Fatih hocam farkı açıklamış , ILS B 23 yaklaşması Sol koltuk PF olacak şekilde uçulmakta.Go around performansını etkileyen kaptanın emniyetsiz gördüğü bir şey varsa unable denilebilir.Ayrıca line eğitiminde uçan FO ların %75 PF uçma zorunluluğu var eğitim süreçlerinde, ILS B yaklaşmasında Instructor uçuşun extra eğitim sortisi yazılmaması ve eğitim uçulmuş sektörlerden sayılması için unable diyerek FO nun PF olarak uçuşu tamamlamasını sağlayabilir hava şartları ve trafik müsait ise.Ayrıca 6 aylık ve Yıllık simülatörlerde herkese bu yaklaşmanın go around u yaptırılır.50 feette thresholdan geçip go around yapıldığında prosedür simulatörde gayet rahat yapılıyor.Ancak kafa olarak %100 hazır olarak geldiğiniz için gerçek hayatta bu prosedürün çok daha zor olacağı kanaatindeyim.Normal bir goaround bile farklı bir psikoloji, kararı alma anı , uygulama , PF-PM uyumu vs performansınızda önemli etkileri olan durumlar.Ayrıca LTBA daki yoğun trafikte iniş kleranslarını çoğu zaman 2NM lerde hatta daha yakın mesafelerde alabiliyoruz.200 feet RA ye kadar klerans yoksa GO AROUND kararı almamız isteniyor bu yaklaşmada.Dediğim gibi , simulatöre göre teker koyduktan sonra bile bu prosedür uygulanabiliyor ancak go around kararı ne kadar önce gelirse işinizi o kadar kolaylaştırır.