3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Senior Member
    Yer
    trabzon, Turkey.

Tavsiye ekran kartı

Sevgili arkadaşlar merhaba,

Sistemim en son 3 yıl önce kurulmuştu.
    Win. 7 Pro. İntel(R) Core(TM) i5 - 3470 CPU @ 3.20 GHz 3.60 GHz 6.00 GB ( RAM) 64 Bit
    Ekran kartı; Nvidia Geforce GTX 650

Bu sistemi FS9 da tam'a yakın ayar ile kullanıyorum. Şu ana kadar ciddi bir sorun yaşamadım. Ancak ekran kartı istediğim sistem olan 3 monitörü desteklemiyor. 2 monitörü ile kullanabiliyorum.

Sorum şu;
    FSX'e geçmek istersem bu sistem yeterli olabilir mi? Olmaz ise öneriniz ne olabilir?
    Ya da;
    Aynı sistemi 3 monitörle kullanabilmek için daha performanslı bir ekran kartı önerebilir misiniz? Daha iyi bir ekran kartını mevcut sistemim frame sorunu yaşamadan kaldırabilir mi?

Gürol USTAÖMEROĞLU
    THY161

Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Gürol Hocam selamlar. Ben üç monitör (hatta biri full HD TV) bağlı olarak kullanmaktayım. Ekran kartım AMD HD7870 OC (biraz eski bir karttır). Ekran kartı belleği 2GB'tır. Çoklu monitör bağlantılarında sıkıntı yaşamamak için bu hafıza değerinin düşük olmaması gerekmekte. Bana şu anda 2GB yetiyor. Benim sistemin özellikleri imza bölümünde yer almakta. Prepar3D kullanıyorum ve 30 FPS rahat alıyorum ücretli meydanlarda. FSX ile de bu değeri alabiliyordum.

Sizin sisteminize gelince FPS açısından biraz zorlanabilirsiniz FSX veya Prepar3D ile.
    Erhan YALIM / Antakya '79
    intel i7 6700K 4.2Ghz O.C. - 32 Gb Corsair 3000Mhz DDR4 RAM - Asus GTX1070 O.C. Edition
    DCS 2.5 / F-A 18C / F-16 / A-10C --
    MSFS2020 -- P3Dv4 / Boeing 737 Home Cockpit By Dreamflight737 / Prosim737 -- ActiveSky P3Dv4 -- PFPX -- TOPCAT

Senior Member
    Yer
    trabzon, Turkey.
    Teşekkür ediyorum Erhan Hocam. Sistemim biraz iyileştirildi. Ekran kartım yükseltildi. Şimdi de şöyle küçük bir sorunum çıktı. Lisanslı FSX Yükledim. Ancak lisans numaralarım kayıp. Ne yapabilirim? Orijinal kutusu ile bir yerlere başvuru yapabilir miyim?

Gürol USTAÖMEROĞLU
    THY161