5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Rex sky force 3d

Selamlar Herkese,

Muhtemelen duyan ve incelemesini az çok yapan hocalarımız olmuştur.Forumda bilgilendirme ve gerçekten kaliteli bu ürünü paylaşmak istedim.Muhtemel ASCA2016 sistemine rakip olarak gelicek zira forumlarda anlatılan o çıkış tarihi henüz belirtilmemiş.Detaylı bulutlar, görsellik daha geliştirilmiş güçlü fırtına sistemi vb detaylarıyla, hepimiz muhtemelen dört gözle bekliyor olacağız.

Teşekkürler
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Ürün çıktı ancak hala inceleyen ve yorumlayan olmamış. Hocalarımızdan rica etsek ürün hakkında yorumlarını yazsalar

Senior Member erkal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Merhaba ürünü satın aldım , öncelikle satın alma sebebim REX'e bu yaptıkları işte ve dizaynda kalitesine güveniyor oluşum , yine bu güvenimi boşa cıkartmadıkları için mutluyum.

REX ile daha önce de bizzat mail yoluyla iletişime geçmiştim , kendileri son derece bu işe ciddiyet ve disiplinle bakan bir ekip yani adamlar işe simulasyon oyun gözüyle değil ciddi bir mühendislik disiplini ile bakıyorlar burada abartmıyorum

REX Sky force diğer rex ürünlerinden ve belki de bugüne kadar rexden farklı olarak piyasaya sunulan diğer hava durumu ve atmosfer çevresi düzenlemesi eklentilerinden baya bi farklı nedeni ise ilk açıklamalar ve görsellerde dikkati çekiyor, o da Bulutların ve Gökyüzü renk ve görsellerinin gerçek fotoğraflar baz alınarak oluşturulmuş olması tabi burda REX'i REX yapan faktör ortaya çıkıyor o da bu photoreal görsellerin 3D ve hareketli oluşları , ve en önemlisi gerçek hava durumu verilerini baz alarak bulutların gerçekte o andaki yeri ve şeklini algılayarak simulatorunuze ayınısı yansıtabiliyor oluşu , Sky force bize bu imkanı sunuyor bu da sanırım bugüne kadar hiç olmadı diyebilirim.

Hem görsel kalite açısından hem de dinamik özellikleri bakımından birbiriyle uyumlu tasarımı kullanıcılara keyifli bir uçuş imkanı sunabilir ki ben pişman değilim , FPS nerdeyse hiç götürmüyor bu kadar kaliteli ve 4K görseller kullanıyor olmasına rağmen kullanıcıları en çok sevindiren 8/8 bulutluluk olmasına rağmen yoğun overcast modellemelerinde bile FPS düşmüyor,

Bulut görselleri Screenshotlardaki gibi aynı gerçeklikte, görsellerin kalitesini 4K kullanırsanız her gün O bulutlarla uçmak isteyebilirsiniz inanılmaz bi ambiyans katıyor ayrıca güneşin bulutlara vurması ve öğle saatlerinde aydınlatıyor olması ve gün batımı ve gün doğumundaki bulutlara yansıyan ışık ambiyansı oldukça başarılı modellenmiş, bir diğer güzel detay güneşi dinamik olarak modellemişler her yere dakikalık yansımasını çok basarılı olarak kullanmışlar bu da en ufak yerde bile gölge yaratabiliyor bu oldukça hoşuma gitti.

10 günlük cycle texture set var( Dawn,Dusk,day vs.) her gün farklı tarihte farklı tonda gökyüzü görselleri oluşturuyor bu çok başarılı onun haricinden öyle kullanmak istemiyorum derseniz sadece tek bir varyasyon da secebiliyorsunuz , ayrıcaa gökyüzü sky texturelarda fotoğraf tabanlı çevre doku teknolojisi kullanırken PTA uyumu da unutulmamıs isteyenler PTA düzenlemelerini yapabilirler Skyforce ile uyum sorunu olmayacaktır.

Weather Engine

Hava motoru modu oldukça geliştirilmiş zaten METAR raporunu aldığı anda havanın yoğunluğu,nem ve ısısı ve de anlık diğer koşullara göre kendi gökyüzü ve bulutlarını gerçekteki ile birebir modelleyen bi sistem geliştirmişler ( burda Active Sky'dan farkı tüm görselleri tek bir sistem üzerinden yönetiyor oluşu , Active skyda size eğer Activeskyın kendi texturelarını kullanmıyorsanız size sadece Hava durumunu oluşturuyor , REX Sky force hem görsellik kalitesini artırıyor hem de size hava durumu dinamiklerini kendi görselleri üzerinden önünüze sunuyor bu çok güzel bi özellik ve de bunları 4K görüntü kalitesiyle kullanırsanız bulutsuz bir gün bile uçmak istemezsiniz
    Daha önce simulator ortamında görüldü mü bilmiyorum ama , Tornado(hortum) , Hurricane(Kasırga-Tayfun) gibi hava hadiselerinin ve oluşumlarını modellemişler, bugüne kadar olmadıysa simulatorde hortum görebileceksiniz gerçekte görmeyelim)
    ayrıca macro-burst gibi aşırı yağmur bombası içeren hava hadiselerinin hepsini modelledikleri söyleniyor daha şahit olmadım eklenti 2 senenin üzerinde bir çalışmanın ürünü , hava durumu görsellerini ve datalarını oluştururken 70.000 in üzerinde gerçek hava datası incelenmiş ve atmosfer dizaynını ve gerçeğe göre anlık simulatore yansıtmasını o datalardan elde edilen verilere göre dizayn edildiği yazıyor.
    Simulatore yansıtan Bulut SDK'sını tamamen yeniden olusturmuslar.(benim teknik olarak cok anladığım bi konu değil bilen arkadaslar yazsınlar lütfen
    Her mevsime göre farklı bulut ve atmosfer yapısı modellenmiş bunu mevsimlerin yaklaşık olarak değişim tarihe göre program kendi set edebiliyor otomatik onu isterseniz kendinizde ayarlayabiliyorsunuz.

Daha fazla deneyim ile karşılaşırsam mutlaka buradan paylaşacağım arkadaşlar.

Haftalık listede simmarkette en çok satış yapanlar arasında bu eklenti tahminim 2018 yılı içerisinde bu kalitede farklı bir ürün piyasaya çıkmazsa eğer Skyforce 2018'in parayı en fazla hakeden ve en kaliteli ürünü oldu diyebiliriz sevgiyle kalın..

https://ibb.co/dCXgRb
    https://ibb.co/jA5wsG
    https://ibb.co/dM1xzw
    https://ibb.co/b6z6sG

http://secure.simmarket.com/rex-rex-...-fsx-p3d.phtml
    Konu erkal tarafından (04-01-2018 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

Bulut modelleri (cesit ve gorsel olarak) ve kaplamalari, gorsel anlamda benim acimdan ASCA'dan 2, ENVTEX'den 1 gomlek daha iyi. (Isin gercegi ASCA'ya hicbir zaman bayilmamistim ama dinamik mod ozelliginden oturu kullaniyordum) Fakat programi tum ozellikleri ile kullanabilmenizi saglayan ve paket iceriginde yer alan "weather engine" son derece sorunlu. Veya sorunlu demeyeyim de AS16 ile karsilastirildiginda ilkel kaliyor diyeyim. Yayimlanmadan onceki ifadeleri dusundugunuzde bu durum sasirtici oldu. Ancak bu eklenti ile birlikte gelen "weather engine" sorunsuz olsaydi gelistirmekte olduklari "Weather Force" gereksiz hale gelecekti. Orenk olarak kendiniz hava durumu olusturamiyorsunuz, tarihi hava durumu ozelligi yok ve hava durumu degisiminde simulasyonda "re-draw" yapiyor. Ayrica redraw esnasinda 500-600 ft irtifa kaybediyor veya kazaniyorsunuz. Fakat en buyuk olumsuzlugu akil almayacak bir sekilde (en azindan ben boyle bir hatanin nasil yapildigini anlayamiyorum) kendi verdigi metar ile simulasyona yansittigi metar arasinda uyumsuzluklar olmasi. Metarda yagmur yok, fakat simulasyonda yagmur var. Veya tersi.

Dolayisiyla anladigim kadariyla cogu kisi benim de yaptigim gibi su anda Sky Force gorselleri ile AS16 birlesimini tercih ediyor. Ayrica bazi kullanicilar FPS uzerindeki neredeyse 0 etkisi nedeniyle "cloud distance" ozelligini sorunsuz olarak 200nm'ye cikarttiklarini ifade ediyorlar, ben henuz denemedim.

Sonuc olarak vaad ettikleri "dinamik atmosferik hava durumu"nu yansitmaktan uzak olmakla birlikte, gorsellik acsindan benim cok begendigim sonuclari olusturan bir eklenti olmus.
    Konu Ahmetcan tarafından (04-01-2018 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Eklenti

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Değerlendirmeler için teşekkürler...

ASP4 ile kullanmayı düşünüyorum.

Draw Distance veya bulut yoğunluğu artırıldığındaki fps etkisini biraz daha deneyimlerseniz sevinirim.

Tekrar teşekkürler...