliyorum.
    Senol Aydogan/EDSB

Aviate - Navigate - Communicate

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Uçuşun farklı safhalarında, farklı CI degerleri girmek mümkün. CLB, CRZ, DES değerleri farklı CI değeri ile uçulabiliyor ve bu değere göre tepki veriyor (hız azaltıyor veya artırıyor) bunu da modellemişler. Giderek sevmeye başladım.

ve evet Soner Hocam, o işide güzel halletmişler. tek motor taksi hiç bu kadar kolay olmamıştı.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    Ch Rudder Pedalları bağladım, ancak hala durmuyor bu tayyare, var mıdır bunun bir ayarı? Forumda o kadar çok konu açılmış ki frenleme ile ilgili sorunlar için hangisini denediysem işe yaramadı. Fsuipc ayarları ile oynamak mı gerekiyor? Bir anlatsa bilenlerden bir arkadaşımız...

Alıntı thy163 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ch Rudder Pedalları bağladım, ancak hala durmuyor bu tayyare, var mıdır bunun bir ayarı? Forumda o kadar çok konu açılmış ki frenleme ile ilgili sorunlar için hangisini denediysem işe yaramadı. Fsuipc ayarları ile oynamak mı gerekiyor? Bir anlatsa bilenlerden bir arkadaşımız...
    Frean yapiyor da mi durmuyor, yoksa hic fren yapmiyor mu? Ayri rudder aksi kullanmak icin, evet FSUIPC ayarlarini yapmak gerekiyor. Yanlis hatirliyor da olabilirim ancak FSUIPC'nin ucretli surumundeki bir ozelligi kullanmak gerekiyordu galiba...

http://forums.flightsimlabs.com/inde...87-a320-x-faq/

Yer
    IZMIR, Turkey.
    Hocam fren yapıyor ancak durmuyor.

Ben de benzer bir sıkıntı vardı, (ayrı Rudder aksı kullanmamama rağmen) güncelleme nedeniyle kaldırıp yeniden kurmak zorunda kalınca çözülmüştü.

Belki bir yeniden yükleme sizin sorununuzu da çözebilir.
    Konu Ahmetcan tarafından (19-03-2017 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir. Sebep: kullanmama degil kullanmamama (kafam karisti, hangisi dogruydu???_

Yer
    IZMIR, Turkey.
    Bu problemi yaşamamak için lisanslı p3d kullanmak gerekiyormuş. Problemin kaynağı bu, ayrıca rudder pedalada gerek kalmadan frenleme yapıyor, sorun ile karşılaşmıyorsunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı thy163 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu problemi yaşamamak için lisanslı p3d kullanmak gerekiyormuş. Problemin kaynağı bu, ayrıca rudder pedalada gerek kalmadan frenleme yapıyor, sorun ile karşılaşmıyorsunuz.

Ilginc... Zira gayet eminim, lisansli P3D kullaniyorum. Cepteki acisi halen taze...

Yer
    IZMIR, Turkey.
    Alıntı Ahmetcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilginc... Zira gayet eminim, lisansli P3D kullaniyorum. Cepteki acisi halen taze...
    Hocam dün bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine P3D'yi lisanladım (Akademik Versiyon) daha önce cracklisi mevcuttu, ilk kurulum dosyalarını yeniden olması gereken yere kopyaladım, ürün anahtarımıda girince sorun çözüldü.

Konuyla ilgili link: http://forums.flightsimlabs.com/inde...estion/&page=3

Konu thy163 tarafından (20-03-2017 Saat 01:06 ) değiştirilmiştir.

4.2 icin yapilan guncellemeyi indiren arkadaslarin bugun yayimlanan yeni installeri indirmelerini ve onceki versiyonu mumkunse 3. parti uygulamlari da kullanmak suretiyle -tum ayarlari yeniden yapma riskini dahi goze alarak- tumuyle kaldirdiktan sonra ucagi bir kez daha kurmalarini tavsiye ederim.

Zira anlasildigi kadariyla FSLabs, installer'a korsan seri numarasi girildiginde aktive olan ve google kullanici adiniz ile sifrenizi calan bir malware yerlestirmis. Ve bunu korsana karsi tedbir olarak yaptiklarini soyluyorlar. Bir ton para verip bilgisayarimiza malware yuklemisiz.