Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: P3d v3.3

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Bekliyoduk geldi 3.3 demek. Kabus gibi Mübarek ramazan ayının hürmetine sorun çıkarmasa bari. Artık uçmaktan fazla update yapar olduk. Grafik kartı, Nav Data, scenery, Prepar, vPilot, Orbx, Rex, ASN vs. vs. vs.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    3.1 ve 3.2'ye geçişler problemsiz olmuştu fakat 3.3.5 de P3D açılmaz oldu. Tüm Orbx libraryleri FTX Central'i update etmeme rağmen ana ekran gelmeden CTD olmaya başladı.
    Sadece P3D Client'i update ettim. Download sayfamda da indirilebilecek herhangi bir Hotfix dosyası bulamadım. Herhalde 3.3.5.17... hotfix'i içeriyor diye düşündüm.
    Win 7 'yi "Restore Point" 'e döndürmeme rağmen düzelmedi. Mecburen Acronis den System Recover ile eski haline döndürebildim. Şu an tekrardan 3.2 ile devam.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Merhabalar,

Geçtiğimiz gün X-Plane 10'e geçiş başlıklı bir konu açmıştım. Haluk kaptanımın paylaşmış olduğu bir makale sonucu FSX'e yatırım yapmamak için kaçıp X-Plane'e yatırım bile yapılamayacağını gördüm. Steam'den iade istedim ve temel eklentileriyle beraber Preapar3d ye geçme kararı aldım. LM'nin web sitesinde Academic License ve Professional Developer License var birisi sanırım aylık ödeme dahilinde diğeri ise lisans başına ödeme, aylık ödeme planı bana daha cazip geldi lakin, bu iki lisans arasındaki farklar nedir kaptanlarım?

Saygılar

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    http://www.prepar3d.com/product-over...se-comparison/

LM'nin sitesinde her lisans tipinin detayları mevcut ...

Bence "Developer" yani "Eklenti Geliştiricisi" lisansı size hiçbir fayda sağlamaz, simulatörü kullanmak için her ay para ödemek zorunda kalacaksınız ki bu bence mantıklı değil. Bir bakayım, denemiş olayım beğenirsem normal bir lisans alırım derseniz düşünülebilir.

Academic normalde biz sanal havacılar için yeterli, yok bütçem müsait derseniz o zaman Professional düşünülebilir (ki temel kullanımda hiçbir farkları yok, Pro'da sadece eğitmen paneli vb. gibi ek özellikler var)

Yalnız dikkat edin, v3.3'ü satın alacaksınız ... Piyasadaki birçok eklenti henüz v3.3 ile tam uyumlu değil, alacağınız eklentilerde sorun yaşayabilirsiniz.

Kolay gelsin
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]