2 sonuçtan 1 ile 2 arası

ASN Ayarlarınız.

Hayırlı Ramazanlar sevgili kaptanlarım. ASN programı gerçekten çok gerçeğe yakın atmosferik şartları meydana getiriyor. Şimdi sizlere sorum online yani live modda yada diğer bir değişle ASN deki ayarlarınız nasıl oluyor. Bulut ayarı visibility ayarı gibi önemli bir ayar varmıdır orda seçime bağlı kısımlar var 0-100 arası geçenlerde İzmirde sis vardı ama bende o sis oluşmadı visibility çok net ayara ayarlanmış örneğin yani bunun gibi hava durumunu gerçeğe en yakın duruma getiren önemli ayarlarınız nelerdir burdan yardımcı olabiirmisiniz. Tşk ederim hayırlı sahurlar.

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Ben özel bir ayar kullanmıyorum, ASN'nin kurulumundan sonra Options kısmında P3D için ayar seti var onu bir kere uyguladım ve ek olarak programın açılışta kullandığı sesi kapattım hepsi bu.

P3D v3.2 kullanıyorum, Rex Texture Direct + Soft Clouds eklentisi var görselleri güzelleştiren. Hava durumu görselleri için bir eklenti kullanmadığım dönemde de şimdi de herhangi bir sorunla karşılaşmadım, sis pus gibi düşük görüşlerde hacimsel olarak bu etkiyi simulatörde sorunsuz alabiliyorum.

Program içindeki Default ayarları seçip, FsUipc üstünden Weather Settings Off derseniz ASN programlandığı şekilde çalışacaktır. Üstüne yapacaklarınız (menzil değişiklikleri, ts etkileri, ws gücü vb.) tamamen keyfi ve/veya performans odaklı olacaktır.

Emniyetli uçuşlar
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]