Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası
    Senior Member TK738 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Olten, Switzerland.
    Evet arkadaslar,dün LTBA-LTAF-LTBA-LTFE yaptim. Adanaya giderken alcalmada dondu, 8 dakika sonra düzeldi. Istanbula geri dönerken sorunsuz geldim. Milas-Bodrum'a giderken alcalmada 14.000FT de dondu ve 8 dakika sonra tekrar düzeldi.
    Yusuf Ziya Kökbas

2 Subat 1990

Boeing 737 NGX

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Zamanında bu meşhur donmalara (kilitlenme demiyorum çünkü bu bariz donma) karşı AffinityMask ile ilk çekirdeği boş bırakıp FsX'i diğer çekirdeklerde kullanmanın faydalı olduğunu okumuştum ... İşlemcinizin yapısına göre ilk gerçek çekirdeği ya da ilk gerçek çekirdek ile ilk sanal çekirdeği devre dışı bırakıp FsX'in kalan diğer tüm çekirdekleri kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Forumda AffinityMask ile ilgili muhtelif yazılar ve hatta bir link (hesaplama yardımcısı) paylaşmıştık, bir inceleyin isterseniz belki faydası olur.

Kolay gelsin
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Burada da benzer bir problem var.

http://www.flightsim.com/vbfs/showth...ter-10-minutes

"Setting -> Customize -> Scenery -> Water Effect" and set that to "None"!

Settings'ten Water Effects seçeneğini None yaparak dene bir istersen.

Olmuyorsa grafik yükünü azaltacak diğer seçenekleri de kısmayı ve kapatmayı dene bir.

Ayrıca UIAutomationCore.dll dosyasını önceki sürümü ile değiştirerek de çözmüşler.
    Konu paranoiac tarafından (18-12-2016 Saat 05:54 ) değiştirilmiştir.
    Emrah Durmaz (1984) 35 ½ Kaf Sin Kaf

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Evet, çözüme yaklaştık gibi; Fatih Hocanında belirttiği üzere sorun Affinity Mask ayarından kaynaklı. Nasıl çözeceğiniz konusuna gelince fsx.cfg dosyasını açın ilgilyani affinity mask satırına daha küçük bir değer girin 84 veya 64 gibi. Bu arada bunun ne işe yaradığı veya nasıl hesaplandığını öğrenmek isterseniz biraz internette hatta bizim forumda aratırsanız bolca açıklama çıkar. Kusura bakmayın zamanım çok yok o yüzden ayrıntılı yazamıyorum. Ama özetle yaptığı iş, çok çekirdekli işlemcilerin hangi çekirdeklerinin fsx ile ilgileneceğini belirleyen, kaç çekirdeğin bu işle meşgul olmasını düzenlemek gibi bir görevi vardır bu affinity mask satırının.

Kolay gelsin, geçmiş olsun, dilerim birdaha tekrarlamaz.

Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member TK738 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Olten, Switzerland.
    Ilginiz icin cok tesekkürler arkadaslar, verdiginiz tavsiyeleri bir bir uygulayip sizlere sonucunu bu hafta sonu iletecegim. Malum calisiyorum zaman bulamiyorum ilgilenmek icin.

Saygilar
    Yusuf Ziya Kökbas

2 Subat 1990

Boeing 737 NGX