3 sonuçtan 1 ile 3 arası

P3D Scenery yüklerken hata

Merhabalar kaptanlarım,

P3D V3.3 hotfix kurulumuyla beraber forumumuzda bulunan LTFJ(p3d) meydanı kurulum talimatlarını takip ettim. Dosyalarda Addon Scenery dosyası bulunmuyordu, kendim oluşturdum. Sonrasında eklentiyi kurmaya devam ettim. Add area deyip meydanı seçtikten sonra şu hatayı aldım

İsim:  Ekran Alıntısı.JPG
Görüntüleme: 1039
Büyüklük:  41.2 KB (Kilobyte)

(Prepar3D requires at least one each of the following to run: an airport, a VOR, an NDB, and a waypoint. There is currently no airports in dataset. Prepar3D will now exit.)

Sonrasında bir şeyleri yanlış yaptığımı düşünüp en başta kendi oluşturmuş olduğum Addon Scenery dosyasını sildim, bir de öyle girmeyi denedim. Fakat sonuç aynı bu hatayı alıyorum ardından yazılım kendini kapatıyor. Daha önce başına böyle bir şey gelmiş olan kaptanlarımız yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Yanlışlıkla "Scenery.cfg" dosyasının formatını bozmuş ya da içeriğini silmiş olabilir misiniz ?
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Merhabalar Fatih kaptanım,

Scenery.cfg ile ilgili bir sıkıntı oluşmuş mudur bilemiyorum lakin, sadece talimatlara uydum ve dediğim işlemleri uyguladım. Uzun araştırmalarım sonucu yazılımın yeniden kurulması kanaatına vardım ve eklentilerle birlikte yazılımı tekrar kurdum. Şimdi ise açıkçası scenery kurmaya çekiniyorum.
    Saygılar..

Sent from my SM-J700F using Tapatalk