Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

FS Labs a320 X P3D versiyonu çıktı

Selamlar Herkese,

Uzun zamandır beklenen FS Labs A320 X FSX versiyonundan sonra P3D platformuna'da çıkışını gerçekleştirdi.Yanlız fiyat konusunda çok iyimser olamayacağım zira 139,95 Dolar gibi uçuk rakama fiyatlandırılmış.Mevcut kur ile (3,82) 535 TL ye geliyor.Yazılım çok başarılı fakat neredeyse pmdg 777 fiyatında, fsx versiyonu olanlara ise upgrade ile 40 dolar şeklinde bir seçenekleri daha bulunuyor.

http://www.flightsimlabs.com/index.p...series-a320-3/
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Senior Member
    Yer
    Cyprus
    Günaydınlar..

Sudan ucuz
    Munur Soyer
    04/1977

Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Selamlar ,

Fiyat olarak bencede acayip yüksek bir fiyat ama PMDG ile kıyaslarsak (FSX versiyonuna sahibim) , pek fark yok aralarında sp1 den sonra ozellikle çok daha iyi olucak gibi duruyor.

Safak
    Safak Cayli

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Gerekli ayarların ilk satırından minik bir alıntı...

"
    In addition to the following graphic setting recommendations

we also advise the following:Add-on weather cloud texture resolution: 512x512 recommended
    #
    Disable unnecessary sceneries

#
    Disable ORBX Vector

bu ayarlara düşüp, bir de onca eklentiyi kapatıp bu yazılımın keyfini çıkarmak mı? Almak isteyenler için köprüden önceki son çıkış lütfen önce gerekli olan dökumanlara bir göz atın son kararınızı sonra verin.

Serhan

Eklemeden yapamadım, ORBX vector bazıları için bir anlam ifade etmeye bilir. Ama benim için vazgeçilmez bir eklenti olmuştur. Diye bilirim ki ORBX in diğer tüm eklentilerini bir kenara bırakıp salt bu eeklentisi için globali falanı filanı kuruyorum. Velevki yerine başka bir vektör yazılımı gelir ayrı konu. Fakat inanın gerek kıyı şeritleri, gerek su yüzeyleri ve gerekse yollar hiç olmadığı kadar gerçekçi oluyor bu eklenti ile. Özellikle gece uçuşlarında yollar inanın %90 birebir aynı haa geri kalan %10 ise sadece yeni açılan yolların veya yol değişikliklerinin programa adapte edilmemesinden kaynaklı.
    Konu mavi tarafından (21-01-2017 Saat 12:48 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Alıntı mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerekli ayarların ilk satırından minik bir alıntı...

"
    In addition to the following graphic setting recommendations

we also advise the following:Add-on weather cloud texture resolution: 512x512 recommended
    #
    Disable unnecessary sceneries

#
    Disable ORBX Vector

bu ayarlara düşüp, bir de onca eklentiyi kapatıp bu yazılımın keyfini çıkarmak mı? Almak isteyenler için köprüden önceki son çıkış lütfen önce gerekli olan dökumanlara bir göz atın son kararınızı sonra verin.

Serhan

Eklemeden yapamadım, ORBX vector bazıları için bir anlam ifade etmeye bilir. Ama benim için vazgeçilmez bir eklenti olmuştur. Diye bilirim ki ORBX in diğer tüm eklentilerini bir kenara bırakıp salt bu eeklentisi için globali falanı filanı kuruyorum. Velevki yerine başka bir vektör yazılımı gelir ayrı konu. Fakat inanın gerek kıyı şeritleri, gerek su yüzeyleri ve gerekse yollar hiç olmadığı kadar gerçekçi oluyor bu eklenti ile. Özellikle gece uçuşlarında yollar inanın %90 birebir aynı haa geri kalan %10 ise sadece yeni açılan yolların veya yol değişikliklerinin programa adapte edilmemesinden kaynaklı.
    Bence olasi sorunlara karsi onlem alirken kantarin topuzunu biraz kacirmislar. Hicbir ayarimi degistirmedim: 777'deki fps'nin aynisi, sadece VAS kullanimi 300 mb civari daha fazla. v3.4'de dahaca vas problemi yasamadigim icin (masalah masallah masallah -siz de deyin!!-) o da cok sikinti olmayacak gibi...

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Bu fiyat karşısında birşeyler demek ile dememek, hak vermek ile vermemek, olmak yada olmamak, bilemedim emek vermişler tamam ama 100 tl lik üründeki bug batmazken 500 tl ödeyip sorunla karşılaşınca canım sıkılır diye düşünüyorum. Toplam maliyet, diğer ürünleri alıp, şimdi bu ürün için kapatmak zorunda kalanlara kat kat fazla. Ben stabil bekleyeceğim. Kim bilir belki bir gün test ederim bu şartlar altında sabırla bekleyeceğim. Test etmeden para ödemem bu ürüne (çok para yahu)
    Yucel TURK
    TA1AYE

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Bu yazıyı yazmak zorunda hissettim. Hatalı veya haksız bir yorum yapma veya bilgilendirme yapmış olma durumunda kalmak istemedim.
    Evet FSX için ilk sürüm çıkıtığında denedim. Yaşadığım ayar sorunlarını ve bazı hassasiyetleride başka bir konuda paylaşmıştım. P3D versiyonuna bu sebeple ön yargılı yaklaştım.
    Çıkan ilk sürüme hiç sıcak bakmadım ve denemedim.
    Ancak, son günceleme ile şaun ki sürüm V 1.0.1. 196 sürümünü denemek istedim.
    Sonuç büyük bir şaşkınlık oldu benim için. Hiç bir sorun çıkarmadı. Kurulum ve bir kaç küçük ayar ile gayet başarılı. AS16 kullanıyorum. 2048 texture yüklü hiç düşürmedim. Gayet akıcı ve gayet düzgün çalıştı.
    O kadar çok sistem modellenmiş ve o kadar keyifli ki PMDG ayarında ve hatta belki daha iyi bir ürün çıkmış ortaya. Evet elbette bir Boeing değil ama şuan için hatta bana bu FS virisü bulaştığından beri ki ( 15 yıl rahat var) denediğim en başarılı otobüs ürünü bu!
    Başta ki olumsuz yorumumun haksızlık olacağını düşündüğüm için bu ilaveyi yapmak zorunda hissettim.
    Düşünen arkadaşlara keyifli uçuşlar dilerim.
    Saygılar...
    İsim:  0303a.jpg
Görüntüleme: 711
Büyüklük:  165.3 KB (Kilobyte)
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Paylaşım için teşekkürler... Bu ürünün karşılaştırılabileceği tek rakibi PMDG 777 olabilir.

Adım adım 2010'dan beri gelişimlerini takip ediyorum.

Airbus istiyorsanız buyrunuz...

Fiyata gelince...

Evet bu iş artık pahalı bir hobi... Kabullenmek lazım...

Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    Satın aldım kurulumunu yaptım, zaman zaman fatal error ya da sim kapanıyor, masaüstüne atıyor, performans olarak düşük müthiş frame yiyor, pmdg737ngxi 5-10 fps daha düşük çalışıyor, nose wheel sorunu var anlamadım tekerlek dönmüyor (burada ayar mı yapılacak yoksa uçakta hangi özelliği açmalıyım bilemiyorum) frenler tutmuyor sebebini anlayamadım, araştırıyorum..

İlk versiyonundan beri kullanıyorum, gerçeğe en yakın modelleme olmuş bana göre (tüm modeller ve firmalar arasında). P3D için çıkan model ise FSX e göre daha stabil ve düzgün çalışıyor.

Alınan fatal error hataları için forumdaki bu başlığı okumanızı öneririm.
    http://forums.flightsimlabs.com/inde...87-a320-x-faq/

Ayrıca nose wheel steering diğer uçaklara göre daha gerçekçilik sağlamak amacıyla gerçekteki ile birebir tasarlanmış. Rudder ile burun sadece 6 derece açıyla dönüyor. Yerde taksi yaparken nose wheel steering i aktif etmek için "," tuşuna basarak rudderi kullanırsanız nose wheel steering aktif olacaktır.

Ayrıca frenlemede gerçekteki gibi rudder pedallarına basılıştaki gibi modellenmiş, ne kadar uzun basılı tutarsanız o kadar sert basmaya başlıyor. Ben kendi bilgisayarımda logitech G940 kullanıyorum, ayrı bir rudder parçası olduğu için bu işlem bende daha rahat oluyor. Ne yazık ki klavye veya joystick tuşlarıyla frenleme yapmak çok zor olmuş.