Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member TK738 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Olten, Switzerland.

FSX Uçusun Basinda Donuyor.

Basligi düzeltemedim özür dilerim.

Selam Arkadaslar

Baslikta'da belirttigim gibi, LTBA-LTFE arasi ususa basliyorum ( sadece milas-bodrum havalimaninda degil her havalimaninda yasiyorum )bazen 13.000FT bazen 22.000 bazende 33.000 feet'te Ekran donuyor ve kapatmak zorunda kaliyorum FSX'i.

UIautomationcore.DLL dosyasindan haberim var denedim olmadi, Bilgisayari komple anti virus taramasindan gecirdim, nekadar virüs varsa temizledim ve tekrar denedim olmadi, ekran karsi sürücüsünü güncelledim en son güncellemeyi indirdim yine banamisin demedi.

Yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar.

Saygilarimla.
    Konu TK738 tarafından (11-12-2016 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.
    Yusuf Ziya Kökbas

2 Subat 1990

Boeing 737 NGX

FSX i yeniden kurunuz.

Yer
    Olten, Switzerland.
    Yeniden kurarsam yine simdiki haline getirmek cok uzun sürecektir.
    Yusuf Ziya Kökbas

2 Subat 1990

Boeing 737 NGX

Baska alternatif göremiyorum.

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    VAS kullanımına baktınız mı ? Değişken irtifalarda olduğuna göre ya sisteminizde bir sorun oluyor ve sistem bir yerden sonra tıkanıyor ya da simulatörünüzdeki bir eklenti/ayar/dosya sorunlu ve VAS'ı şişirip hata vermesine neden oluyor.

Bu arıza başladığında yeni bir eklenti kurduysanız onu kaldırıp deneyin, geriye doğru son yaptıklarınızı geri alarak denemeniz gerek. Tabii simulatör haricinde başka programlarda da sorun varsa işletim sistemine bakmak gerekir.

Kolay gelsin
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Sadece erkan mı donuyor? yani bilgisayar çalışmaya devam ediyor, başka programlar normal çalışıyor ve sadece fs ekranı mı donuyor? söz gelimi fs çalışmaya devam ediyor mu? ses vs gelmeye devam ediyor mu? Fatih Hocanın dediği noktada herhangi bir hata uyarı vs veriyor mu?

Velhasıl biraz daha bilgi verebilirseniz belki çözüm konusunda daha fazla yardımcı olmak mümkün olabilir...

Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Yer
    Olten, Switzerland.
    Evet ses gelmeye devam ediyor, diger programlar calismaya devam ediyor Serhan abi.

Fatih abi affina siginarak VAS'in ne oldugunu bilmiyorum desem yalan söylemis olmam. Isletim sistemi Windows 7 64 Bit.
    Yusuf Ziya Kökbas

2 Subat 1990

Boeing 737 NGX

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    VAS = Virtual Address Space ... Forumda detaylıca konuştuk bu konuyu zamanında. Türkçe kaynak bu forumda mevcut , diğer dillerde bilgi lazım ise mecburen internette arama yapmak lazım Sakin bir vaktinizde okumanızda fayda var, detaylı konudur. Örneğin ;

https://kostasfsworld.wordpress.com/...don-vas-usage/

Kolay gelsin
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Ekran görüntüsü donduğunda ses gelmeye devam ediyorsa, (fs de takılma olmama ihtimaline karşı) klavye veya joystick kumandalarına tepki verip vermediğini anlaman/kontrol etmen mümkün mü? Bir tarihte benim başıma gelmişti, fs çalışıyor ama ekran görüntüsü donuyordu. Sorun ekran kartı kaynaklıydı. Yok eğer komutlara tepki vermiyorsa fs donmuş demektir yazılımsal bir problem olma olasılığı daha fazla. Yine de ihtimal dışı olmamakla beraber bana çok VAS kaynaklı gibi gelmiyor. Farklı uçakarla mesela default bir uçakla deneme imkanın var mı? Sorun yine çıkıyor mu?
    Velhasıl Yusuf kaptan biraz uğraştıracak seni. En son yüklediğin programları tek tek geriye doğru giderek silmen veya düzgün çalıştığı eski bir tarihe geri yükleme yapmanda bir seçenek olabilir.
    Kolay gelsin.
    Serhan

Bir not: FSX nin bilinen bir bug ı vardı diye hatırlıyorum ve galiba 8 dk donma sorunuydu. yani program donduktan sonra belli bir süre geçince ( 8 dk ) tekrar çalışmaya başladığı rivayet ediliyordu. Hiç bu kadar süre beklediğin oldu mu? Bu sorun hakkında sebep/sonuç internette bir arama yapabilirisin.
    Konu mavi tarafından (14-12-2016 Saat 10:06 ) değiştirilmiştir.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Yer
    Olten, Switzerland.
    Fatih hocam, gönderdiginiz link'i okuyacagim umarim faydasini görürüm, tesekkür ederim ilginiz icin.

Serhan hocam, 8 dakika beklemedim, aninda sinirlenip kapattim FSX'i. Hic bir sekilde FSX donmusken komut almiyor mouse'den, joystick olmadigindan ötürü deneyemiyecegim. Programlari geriye dogru silmeye basladim bir kaç gün önce, insallah sonucunu alabilirim bu hafta sonu. epey ugrastirdi 4 haftadir cözüm ariyorum )))
    Yusuf Ziya Kökbas

2 Subat 1990

Boeing 737 NGX