Sayfa 4/10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
100 sonuçtan 31 ile 40 arası
    istanbul güzel gözüküyor bence sizce ?

i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Alıntı Gokhan Sonturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbul güzel gözüküyor bence sizce ?

Güzelliğine sözümüz yok zaten. Ancak diğer şehirlerimiz %95 bomboş olacak (yani havalimanı hariç hiçbir yapılanma [autogen] olmayacak). Öyle olunca sıkıntı oluyor zaten. Yoksa XP'yi seviyorum zaten. Daha dediğim gibi kullanmadım; ama tahminlerim hüsran olacağı yönünde.
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Eğerki orbx , pmdg , ve aerosoft ve diğer 3d party yazılım üreten şirketler ( başka kalmadı zaten ) uygulama çıkarırsa çoğu kullanıcı xplane geçer.Ben yıldım p3d hatalarından verem edecek yakında, dua ediyorum bu saydığım şirketler yazılım üretsinde kurtulalım 32 bit p3d işkencesinden
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Alıntı Gokhan Sonturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğerki orbx , pmdg , ve aerosoft ve diğer 3d party yazılım üreten şirketler ( başka kalmadı zaten ) uygulama çıkarırsa çoğu kullanıcı xplane geçer.Ben yıldım p3d hatalarından verem edecek yakında, dua ediyorum bu saydığım şirketler yazılım üretsinde kurtulalım 32 bit p3d işkencesinden
    +1
    Intel i7 4790K @4.4 GHZ - Nvdia GTX 1070 8GB 256Bit - 1600MHz 32GB Ram

Muhtemelen sisteminizde çakışan uygulamalar yada çakışan parçalar var,bir uyum sorunu olduğu belli,ne fsxte ne de P3D de bugüne kadar bir kere bile uçuşum donmadı,kesilmedi.(win7 ve win10)(orbx,active sky,sayısız scenery,payware uçaklar yüklü halde iken)
    Sorunu birazda derinlerde aramak lazım,hardware kısmınıda parça bazında incelemek bence önemli.
    Berhan Dönmez
    ATPL(A),F27,B737,A306,A310.

Bugün "xplane 11" demosunu indirdim. Kurduğum makine "mac mini 2012" (ekran kartı yok dahili hd4000 graphics mevcut) Böyle yetersiz mir makinede denemek doğal olarak bütün görsel ayarlardan mahrum kalmak olsada izlediğim videoların etkisiyle heyecanlandım.
    Öncelikle uçuş dinamiği ve uçakların havadaki davranışları olağanüstü. Mesela kumanda cevapları havadaki hareket hissini kullanıcıya hissettiriyor desem abartmış olmam galiba.
    Sadık fs kullanıcılarının(kendimde dahil) başka bir platforma geçmeme gerekçelerinden en büyüğü eklenti desteği; Xplane11 bu konuda önyargıları giderecek şeyler barındırıyor bünyesinde.
    Örneğin "fs" için kamera eklentileri ile yapılmaya çlışılan "touch down" external shaker gibi efektler kendi bünyesinde çok kaliteli bir şekilde barınıyor. Doğal olarak kamera eklentileri ihtiyacı ortadan kalkıyor diyebilirim.
    Hava durumu düzenleme arayüzü gördüğüm en kolay ve anlaşılır editör diyebilirim ve uçuş esnasında manzara birçok environment eklentileri ile yarışır durumda.(sadece yağmurda yerlerin ıslanmaması ve kokpit camına yağmur değmemesi dikkatimi çekti, beta olmasından dolayı düzenlenecektir diye düşünüyorum) Güncel hava durumu online olarak nasıl aktarılıyor menüde bulamadım.
    Scenery ve AFCAD konusunda "fs" ile arasında fersah fersah gelişmişlik farkı var. 3500 adet 3D modellenmiş hava alanı terminal mevcut(istanbul da dahil diğer büyük şehirler varmı bilmiyorum, demo olduğu için KSEA dışındaki heryer deniz görünüyor) Modellenmiş meydanların yanında 3D ibaresini görebilirsiniz.
    Mesela LTBA G106 dan başlamak istiyorsunuz. uçuşa başlamadan önce görsel bir arayüzden (ground chart gibi) noktayı seçebiliyorsunuz.
    Meydanlarla ilgili en bayıldığım konu ise Pistlerin eğimleri olması ve koşarken bu eğimlerin kokpitte hissedilmesi. Bazen zıplattığı anlar dahi oluyor. Bunu dezavantaj olarak görmüyorum çünkü birçok (gerçek) kaptanın bahsettiği koşarken rotate 'e kadar dümeni bir miktar ittirme meselesi ilk defa bu simulasyonda işime yaradı. Bu gibi en temel gerçeklik detayları benim için FMC deki bir sayfanın detayından daha önemli. Belki bazıları için önem önceliği değişebilir.
    Uçaklara gelecek olursak C172( carenado seviyesinde) 737-800 ve 747-400(PMDG seviyesinde) MD82(maddog dan daha iyi diyebilirm) diğerlerinede göz gezdirdim hepsi olağan üstü görsel tasarıma ve detaylı modellemelere sahip. FMC MCP koordinasyonunda hiçbir problem yok ve manevra tarzı payware uçaklar düzeyinde(xplane nin uçuş dinamiği ile birleşince dahada üstün hatta)
    Kısa süre içerisinde gözlemleyebildiklerim bu kadar, aşağıdaki videoda daha detaylı anlatıyorlar. ORBX,PMDG vs vs... veda ettirir.
    Bence payvare bağımlılığını(ground service çok güzel) ortadan kaldıran derli toplu kendisini online olarak güncel tutan modern yazılım mimarisine sahip bu platform, "fs" i gömer diye düşünüyorum ve sağlam bir kasa toplayıp, simulator eklentileri ile boğuşmadan tek tıkla kokpite oturayım diye düşünüyorum.
    https://youtu.be/8VUS7mYriNk
    Süleyman Tuna

DC6 P3D için gelmeyecek sanırım. Kampanyalı ucuza denk getirirsek uçakla beraber, bu uçak için alınabilir kendi adıma.
    Emrah Durmaz (1984) 35 ½ Kaf Sin Kaf

"The new autogen is based on Germany right now, but more regional differences are planned for updates." forum sayfasında şöyle bir yazı okudum, tahmin ederim ki İstanbul için autogen güncellemesi gelecektir. Anadolu'ya serpiştirilir hoş olur
    Saygılar

Senior Member mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir, Turkey.
    Dün demo sürümünü indirdim. Deneme şansım olmadı ama sadece programı açtım ve açılış ekranı ile bir kaç küçük şeye baktım.
    Programın açılış süresi, son derece kısa. Gerçi üzerinde hiçbirşey yüklü değil ama dikkate değer bir kısalık söz konusu, diğer taraftan grafikleri "ham" halinde bile göz alıcı. Eğer cidden tüm dünya için bu derece ise ne ORBX e gerek duyar, ne de başka eklentiye. Şu ana kadar bu konuda yazılanlara katılmamak imkansız.
    Default Cessna kesinlikle paralı Carenado ürünleri seviyesinde (daha iyi bile olabilir!)
    Kullanıcı arayüzü gayet düzenli ve net.
    Hava ve gökyüzü görselleri (baktığım süre çok sınırlı olmasına rağmen) göz alıcı. Ne "REX" ne de başka bir eeklentiye ihtiyaç hissetirmeyecek derece ve fog/haze efekti çok etkileyici. Bu yazılımın dx desteğinden de güzel istifade ettiğinin işareti sanırım.
    On-line hava durumunu nasıl alıyor ve içe aktarıyor bilmiyorum. O kadar kurcalama zamanım olmadı. Eğer buda çözülmüş ise veya sadece bu işe yarayan bir ilave yazılımla harika olur.
    Yurudumun tamamı ne durumda bunu demo dan öğrenme şansımız yok. Ama default ta dahi biraz birşeyler varsa, tereddütsüz gelecek x plane de derim ve PMDG nin bu platforma ürün vermeye devam etmesini dört gözle beklerim.
    S. ONU® / Izmir

---------------------------------------------
    DCS 2.8 + X-Plane 11.55 + MSFS 2020/// Win11 Pro /// Ryzen7 5700X, MB: MSI X570 A-PRO, Zotac 4070 12GB OC Edition, Corsair 2 x 16 GB @ 3200 MHZ DDR4, 1 X 500GB Samsung 970 Evo M.2 1 X 1TB Samsung 870 Evo SSD, Cooler Master 240 Nepton; Corsair 1000W psu... Track IR5 Pro, Thrustmaster HOTAS Warthog A-10C Throttle-Stick Replica, Thrustmaster Rudder Pedals

Senior Member Bluefire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Germany.
    Gerçekten cok başarılı bir ürün oldu. Yeni UI başka bir hava katmış...özelikle sim içindeki Kamera bölümü muhteşem.
    Online Hava i
    çin "Weather Settings" bölümündeki sol altdaki şık "Match real world conditions" Aktif edebilirsiniz

Eklenti 5321

Eklenti Hava için:
    http://store.x-plane.org/xEnviro_p_551.html

Ve hala yapım aşamasında olan Sky maxx pro V4:
    http://forums.x-pilot.com/forums/top...-announcement/

Bunlarda bir kaç kare:

İsim:  40.jpg
Görüntüleme: 308
Büyüklük:  203.6 KB (Kilobyte)

İsim:  41.jpg
Görüntüleme: 299
Büyüklük:  169.3 KB (Kilobyte)

İsim:  42.jpg
Görüntüleme: 316
Büyüklük:  238.7 KB (Kilobyte)

İsim:  47.jpg
Görüntüleme: 312
Büyüklük:  427.8 KB (Kilobyte)

İsim:  32.jpg
Görüntüleme: 318
Büyüklük:  439.2 KB (Kilobyte)
    Konu Bluefire tarafından (14-12-2016 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.
    Kerim Nohut