Bütçe müsaitse x50 yerine x60 düşünün kartı, yıllardır aynı taktiği kullanıyorum hiç üzülmedim ... 1050 OC yerine 1060 düz daha iyi sonuçlar verecektir çünkü OC ile olsa olsa çalışma hızlarını arttırabilirsiniz ancak 1060'da çok daha fazla işlem ünitesi ve gücü olduğundan OC'siz bile sizi tatmin edecektir. Belki 1060 ile aldığınız sonucun aynısını OC'li bir 1050 ile de alırsınız ve param cebime kaldı dersiniz ilk başta ancak ekran kartına binen yük, ısınma ve soğutma durumunu (ses) görünce (harcadığı elektrik de artacaktır) zamanla bu fark kaybolur ve 1060 kullanmak mantıklı hale gelir.

Tabii 1xxx serisinin fiyatları da kart seçiminde etken bunu biliyorum ancak alınacaksa iyisinin alınması taraftarayım, özellikle görsel başarıma direkt etki eden GPU konusunda çok kısmamak lazım bütçeleri.

Vakit buldukça x737'yi deneyeceğim tabii ki, XP10'dan direkt XP11'e geçmiş uçakların başarımını çok iyi bulmadığımı söyleyebilirim. Dinamikler güzel olsa da kokpit yapıları maalesef XP11 için üretilmiş uçaklara göre biraz zayıf. (F-4'ü denedim, yüksek ihtimal 747'de aynıdır). Eğer X-Plane kullanacaksak bize mutlaka XP11 için geliştirilmiş uçaklar lazım, XP10'dan geçiş yapmış uçaklarda ise bir güncelleme (ya da payware kalitesi) aramamız gerekecek gibi.

Emniyetli, keyifli uçuşlar