Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası
    Problemi hallettim nihayet çok basit olan sorun bazen büyük dertlere yol acabiliyormuş aynı sorun ile karşılacak birileri olursa çözüm yolu c - program files - program data - lockhed martin - p3d dosyasının içinde bir cfg dosyası bulunuyor onu sildiğimizde p3d kendini resetliyor ve düzeliyor.Bunun dışında dikkat ettiğim p3d birden fazla cfg dosyası oluşturuyor ufak tweakler yapmak için hangisini baz alıcaz kullanıcılar - romain - kısmındaki cfg dosyasını mı yoksa biraz önce bahsettiğim program data içindeki cfg dosyasını mı ?

farklı bir sorun ise taxi2gate ltba havalanını kurdum fakat exe üzerinden kurduğumuzda otomatik olarak senaryoyu p3d kurmuyor manuel olarak elle kurulması gerekiyor sanırım doğru mu ? Scenery yükleme yönergesini sırasıyla sizlerle paylaşıyım yanlış yaptığım bir nokta var ise aydınlatırsanız sevinirim ilk adım olarak taxi 2 gate exe dosyasından yükledim sonra p3d içinden scenery libary add area ( taxi 2 gate p3d v2 şeklinde bir dosya oluşturuyor ) use scenery seçeneği seçerek ( cache scenery de var bilmediğimden dokunmadım açıklarsanız sevinirim ) p3d v2 klasöründen önce ltba terrain add area yapıp ardından sadece ltba yı add area yapıp yükledim.Alan yüklendi sıkıntı olmadı lakin resimde yer alan binalar siyah şekilde normalmi yoksa ters yaptığım birşeyler var mı ? p3d bir müddet beni uğraştırıcak ama sonrası güzel şeyle olacağı belli performansına hayran kaldım senelerce alışmışım dx olmadan fsx şuan bana p3d cennet gibi geliyor tabi sorunlarımı çözünce şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkürler

İsim:  Adsız.jpg
Görüntüleme: 367
Büyüklük:  266.2 KB (Kilobyte)
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp

Senior Member Airone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    T2G LTBA siyah kaplamalar sorunu konusunda T2G fix dosyasına buradan ulaşabilirsiniz:
    http://forum.iflysimx.com/topic/1254...ror-in-p3d-v3/
    Diğer yaptığınız işlemler doğru görünüyor.

Teşekkürler sunay hocam sizin çalışmanızıda sim marketten tekrar indirdim exe şeklinde kurdum sorun yok lakin bazı zamanlar p3d donuyor siyah ekran oluyor ,arka planda simulator akmaya devam ediyor ama
    i7 4790k - 16 gb corsair ddr 3 2133 mhz ram - asus rog strix 1070 - corsair hx 850w power - asus rog maximus vi
    xplane 11 - Prepar3d v4.1 - pmdg 737 - pmdg 777 - Aresoft a320/321 - As2016v4 - rex4 texture ,soft clouds enhanced ver. envtex ( sky ,sun, aura texture ) envshade - Fsfx precepitfx - Fsfx 737 immerson - orbx global base - orbx vector - orbx eu openlc - ptp