5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Klavyeden Overhead

Kaptanlarım merhabalar..
    Aslında çok basit yöntemle uçuşlarımı biraz daha gerçeğe yakın hale getirmek için hali hazırda bulunan klavyeden overhead panel yapmak istiyorum lakin ne yazıkki bu konuda bilgim oldukça düşük. Zor bişey olmasa gerek diyerekten soruma geçiş yapıyorum.
    Fsx Steam version kullanmaktayım. Sistemde birden fazla klavye takılı olması simulasyonda tuş atarken sorun çıkarır mı?
    Bu iş için hangi programlar gereklidir?
    APU lights seatbelts e kadar bütün overhead görevlerini overhead için kullanacağım klavyeye atamak istiyorum her türlü bilgiye açığım geliştirmek amacıylada konu hep günceldir bilginize..
    Saygılar..

Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    Kabaca şöyle bir bilgi verebilirim. On/Off switch alıp kablo ile klavyede istediğiniz harfin bağlantılarına lehim yaparsanız switch ile komut verdiğinizde klavyeden düğmeye basıyormuş gibi komut vermiş olursunuz. Fakat birden fazla komutlu butonlar için (misal starter'lar) potanslar gerekecektir. Bunları da FS'e nasıl tanıtacağınızı bilmiyorum
    Erhan YALIM / Antakya '79
    intel i7 6700K 4.2Ghz O.C. - 32 Gb Corsair 3000Mhz DDR4 RAM - Asus GTX1070 O.C. Edition
    DCS 2.5 / F-A 18C / F-16 / A-10C --
    MSFS2020 -- P3Dv4 / Boeing 737 Home Cockpit By Dreamflight737 / Prosim737 -- ActiveSky P3Dv4 -- PFPX -- TOPCAT

İlginiz için sonsuz teşekkür ederim kaptanım,
    Aslında bahsettiğiniz switch lerin olmasına bile gerek yok, benim isteğim klavyeyi yukarıya monteledikten sonra üstüne hangi tuş ne görevdeyse onları yazıp kısmi şekilde uçuşlarımda elim overhead e gidiyormuş hissi yaşamak tek isteğim bu şimdilik. Sanırım tek ihtiyacım görevleri tuşlara atayabilmek için bir program.. FSUIPC hakkında bişeyler okudum ama bilgim çok kısıtlı yönlendirmelere açığım.
    Saygılar

Senior Member
    Yer
    ISTANBUL, Turkey.
    FSUIPC hakkında maalesef benim de deaylı bir bilgim yok fakat simulatör içindeki standart komutlar için herhangi bir ara programa ihtiyacınız olmayacak. Kullanmak istediğiniz komuta dilediğiniz tuşu atayın yeterli olacaktır..
    Erhan YALIM / Antakya '79
    intel i7 6700K 4.2Ghz O.C. - 32 Gb Corsair 3000Mhz DDR4 RAM - Asus GTX1070 O.C. Edition
    DCS 2.5 / F-A 18C / F-16 / A-10C --
    MSFS2020 -- P3Dv4 / Boeing 737 Home Cockpit By Dreamflight737 / Prosim737 -- ActiveSky P3Dv4 -- PFPX -- TOPCAT

Bu konuda size önerim.
    1 adet arduino mega kart ve mobiflight programı.
    Bunlar ile 52 adet swich,led,7 segmet display, servo ve steper motor kontrolü yapabilirsiniz.
    Ben 3 adet Arduino mega ile overheadin büyük bir kısmını yaptım.
    Her türlü yardım için yazabilirsiniz.
    Sevgiler.
    http://www.mobiflight.com/
    Konu Levent YILMAZ tarafından (25-03-2016 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.