Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
100 sonuçtan 81 ile 90 arası
    Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Bütçe müsaitse x50 yerine x60 düşünün kartı, yıllardır aynı taktiği kullanıyorum hiç üzülmedim ... 1050 OC yerine 1060 düz daha iyi sonuçlar verecektir çünkü OC ile olsa olsa çalışma hızlarını arttırabilirsiniz ancak 1060'da çok daha fazla işlem ünitesi ve gücü olduğundan OC'siz bile sizi tatmin edecektir. Belki 1060 ile aldığınız sonucun aynısını OC'li bir 1050 ile de alırsınız ve param cebime kaldı dersiniz ilk başta ancak ekran kartına binen yük, ısınma ve soğutma durumunu (ses) görünce (harcadığı elektrik de artacaktır) zamanla bu fark kaybolur ve 1060 kullanmak mantıklı hale gelir.

Tabii 1xxx serisinin fiyatları da kart seçiminde etken bunu biliyorum ancak alınacaksa iyisinin alınması taraftarayım, özellikle görsel başarıma direkt etki eden GPU konusunda çok kısmamak lazım bütçeleri.

Vakit buldukça x737'yi deneyeceğim tabii ki, XP10'dan direkt XP11'e geçmiş uçakların başarımını çok iyi bulmadığımı söyleyebilirim. Dinamikler güzel olsa da kokpit yapıları maalesef XP11 için üretilmiş uçaklara göre biraz zayıf. (F-4'ü denedim, yüksek ihtimal 747'de aynıdır). Eğer X-Plane kullanacaksak bize mutlaka XP11 için geliştirilmiş uçaklar lazım, XP10'dan geçiş yapmış uçaklarda ise bir güncelleme (ya da payware kalitesi) aramamız gerekecek gibi.

Emniyetli, keyifli uçuşlar
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

X Plane 11 için şu an hemen hemen bütün üreticiler beta aşamasının bitmesini bekliyorlar. Çoğu uçak uyumsuz çalışıyor. Steam, Şubat ayında XP11'ın geleceğini söylüyordu. O zamana kadar herhalde beta sürümünden çıkmış olur diye tahmin ediyorum. 😊 Ancak Eadt'nin uçağını (x737) kullanmaktansa üreticiler "default" 738'e güzel bir sistem yapısı ekleseler çok daha güzel olur diye düşünüyorum. Modellemesi gerçekten çok güzel olmuş çünkü.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Senior Member Bluefire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Germany.
    Burda bir forum Üyesi Default 737 icin bazi iyilestirme yapmistir
    http://forums.x-plane.org/index.php?...800-modified/&
    Kerim Nohut

Senior Member Bluefire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Germany.
    Dosyayi indirmek icin üye olmaniz gerekiyor.
    Kerim Nohut

Kotu oldu, daha cikmadan onemli bir darbe oldu sanki...

http://www.orbxsystems.com/forum/top...omment-1144330

Just over two weeks ago I shared a rough outline of what 2017 and beyond could look like from an Orbx point of view:

I believe it's important for a company to share its vision with customers and generate excitement around future plans, and do this without necessarily spelling out specific details in black and white. There are many reasons why we try to avoid showing pre-alpha screenshots and other works in progress; and probably the main reason is to avoid raising expectations too early.

So Project X, as most of you correctly guessed, was X-Plane. We showed you a screenshot from a 98% complete KCGX Meigs Field which we had contracted out to be ported. The only stuff not working were human animated characters, something I am sure we would have eventually solved. So in this instance we had a real product ready to ship for XP-10 and XP-11, but which in fact was really nothing more than an internal proof of concept.

We have a few such projects underway internally, trying various emerging sim platforms, different technology partners, new data sources, new development techniques, different engines, and so on. We're constantly experimenting with 'stuff'. That's a vital part of any company's future; the R&D side.

So we have to make calls as to which platforms are going to meet our goals that we measure across a whole bunch of criteria; much more than simple metrics about performance, SDKs, community, market etc - an internal measurement which is important to us as a business and team of passionate developers.

Rather than string the FS community along for many months I'd rather just be Occam's Razor and nip it in the bud now. We won't be doing any development for any version of X-Plane for the foreseeable future, if at all.

We WILL be releasing some beautiful products for Aerofly FS 2 that play into our decade of experience; expect more announcements in the coming months and some major releases by the time FlightSimCon 2017 comes around in mid-June.

We WILL continue to develop all our new products for FSX/P3D as our continued premiere platform. We WILL install the P3D 4.x SDK and see what it has in store for us. We WILL install the Dovetail SDK when it becomes available and explore options there as well.

And we will continue to play with new tech and emerging platforms and maybe surprise you all one day. Who knows?

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Kotu oldu, daha cikmadan onemli bir darbe oldu sanki...
    Katılmıyorum; günlerdir demo versiyonu kurcalıyorum. Gördüğüm kadarı ile zaten ORBX in hiç bir ürününe gerek bırakmayacak; ihtiyaç hissettirmeyecek bir ürün var ortada. Kaldı ki adamların şöyle iddalı bir cümleleride vardı: Evet, şuan demo ve beta sürümü kullanıyorsunuz ama asıl sürüm çıkıtığında demodan ne daha güzel ne de daha kötü olacak. Şuan ne görüyorsanız onu bulacaksınız.
    Bence şuan zaten orbx e falan gerek yok.

Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Hırs nelere kadir. Bu dünya böyle işte... Telif'te problem çıkmıştır. ORBX ortalığı kızıştırıp kamu oyu oluşturmaya çalışıyor. Biri 2 adım gider diğeri biraz fiyatı indirir. Olur bu iş...

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılmıyorum; günlerdir demo versiyonu kurcalıyorum. Gördüğüm kadarı ile zaten ORBX in hiç bir ürününe gerek bırakmayacak; ihtiyaç hissettirmeyecek bir ürün var ortada. Kaldı ki adamların şöyle iddalı bir cümleleride vardı: Evet, şuan demo ve beta sürümü kullanıyorsunuz ama asıl sürüm çıkıtığında demodan ne daha güzel ne de daha kötü olacak. Şuan ne görüyorsanız onu bulacaksınız.
    Bence şuan zaten orbx e falan gerek yok.

Serhan
    Bence mesele gorsel olarak ne katip katmayacagindan ziyade ORBX gibi bir gelistiricinin cekilmesi. Zaten yeterince add-on destegi alamamaktan muzdarip bir simulator icin ORBX'in karari baslangic asamasinda musteriler uzerindeki etkisi bakimindan bence iyi olmadi. Iddia ettikleri kadar iyi bir urun sunarlarsa, sorun asilir elbette ama bu haberi duyunca X-Plane ekibinin "umursamadigini" zannetmiyorum.

(Bu arada 3000 Mhz mi???!! 3000 Mhz RAM mi olur arkadas!! Ne zaman cikti o?? Ben 2400'un ciktigini daha yeni ogrendim!)
    Konu Ahmetcan tarafından (06-01-2017 Saat 18:15 ) değiştirilmiştir.

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    "@" işareti bir değerin önüne geldiğinde genelde amacı "Overclock" yapılmış ve stabil sonuç elde edilmiş değerleri vurgulamaktır ... Misal benim imzamda yer alan işlemci hızındaki "@ 4.4 Ghz" ibaresinin anlamı "AMD Fx8350 (Stock 4.0 Ghz) olan işlemcimi 4.4 Ghz'de kullanıyorum" oluyor

Serhan kaptanın da aynı mantıkla ramlerinin stock hızını değil, overclock sonrası stabil olarak kendi kullandığı hızı belirttiğini anlıyorum ben imzayı okuduğumda. Bilemiyorum belki yanılıyorumdur ancak eskilerden aklımda böyle kalmış.

Keyifli uçuşlar
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    aynı mantıkla ramlerinin stock hızını değil, overclock sonrası stabil olarak kendi kullandığı hızı belirttiğini anlıyorum
    Aynen öyle Fatih Hocam, aynen öyle... Keyfili ve emniyetli uçuşlar olsun.
    saygılar,
    Serhan
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals