Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
100 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Konu Haluk Sarisel tarafından (04-12-2016 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Şu ikisini de ekleyeyim buraya. Abimizin çektiği samimi bir video olmuş. Belirtmeden geçmek istemiyorum: v10 ile v11 arasında uçurum var. Gerçekten çok güzel olmuş. Umarım diğer şehirlerimiz de böyledir.

1.

2.

Member
    Yer
    İstanbul, Turkey.
    Özellikle autogen binaların yerleşimi çok güzel, p3d'de rastgele serpiştirilmiş durumdan çok uzak, çok gerçekçi.
    Kamil CÖMERT

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Evet, İstanbul için herhangi bir ek çalışma yapılmadan tamamen standart veri işleme (vector, autogen) ile bu görüntü alınmışsa gerçekten çok güzel olmuş Xp11. Bu diğer şehirlerimizde de benzer görüntüler alabileceğimizin bir göstergesi olabilir, yok yapımcı İstanbul için kendince bir çalışma yapmış ise (biliyorsunuz FsX'te vardı genel bir elleme) diğer şehirlerde hüsran olabilir

Bu konudaydı sanıyorum, eğer XP11 mevcut OpenStreetMap verilerini alır işlerse tatminkar olabilir demiştim, umarım bu onun bir göstergesidir.

Arkadaşın anlatımı gerçekten çok samimi ve içten, biz dinlemeden bile izlesek anlıyoruz ama sesli keyifli oluyor, "Ağzına sağlık babacan" diyelim gönlü hoş olsun
    Konu fatih.koz tarafından (05-12-2016 Saat 09:27 ) değiştirilmiştir.
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, İstanbul için herhangi bir ek çalışma yapılmadan tamamen standart veri işleme (vector, autogen) ile bu görüntü alınmışsa gerçekten çok güzel olmuş Xp11. Bu diğer şehirlerimizde de benzer görüntüler alabileceğimizin bir göstergesi olabilir, yok yapımcı İstanbul için kendince bir çalışma yapmış ise (biliyorsunuz FsX'te vardı genel bir elleme) diğer şehirlerde hüsran olabilir

Bu konudaydı sanıyorum, eğer XP11 mevcut OpenStreetMap verilerini alır işlerse tatminkar olabilir demiştim, umarım bu onun bir göstergesidir.

Arkadaşın anlatımı gerçekten çok samimi ve içten, biz dinlemeden bile izlesek anlıyoruz ama sesli keyifli oluyor, "Ağzına sağlık babacan" diyelim gönlü hoş olsun
    En büyük korkum benim de İstanbul haricinde bir yapılanma olmaması. Çünkü XP10 serisinde bunu yapmışlardı. Ankara, İstanbul ve İzmir haricinde diğer illerde yeller esiyordu. Eğer gerçek manada mevcut yollar kullanılıp rastgele "autogen" yerleştirildiyse çok güzel bir görüntü ortaya çıkmıştır ve ümit ediyorum ki öyledir. En azından 777 uçuşlarını XP11 kullanarak yapabilirim (PMDG sahibi olmadığım için). Yılbaşından sonra satın alacağım zannedersem. Hem o zamana kadar uçaklar da uyumlu hale gelir diye düşünüyorum. Ama genel olarak gerçekten hoşuma gitti. PMDG'de bu alanlara yavaş yavaş yönelmeye başladı. Biraz daha destek alabilirse LR, bir çok firmanın bu sim için programlar, eklentiler çıkaracağını düşünüyorum. Bakalım zaman neler gösterecek.

Yer
    Istanbul, TR
    Acaba diyorum, o samimi videoyu hazırlayan kişiye birkaç küçük (gözden uzak) şehirde yüksekten uçuş yapmasını rica etsek bize nasıl cevap verir ?

Böylece Xp11'in memleketi nasıl işlediğini de görmüş oluruz, atıyorum Konya - Samsun - Van - Erzurum - Malatya Kısa kısa kalkış yapıp yükselse şehirleri görsek yeter bize.

Ben ümitliyim, bence güzel bir sonuç çıkacak ortaya ...

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Hepsinden gayri PMDG isterim ben. iFly da tercihimdir.

Bir de sağlam 777 olursa bir de son olaraktan FSLabs A320'i de gerekir tabi...

Bunlardan sonra P3D'e bakarsam namerdim.

1.28'ten sonra gördüğüm Dubai manzarası karşısında büyük illerimiz dışında pek bir şey beklemem gerektiğini düşünmeye başladım.

Yer
    Istanbul, TR
    Evet, sadece yollar var Demek ki İstanbul'a özel bir ilgi gösterilmiş ... Sağlık olsun, düşündüğümüz gibi olsa şahane olurdu lakin yine olmadı.

Alıntı fatih.koz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, sadece yollar var Demek ki İstanbul'a özel bir ilgi gösterilmiş ... Sağlık olsun, düşündüğümüz gibi olsa şahane olurdu lakin yine olmadı.
    Muhtemelen İstanbul'u harita şirketlerinden birinden satın alıp oluşturdular. Daha görmedim diğer şehirleri; ama %95 hüsran olacak. OSM'in önemi burada ortaya çıkıyor. Sağlık olsun...