2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Başlatma Sorunu

Merhabalar,

Dün itibarıyla uzun zamandan bu yana kullanmadığım ve oldukça yer kaplayan fsx se'yi sabit diskte de yer kalmadığı için kaldırmaya karar verdim. Oyunu ve eklentilerini kaldırdıktan sonra (kontrol panelde görünenleri ordan diğerlerini doğrudan silerek -orbx ve bazı havalimanları gibi-) p3d'de fsx se klasöründen kullandığım bazı havalimanı klasörlerini yeniden kurdum. Bir de bir süredir kullanmadığım Orbx Norveç'i de elim değmişken kurayım dedim, onu da hallettim.

Dün, işlemden sonra p3d'yi deneme şansım olmadı. Bugün ise basahtan bu yana uğraşıyorum, canım Pazar heba oldu. Oyunu çalıştırdığımda ezdok başlama ve ut2 uyarı mesajını alıyorum, arkasından p3d çok hızlıbir şekilde yeni scenery index oluşturduğunda yaptığı gibi bir yükleme yapıyor ancak ne olduğunu bile göremiyorum. (UT2 ile ilgili uyarı, son defasında oyunun düzgün kapatılmadığı ile ilgili, oyun düzgün kapatılmış olmasına rağmen bu uyarıyı alıyorum ancak bir sıkıntı yaratmadığı için umursamıyordum) Bu andan sonra arka plandaki p3d ekranı gidiyor, işlemcinin çalıştığını duyuyorum fandan, görev yöneticisinden kontrol ettiğimde arka plan işlemleri kısmında p3d'yi görüyorum (%30 civarı işlemci gücünü alıyor) ancak oyun ne başlıyor ne de çakılma uyarısı alıyorum. Yarım saat bu şekilde bıraktığım oldu, herhangi bir şekilde sonuçlanmıyor.

Oyunun program data klasöründeki scenery dosyasını kullandığını biliyorum, ancak dll dosyasını ve exe dosyasını program data klasöründen mi yoksa appdata klasöründen mi okuyor bilemediğim için sorunu tespit edebilmek için buralardaki exe, dll ve scenery dosyalarının tümünü kestim, başka yere yapıştırdım. Programı bu şekilde çalıştırdığımda default havalimanı açılıyor ancak ltba'ya veya başka bir havalimanına (çoğuna diyeyim rastgele seçtiğim bir iki tanesi de açıldı) geçtiğimde %70-71'lik yüklemeden sonra "loading auto generated" kısmında mutlaka çakılıyor. Kendi scenery dosyamla da denediğimde aynı sorun oluşuyor.

Scenery ile ilgili kısmı çözemediğim için dll ve exe sorununa da bakabilmiş değilim.

Hata nedeni olarak event viewer MSVCR120.dll dosyasını gösteriyor, bildiğim kadarı ile c++ paketi ile gelen dosya. Bilgisayarda baya bir c++ versiyonu yüklü olduğu için hangisini kaldırıp tekrar yüklemem lazım bilemiyorum. Onarılabilenlerin tümün onardım ama sorun devam ediyor.

Birinizden çalışan msvcr120.dll dosyanızı bi yerlere upload etmenizi rica edebilir miyim?
    Konu Ahmetcan tarafından (10-05-2016 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.