4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.

İndiaFoxtEcho F-35 yakıt boşaltma problemi

Merhaba f-35 in p3d v3 uyumlu sürümü satınaldım ancak bir sorun var ücretsiz sürümde bu sorunu yaşamıyordum,
    Dikey kaşkış için hazırlık yapıyorum fakat DUMPkilitli gözüküyor sarı çizgilerle çevrilmiş bunu nasıl açabilirim yakıt boşaltmaya engel mutlaka bir ayarı vardır diye düşünüyorum.

İsim:  fuel dump.jpg
Görüntüleme: 359
Büyüklük:  910.1 KB (Kilobyte)
    Konu atmaca53 tarafından (27-04-2016 Saat 21:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: Resim Eklendi
    Soner YILDIRIM
    THY054T (LTBA)

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Cevap Programcıdan Geldi, Googleden çeviri anladığım kadarı ile yakıtı yerde boşaltamıyoruz havada olmak gerekiyor, benim bu konuyu açmamdaki sebep ücretsiz sürümde yerdeyken boşaltıp kalkış yapılabiliyor olmasırdı demekki geliştirip ücretli sürümde bu olayı ortadan kaldırmışlar.

Good day Soner

The fuel dump valve is inhibited when you are on the ground ("weight on wheels" condition) - hence you cannot dump fuel on the runway.
    You can go to vehicle -> fuel and payload menu and reduce fuel as needed.
    Please note that while vertical take-offs are possible in the real F-35B, this is not the intended way to operate the aircraft as the limit weight is just 40600 lbs (hence fuel and loads are very limited).

Regards

Bu arada tecube etmek isteyen olursa bi tur veririm
    Soner YILDIRIM
    THY054T (LTBA)

Senior Member Omer Akomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul/Türkiye
    Soner Hocam,

İki koşu bulunuyor, bunlar yer ve hava, yazdıklarına göre uçak yer modundayken zaten piste yada altında yakıt boşaltmayacağınız için sistem yakıt tahliyesi valvinin açılmasını engelliyor. Yazdıklarında gerekirse yakıtı menüdeki yakıt ve ağırlık bölümünden ayarlayabilirsiniz. Gerçek F-35Blerde bu ne kadar mümkün olsada yatay kalkış amaçlı ile tasarlanmış bir uçak değil, zaten kalkış ağırlığı 40600lbs ile sınırlı ki buda uçağın taşıyabileceği yakıt miktarını ve yük/mühimmatı sınırlandırıyor demişler. Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Teşekkür ederim zahmet oldu ama faydalı oldu sağolun.
    Soner YILDIRIM
    THY054T (LTBA)