2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Exclamation Win 10 Fsx sorunu hk

Kaptanlarım Merhaba,

Yaklaşık 3 gün önce win8.1 işletim sisteminden Win10 işletim sistemine geçmek durumu söz konusu oldu ve hali ile Fsx (kutulu versiyon ) ve tüm sistemi baştan kurmak zorunda kaldım.Fsx ile uçmaya çalıştığım süre boyunca sizler gibi benimde sıkıntı ve sorunlar bir türlü bitmek bilmedi maalesef.Bugünde o sorunlara bir yenisi daha eklendi.Bir çoğunuz win10 ile uçmakta tahminimce, öncelikle Fsx için win10 da ekstrem bir ayar gereklimi bunu sormak isterim ? Mevcut sorunum ise sırasıyla ; FSX - servis pack 1,2 ardından rex4 texture ve soft cloud bundle , taxi 2 gate ltba , Sunay Hocamızın ltfj çalışması ve diğer Türkiye hava alanlarını kurdum.En son olarak ise pmdg ngx ve airbus a320 ürünlerini kurdum.Sorunlar ise sırasıyla cfg dosyalarında gerçekleştirdiğim tweakler ile fps düzelmesi olmadı , ikinci ve en büyük sorun ise örneğin pmdg ile sabiha gökçen veya ltba pistlerinden havalandığımda örnek ltfj 24 numaralı pisti kullanarak havalandığımda bir anda fsx donuyor ve masaüstüne atıyor.Olay zaman görüntülemesinde herhangi bir hata gözükmediği için maalesef sorunun kaynağını siz değerli hocalarıma sormak istedim.Mevcut sorunlar ile ilgili desteğinizi bekliyorum

Saygılarımla
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Sorun Windows 10 kaynaklı olmayabilir, ama Windows 10 geçişi sonrasında FSX CTD sorununu ben de yaşamıştım, fsx.cfg dosyasını (önce yedeğini aldıktan sonra) silip FSX'in yeni bir cfg dosyası oluşturmasını sağlamak bende sorunu gidermişti. Denenebilir.