Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
47 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.
    [QUOTE=YucelTurk;154641]Strobe lights olmamış Yahu az özen gösterin
    bonus

Bana kalırsa strobe light değil de beacon light olmamış, uçağın üstüne yansıma olsaymış, iyiymiş, ama gelir yeni update'ler

Senior Member btuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskisehir, Turkey.
    Selam,

Dün müdavimlerin çoğunun (Matt Davies, Squirel) bu kuşla yaptıkları uçuş ve izlenimlerini inceledim. Bayağı bir eksiklik olduğu söyleniyor. Sİzin gözlemleriniz nelerdir? SOrma nedneim yavaş yavaş X-Plane'i incelemeye başladım,

Teşekkürler...

Yer
    IZMIR, Turkey.
    X-plane xuipic (fsuipc) ile uyumsuz çalışıyor, fmc ile ilgili bir şey söylemek zor, ancak uçak fonksiyonları ve dinamikleri çok iyi diyebilirim, ayrıca görsellik pmdg ngxten 1 gömlek üstün olmuş
    VNAV problemleri varmış, ancak benim karşılaştığım sorun 10000 feet olmadan önce hızı 210 knota sabitlemeye uğraşıyor, normal mi bilmiyorum, yaklaşık 14000 feette çekiyor hızı 210knota yavaş yavaş hız 210a düşüyor, hadi düştü 200e de düşüyor sonra biraz güç veriyor 210 oluyor sonra aynı şeye devam ediyor, çok problem mi değil.. Genel anlamı ile fena değil ancak adamlar ne yaptığını biliyor, güncellemeler ile ufak tefek sıkıntıları düzeltilebilir, bu uçak bu haliyle bile kötüdür denemez, çok çok iyi mi bunu da updateler ile bu duruma getirebilirler, ancak destek ve ilgileri devam ettiği sürece 737 olarak pmdg yi geride bırakabilirler, geliştirilmesi gereken model ile ilgili çok birşey yok, otopilotla biraz daha uğraşacaklar gibi

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Ilk elin gunahi olmaz derler Muhakkak ki bir avuc insanin gordukleri ile binlerce insanin gordukleri arasinda fark olacaktir. Update ler gelir 1 3 5 neyse daha stabil daha uygun olur. X plane icin bu ucak ciddi degisimlere neden olacak diye dusunuyorum. Ilgiyi bile uzerine cekmesi daha oncede arkadaslarin dedigi gibi x plane adina olumlu bir gelisma addon lar icin. Hakan hocam daha ucaga bakamadim ancak ucakta ariza bolumu vardi menulerde. X plane seceneklerinde de zaten bir kac temel arizalar mevcut hizlara uyulmamasi vs motor arizalanmasi, sert inislerde hasarlar. 24 saat oldu kus evde hangarda daha gidemedim yanina. Bu ucagin bir sansi x planede olmasi. P3d veya fsx suzuluste hiz alirken x plane de durum boyle degil. 37 kullanmadigim icin bilemeyecegim tabiki ama cessna icin daha stabil duzgun ve dogru oldugunu rahatlikla soyleyebilirim. Hatta gercekte ucus yaptiginizda sim ucusunuzu kesmeniz istenir ki algilarinizda bozulma olmamasi icin. Ancak x plane de ucup ertesi gun cessna ile uctugunuzda inislerin "kendi adima" cok daha iyi oldugunu soyleyebilirim. Pmdg nin de x plane platformunda olmasi dilegiyle. Carenado gibi
    Yucel TURK
    TA1AYE

Yer
    IZMIR, Turkey.
    Hakan hocamında dediği gibi, PMDG şu pimapen cam özelliğinden acilen vazgeçmesi gerekir. Balkon camı gibi arkadaş..

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Bazen ince ayrıntılar güzel bakmamızı sağlar diye düşünüyorum. Fmc ye big vor u giremesemde izmir için big siz rota çıkarabildim. Sanırım bir kaç update beklemek gerek.

Vakti zamanında level d 767 nin elektrik transferi çok hoşuma gitmişti. Şimdide bu.

Ve diğer uçaklarda neden motor göstergeleri ikisi de hep aynı diye sinir olur dururdum çok şükür bunda öyle birşey yok. (İshakoğlu abim sanırım sesini duymuşlar!)
    Konu YucelTurk tarafından (25-04-2016 Saat 01:54 ) değiştirilmiştir.
    Yucel TURK
    TA1AYE

Yer
    IZMIR, Turkey.
    Hocam rota ile ilgili sıkıntılar var ise navigraph güncellemesini yapmayınız, problemliymiş, ayrıca xpuipc yüklüise kaldırınız, özellikle otopilot sıkıntılarına bu program sebebiyet veriyormuş, ancak kısa zamanda çözecekler.

Senior Member
    Yer
    Cyprus
    Munur Soyer
    04/1977

Acaba bunun p3d versiyonunu yapmayı düşünüyor mu yapımcı firma. Bir bilgisi olan varmı?

Yer
    IZMIR, Turkey.
    Prepar3D için yapmayacaklarını söylediler, zaten P3D platformuna da uyarlasalar x-plane kadar tat vermez. Özellikle de gece efektleri, fsx,p3d platformunda x-plane efektlerini yakalamak şu an için mümkün değil.