Sayfa 1/5 123 ... SonSon
47 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member thy163 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    IZMIR, Turkey.

Ixeg 737 cl çikti (737-300)

Yaklaşık olarak 5 yıldır üzerinde çalışılan IXEG 737 CL çıktı, her ne kadar Klasik adı altında da olsa, şimdilik, sadece 737-300 modellemesi var. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Fiyatı yaklaşık olarak 215₺'ye tekamül etmektedir.

Şu an baya bir yoğunluk var, satın alma veya indirme işleminde sıkıntılar yaşanabilir.

Link: http://www.x-aviation.com/

Saygılar...

Yer
    IZMIR, Turkey.
    Şu an deniyorum, ilk testler gösteriyor ki pmdg 737ngx, ixeg 737 yanında sönük kalacak gibi görünüyor, bence adamların 737ngx sektörüne de el atmaları gerek. Müthiş olmuş, tavsiye ederim.

X Plane kullanan sayısı pek fazla değil,keşke FSX yada P3D için de uyarlansa.
    Berhan Dönmez
    ATPL(A),F27,B737,A306,A310.

Yer
    IZMIR, Turkey.
    X-plane add-on olarak biraz geri kalmış, ancak yavaş yavaş p3d ya da fsx'den uzaklaştırıyor beni, performans olsun, görsellik olsun ya da bir çok özelliği daha ağır basmaya başladı.. Yapılmış payware ürünleri, fsx'deki benzerlerinden çok daha iyi.. Eklenti artışı oldukça bu durumla doğru orantılı olarak fsx'i piyasadan siler..

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Strobe lights olmamış Yahu az özen gösterin
    bonus
    İsim:  strobe.jpg
Görüntüleme: 1023
Büyüklük:  376.6 KB (Kilobyte)
    Yucel TURK
    TA1AYE

Senior Member vikartindur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kuşadası, Turkey.
    1 mayıs'ta project 737'nin ücretsiz 5. versiyonu (300'e yakın boyama ile birlikte!) çıkacağından dolayı ixeg kendi modelini özellikle fmc fonksiyonları konusunda aceleye getirerek erkenden piyasaya sürmüş diye yorumlar okudum. Sizin bilginiz var mı?
    Tuna Bilgi - 1977

ASUS G-750 Notebook (Modifiyeli win.10 )
    MSFS - 2020
    X-Plane 12 bekliyorum

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Bu konuda bilgim yok. Ucagi daha programlayip ucma sansi elde edemedim. Hem fmc fonksiyonlarinin nekadar profesyonel oldugunu yorumlamak benim haddime de degil. Ben prof degilim o konuda. Bana yanlis gelen belki de dogrudur yada belki bu zamana kadar bildigimiz diger ureticiler yanlis yapmistir ne cok yazdim ufacik soruya ilk cumle yeterliydi sanirim Ancak dusuk hizlarda limitlerde desek daha dogru olur kokpitin titremesi belki bazi arkadaslar tarafindan begenilmeyecek olmasina karsi benim cok hosuma gitti. Pc basindaki o hissiyatsizligi bir nebze olsa titreme ile alip erkenden uyandiriyor. Kumandalar konusunda da mevcut yoke ayarlari ile ( airfoil c172 nin ayarlari ki gercege en yakin yoke ayari bence ) ucak dinamikleri hosuma gitti. Cockpit icinde benim en cok hosuma giden kisim on camlar! Pmdg nin camlari pimapen pencere gibi ve sacma duruyordu. Oculusrift ile de 3d baktigimda da bunu teyid ettim. Bu urundeki on camlar gercek 37 gibi benim takintimdi bu apronda bile gercegine binip pmdg ye bakip kiyaslama yapip sinir olmustum. Ilk izlenimlerim bunlar. 30 dk kadar bakma ile gordugum bu.
    Yucel TURK
    TA1AYE

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    peki uçağın ağırlık hesaplaması, yüklemesi ile ilgili bir arayüz programı var mı? (loadmaster, load manager vs gibi) varsa nelere müsaade ediyor? Xplane'de acil durumlar varmı bilmiyorum(arıza vs), bunlar bu uçakla uyumlu mu veya bu uçağın kendine özel bir ayarı varmı bununla ilgili?
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    IZMIR, Turkey.
    Kendine ait bir Load manager'ı var. Yüklemeyi ZFW ağırlığını değiştirerek yapıyorsunuz. Yakıt yüklemesini de sayısal olarak arttırıp
    azaltabiliyor, yüklemeyi de isterseniz gerçekteki sürede yaptırabiliyorsunuz. Ayrıca CoG ayarlaması yapmanıza da müsade ediyor. Bunlar haricinde pushback özelliği de mevcut.

X plane'nin kendine ait flight sime göre daha gelişmiş bir failures özelliği var, ayrıca ixeg 737 de de kendine ait electrical ve hydraulics failures penceresi var buradan uçuş esnasında bir problem kutucuğunu işaretlerseniz uçakta problem meydana geliyor, siz de ona göre prosedür uyguluyorsunuz, bu tamamen sizin tercihinizle olan birşey, onun haricinde x-plane'de, ayarladığınız takdirde beklenmedik durum, arıza yaratma özelliğine sahip

Yer
    IZMIR, Turkey.
    FMC'de navigraph airac yükleyenler biraz sıkıntı yaşamışlar, o da navigraph ile alakalı önümüzdeki airac güncellemesinde muhtemelen düzeleceğini belirtmişler, onun haricinde vnav problemleri yaşayanlar varmış, kimileri de sorun olmadığını alışıldığın dışında bir üretim olduğu için gerçeğe daha yakın olduğundan kullanıcı hatalarının yapıldığını söylüyor, ancak, eminim ki güncelleme gerektiren durumlar vardır ama genel olarak parasını hak ediyor, tabi bu duruma destek ve update olayları da negatif ya da pozitif olarak etki edecek..