6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.

Vatsim'de Pilot client

Selam,

1 haftadır Vpilot ile boğuşuyorum. WoAI setini kurduktan sonra PMDG 737 açılışında önce P3D'nin çöktüğünü gördüm. İnatla Vatsim forumda konu ile ilgili tüm mesajları okudum ama halen çözümsüz.

FSINN ile P3D ise cambazlık yapmaya benzer gibi görünüyor.

Uçuşlarım ağırlıklı IVAO olmakla birlikte bu aralar Amerika tarafına yönelmek isteyince Vatsim alternatifsiz kalıyor.

Ama bir haftadan sonra... Yahu sevgili Vatsim dostları... ortada doğru düzgün bir pilot client yok. Ne kullanıyorsunuz? Nasıl kuruyorsunuz? Sağlam bir kaynak adres verebilir misiniz ?

Teşekkürler

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    WOAI ile ilgisi olmadığı kesin. Vpilot ile devam edin, Fsinn saç baş yoldurur. (Vpilot kullanıcısı değilim). Eğer bir faydası olacak WOAInin bütün uçaklarını ve paketlerini toplayıp dışarı alın, Vpilot'ın bundan kaynaklı sorun yarattığını düşünüyorsanız, sonra geri koyarsınız, sorun olmaz. Vpilot kurulumunu yaptıktan sonra önce default bir uçakla deneyin. Bakalım çökecek mi yine P3D? belki de sorun PMDG'nin bir ayarındadır.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Geçmiş FSINN tecrübeletinden hareketle haklısın hocam.

Diğer taraftan vpilot içerisinde model matching rule kontrolunde WOAI nin bir cok ucaginda hata veriyor. CTD disinda bir de bu sorun var...

Neyse vpilot kullanan atkadaslarin cevaplarinibekleyeyim...

Tesekkurler

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pen P3D'de FSINN kullanabiliyorum. Bunun için migration tool a ihtiyacınız olacak. Migration tool yüklü ve aktif olarak geri planda çalışıyorken sırası ile FSINN CoPilot ve takiben FSINN i kurunuz. Kurulum bittikten sonra makinanınızı terar başlatınız.
    Tekrar başlattıktan sonra önce migration tool u açınız, burada en allta "start in legacy mode" a tıklayarak P3D'yi çalıştırınız. Açılışta size bir bir copilot hatası verebilir =100 veya 200 gibi. Sorun değil. Tamam a basın devam edin P3D açılsın. Açılınca kapatın. Makinayı tekrar restleyin.

Reset sonrası P3D'yi kendi kısa yolundan çalışytırın. Bu sefer hatasiz bir geçiş olacak. P3D açılınca "başlat, program files, FSFDT" altindan "FSIinn UI"'ya tıklayarak FSINN i çalıştırın.

Ayrıca ufak bir yazılım ile, Aircraft ID, IVAO MTL'yi P3D + FSiNN birlikteliginde kullanabiliyorum. Yardımcı olabileceğim başka bir konu var mı?

Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Selam vpilot'un yeni beta sürümünü kullanıyorum ve şimdilik yeterli. ama halen model matching çok tatminkar değil. Uçakların çoğu default model geliyor...

Merhaba,

vPilot istemcisi ilk yayımlandığında içinde IVAO MTL kütüphanesi hazı geliyordu. Ne yazık ki IVAO bu konuda hukuki bir yaptırımda bulunduğundan bu uygulamaya son verildi. Artık manuel yapmak zorundayız. Bu video size bu konuda yardımcı olur: https://www.youtube.com/watch?v=Sf7N5DQykTM ancak yine de bazen model matching hatası alabilirsiniz. O yüzden FSINN benim için bulunmaz hint kumaşı.